Mezuniyet Balosu ve Öncesi İçin Tüyolar

5 dakikada okuyabilirsin


Uzun yıllardır heyecanla beklediğin o büyük gün sonunda geldi çattı. İster liseden ister üniversiteden mezun oluyor ol mezuniyet balosu sonrası artık hayatında yepyeni bir sayfa seni bekliyor olacak. Hayatındaki bu yeni dönemin başlangıcı olacak mezuniyet balon için çok az bir zaman kalmış olsa da panik yapmak yerine bir an önce hazırlıklara başlamanda fayda var. Çünkü eminiz sende herkes gibi unutulmaz bir mezuniyet balosu geçirmeyi hayal ediyorsun. Bunun içinde sana yardımcı olacak bazı tüyolar vereceğiz. Balo öncesi, balo günü ve balo sırasında bu tüyolarımıza uyarsan unutulmaz bir mezuniyet balosu geçireceğinden emin olabilirsin.

Mezuniyet Balosu Öncesi Hazırlık

Mezuniyet balosu için kıyafet seçimi yaparken öncelikle kendine ve vücuduna uygun bir kıyafet seçmelisin. Balo kıyafeti seçimi yaparken göz önünde bulundurman gereken diğer önemli bir nokta da balonun nerede olduğudur. Daha önceden bilmediğin bir mekan ise internetten küçük bir araştırma yaparak mekana ve ortama uygun bir kıyafet seçimi yapman çok daha doğru olacaktır. Çoğunlukla ne düğüne gider gibi abartı ne de fazla spor kalmayacak bir kıyafet seçmek çok daha uygun olacaktır.

Balo kıyafetini tamamlayacak şık ama kesinlikle rahat bir ayakkabı tercihi yapman oldukça önemli. Çünkü rahat olmayan bir ayakkabı tüm gecenin zehir olmasına neden olabilir. Topuklu bir ayakkabı giyme noktasında ısrarcıysan ve sık giydiğin bir ayakkabı türü değilse mezuniyet balondan önce ayakkabılarını giyerek prova yapmalısın. Hatta evin içerisinde veya dışarıda topuklu ayakkabılarınla bir süre gezmek topuklu ayakkabıya alışmanı sağlayarak, balo günü daha rahat kullanabilmeni sağlayacaktır. Yine mezuniyet balosunun yapılacağı yerle alakalı olarak eğer çim veya toprak alanın yoğunlukta olduğu bir mekan ise topuklu ayakkabıların için bir çift topuk ucu koruyucusu edinebilirsin. 

Kızlar saç modeli, makyaj ve takı seçimi yaparken fazla abartıya kaçmadan gönüllerince bir seçim yapabilirler. Çünkü bu gece senin gecen kendini nasıl daha mutlu hissedeceksen o şekilde hazırlanmalısın. Mezuniyet balosu insanın hayatında 1 veya 2 kez yaşayabileceği bir gündür. O yüzden keşke dememek için istediğin her şeyi imkanların doğrultusunda gerçekleştirmekten çekinme. Sadece makyaj konusunda abartıya kaçıp güzelliğini kalın bir fondöten tabakasının arkasına saklama yeter. 

Erkekler için böyle özel bir güne hazırlanmak biraz daha kolay olsa yine kıyafet seçimlerinde belirttiğimiz husus ve noktalara dikkat etmelililer. Ek olarak böyle bir güne uygun saç ve sakal tıraşı mutlaka olmalısınız.

Mezuniyet balosunun yapılacağı mekanın adresini bilmiyorsan mutlaka mezuniyet balosunun gerçekleşeceğinden günden önce öğrenmiş ol. Hatta mümkünse önceden gidip görmekte fayda var. Böylelikle mezuniyet balosunun olduğu gün mekanı aramakla geçirmemiş olursun ve geç kalmazsın. 

Mezuniyet Balosu Günü

Mezuniyet balon yemekli veya yemeksiz olsun sen gitmeden mutlaka hafif bir şeyler yemeyi unutma. Çünkü gittiğinde ortamın büyüsüne kapılıp arkadaşlarınla sohbet, dans derken yemek yemek aklına bile gelmiyebilir. Ayrıca yağlı, baharatlı ve kızarmış yiyeceklerden o akşamlık uzak durmanı tavsiye ederiz. 

Mezuniyet balosu için tüm hazırlıkların tamam evde çıkmadan önce ailen seninle birlikte bir fotoğraf çektirmek isteyecektir. Bugün her ne kadar senin için özel bir gün olsa da seni böyle şık ve güzel bir şekilde gördüklerinde heyecanına ortak olmak isteyeceklerdir. Onları kırma altı üstü bir fotoğraf ve sonrasında hep birlikte hatırlayacağınız güzel bir kare olacaktır. 

Mezuniyet Balosundayken

Mezuniyet balosunun yapılacağı mekana geldin ve hemen arkadaşlarını buldun. Sana önerimiz gecenin ilerleyen saatlerine kalmadan yalnız veya birlikte çekilebileceğin tüm fotoğraf ve videoları çekilmendir. Çünkü saat ilerledikçe saçın ve makyajın bozulacağı için ortaya çıkacak fotoğrafları pek beğenmeyebilirsin. 

Alkol almanın mümkün olduğu bir yerse ve yaşın alkol alımı için uygunsa kararında ve yavaş içtiğinden emin ol. Böyle bir geceyi hatırlamamak ya da kendini istenmeyen bir duruma sokmak en son isteyeceğin şey olacaktır. İnsanların seni değil de geceyi hatırlamalarını istiyorsan bu uyarımızı mutlaka dikkate almalısın. 

Mezuniyet baloları yeni insanlar tanımak ve yeni arkadaşlıklar kurmak için en ideal ortamlardır. Eğer çok fazla arkadaşın yoksa bile bir kenara geçip sessiz sakin oturmak yerine birileriyle sohbet etmeyi deneyebilirsin. 

Son olarak bir hatırlatma yapmak isteriz. Keyifli bir balodan sonra tekrar derslerine odaklanmayı ihmal etme, çünkü önünde LGS veya YKS var. 

Şimdiden tüm yeni mezunları tebrik eder, mezuniyet balosunda iyi eğlenceler dileriz. 


Paylaşmayı unutma!

Tepkin?

Yorumsuz Yorumsuz
0
Yorumsuz
Sinir şey Sinir şey
0
Sinir şey
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Ben Şok Ben Şok
0
Ben Şok
Koptum Koptum
0
Koptum
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Mikemmel Mikemmel
0
Mikemmel

0 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ne Yazmak İstersiniz?
Kişilik Testi
Hangi ünlüye benzediğini merak edenlere özel sorular dizisi hazırlayın
Quiz
Birazcık daha bilgi yarışması tadında doğru ve yanlış cevapların olabileceği sorular dizisi hazırlayın
Anket
Bir anket hazırlayın insanlar acaba ne düşünüyor hemen öğrenin
Metin
Kontrol tamamen sizde ne yazmak istediğinize siz karar verin
Liste
Yazacak sebebi çok olanlara
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Send this to a friend