Venezuela Devlet Başkanı Maduro’ya Drone ile Suikast Girişimi

3 dakikada okuyabilirsin


0
1 paylaşım

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro’ya yerel saatle 17:40 civarında başkent Caracas’taki askeri törende konuşma yaptığı sırada dronela suikast girişiminde bulundu. C4 tipi patlayıcı yüklü 2 dronela gerçekleştirilen saldırıda Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro herhangi bir yara almazken törende görevli 7 asker yaralandı. Suikast girişimi tören güvenliğini sağlamak üzere yerleştirilen keskin nişancıların droneları farketmesi üzerine düşürmesiyle başarısız oldu. O esnada töreni canlı yayınlayan Venezuela devlet televizyonu yayını hemen kesti.

Venezuela İletişim Bakanı Jorgi Rodriguez saldırının ardından yaptığı açıklamada saldırının Maduro’yu hedef aldığını ve Mayıs ayında seçimi kaybedenlerin yine başarısızlığa uğradığını belirtti.

Devlet Başkanı Nicolas Maduro’da saldırının şokunu atlattıktan sonra yaptığı açıklamada konuşmasına ”Bugün bana bir suikast girişimi düzenlediler” şeklinde başladı. ”Canıma kasteden saldırının sorumlularından bazıları yakalandı” diyen Maduro, kimler olduğu konusunda herhangi bir detay vermedi. Ancak konuşmasının devamında şuana kadar toplanan delillerin aşırı sağcıları işaret ettiğini, seçimi kaybetmelerini hazmedemediklerini belirtti. Olayın içinde Kolombiya ve ABD’nin de parmağı olduğunu da ekledi. Seçimi kazanamayan sağcıların şiddet eğilimi içerisinde olduklarını bu ve benzeri olayların Venezuela Devleti’ne yapılmış bir terör saldırısı olduğunu belirtti.

Juan Manuel Santos
Maduro’nun konuşmasının ardından Kolombiya ve ABD’den yanıt gecikmedi. Kolombiya Devlet Başkanı Juan Manuel Santos, Maduro’nun açıklamalarının temelsiz olduğunu söyledi ve reddetti.

Saldırıyı kendilerine “T-shirt Giyen Askerler” adını veren grup, Twitter’da yaptıkları paylaşım ile üstlendiler. Twitter üzerinden yaptıkları açıklamada C4 patlayıcı yüklü dronelarla Maduro’nun bulunduğu kısmı hedef aldıklarını ancak keskin nişancılar tarafından farkedilmeleri nedeniyle daha önce patladığını belirttiler. Bu saldırı ile hükümetin ne kadar savunmasız olduğunu gösterdiklerini ve şuan için başarısız olmuş olabileceklerini ama bir gün mutlaka başarılı olacakları konusunda açıklama yaptılar. Buda grubun eylemlerini sürdüreceğini gösteren bir açıklama olmuştur.

Saldırı öncesi ve sonrası görüntüler


Paylaşmayı unutma!

0
1 paylaşım

Tepkin?

Yorumsuz Yorumsuz
0
Yorumsuz
Sinir şey Sinir şey
0
Sinir şey
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Ben Şok Ben Şok
0
Ben Şok
Koptum Koptum
0
Koptum
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Mikemmel Mikemmel
0
Mikemmel

Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ne Yazmak İstersiniz?
Kişilik Testi
Hangi ünlüye benzediğini merak edenlere özel sorular dizisi hazırlayın
Quiz
Birazcık daha bilgi yarışması tadında doğru ve yanlış cevapların olabileceği sorular dizisi hazırlayın
Anket
Bir anket hazırlayın insanlar acaba ne düşünüyor hemen öğrenin
Metin
Kontrol tamamen sizde ne yazmak istediğinize siz karar verin
Liste
Yazacak sebebi çok olanlara
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Send this to a friend