Starbucks Green ve Starbucks Gold Üyelikleri Arasında Ne Fark Var? Nasıl Gold Oluruz?

Biliyorum, Starbucks'a mı gidebiliyoruz sanki dediniz ama nadir olarak da gittiğimizde bu iki üyelik tipinin arasında ne fark var bilmekte yarar var. :)3 dakikada okuyabilirsin


3
3 paylaşım, 3 puan

Eskiden dışarı çıktığımızda "dur şurdaki Starbucks'tan bir kahve" alalım derdik, şimdi sanki çok özel bir etkinlik yapıyormuş gibi planlar yaparak içebiliyoruz bu kahveleri. Döviz kurunun uçuşu ve enflasyonla beraber artık bu gündelik zevklerimiz maalesef ki artık lüks oldu. 

Neyse daha fazla içimizi karartmadan anlatayım. Çok yakın zaman önce karşımıza çıktı bu üyelik farklılaştırması. Aslında ben daha öncesinde Starbucks'ta neden üyelik farklılaştırması yok? İnsanları harcamaya yönlendirecek, üyelikte bir üst kademe çıkması için bir miktar daha fazla harcattırabilecek bir üyelik kademesi bence olmalı diye düşünüyordum. Çıktığında hah dedim. Geldi daha alevli bardaklar, daha fazla bedavalar. Ancak durum pek de öyle değil. İki üyelik arasında, avantajlar bakımından devasa farklılıklar yok. Ha Starbucks'a her yıl servet yatıranlardansanız ve "süt bazlı, 2 pump ekstra karamel soslu White Chocolate Mocha" içmeden kendime gelemiyorum diyorsanız bu gelişme sizi çok yakından ilgilendiriyor olabilir 🙂

GREEN ÜYELİK

Bildiğimiz normal, standart üyelik. Son 12 ay içinde 1 kez kahve aldıysanız size doğum gününüzde 1 küçük bardak (tall)  kahve ücretsiz. Bilebileceğiniz üzere 15 yıldız yaptığınızda 1 kahve ücretsiz hakkınız var. Doğum gününüzde de size aslında 15 yıldız veriliyor. Neyse bu yıldızlarla ücretsiz kahve aldığınızda kahvenizin için 2 ekstra pump ücretsiz. Pump dediğimiz şey de şuruplar, kremalar vesayre. Ben böyle ekstra bir şeyler koydurmayı çok sevmiyorum çünkü kafam karışıyor ve orijinal tadı bozmuş gibi hissediyorum. Tercih sizin. Başka bir özelliği yok bu üyelik tipinin. Zaten Starbucks uygulamasını indirip üye olduğunuzda direkt olarak bu üyelikten başlıyorsunuz.

GOLD ÜYELİK

İşte burada farkılık ortaya çıkıyor. Çünkü siz her Starbucks'a gittiğinizde sizin mağazaya girmekte olduğunuzu anlayıp size hemen kırmızı, yok hatta altın renginde halı seriyorlar ve çalışanlar sizi omuzlarına alarak içeri alıyor. İçeride de sınırsız kahve içiyorsunuz. Demek isterdim ancak durum pek böyle değil 🙂 Avantajları şu şekilde; artık ücretsiz kahvelerinizi dilediğiniz boyda alabiliyorsunuz. (muhtemelen artık hep büyük boyda alacaksınız, kimseyi kandırmayalım) İkram kahvenizin içerisine aynı yukarıdaki gibi 2 pump bedava bir şeyler koydurabilirsiniz. Onun dışında Starbucks Mobil ile alışveriş yaptığınızda her kahvenizde 1 pump bedava koydurabiliyorsunuz. Ayrıca doğum gününüzde yine 1 kahve alacağınız oluyor Starbucks'tan aynı Green'deki gibi. ancak yanında %50 indirimle bir kek, pasta da alabiliyorsunuz. Bunun dışında bildirilen daha farklı bir avantaj yok. Starbucks'ın sitesinde bunlar ve daha fazlası denmiş ancak "daha fazlası" ne şu an da bilen yok. 

Peki nasıl Starbucks Gold Üyeliği kazanıyoruz? Son 365 gün içindeki Starbucks harcamalarınızın 2000 TL'yi aşmış olması gerekiyor, yani Haziran 2022 itibariyle kahve fiyatları ortalama 30-35 tl aralığında. Yani, son 365 günde ortalama 60 kahve içmiş olmanız gerekiyor. Bu da ayda 5 kahve yapar. Yani ayda 150-170 harcamanız gerekiyor demek bu.

Siz Starbucks Gold Üyeliğe geçebileceğinizi düşünüyor musunuz? Peki bu faydalar yeterli mi? Yorumlarda konuşalım 🙂


Paylaşmayı unutma!

3
3 paylaşım, 3 puan

Tepkin?

Yorumsuz Yorumsuz
0
Yorumsuz
Sinir şey Sinir şey
2
Sinir şey
Bayıldım Bayıldım
4
Bayıldım
Sevdim Sevdim
1
Sevdim
Ben Şok Ben Şok
1
Ben Şok
Koptum Koptum
1
Koptum
Üzüldüm Üzüldüm
2
Üzüldüm
Mikemmel Mikemmel
5
Mikemmel

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ne Yazmak İstersiniz?
Kişilik Testi
Hangi ünlüye benzediğini merak edenlere özel sorular dizisi hazırlayın
Quiz
Birazcık daha bilgi yarışması tadında doğru ve yanlış cevapların olabileceği sorular dizisi hazırlayın
Anket
Bir anket hazırlayın insanlar acaba ne düşünüyor hemen öğrenin
Metin
Kontrol tamamen sizde ne yazmak istediğinize siz karar verin
Liste
Yazacak sebebi çok olanlara
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Send this to a friend