Instagram Hikayeleri Gizlice Nasıl İzlenir?

4 dakikada okuyabilirsin


Instagram Hikayeleri, kullanıcıların anlık olarak yaptıklarını paylaşmalarına olanak tanıyan bir özelliktir ve hikaye paylaşan kişi, hikayelerini kimlerin görüntülediğini görebilir. Instagram Hikaye özelliğini kullanan kişiler çoğunlukla başkaları tarafından izlenmekten hoşlanan kişilerdir ve kendilerini kimlerin izlediğini sık sık kontrol ederler.

Ancak, herhangi bir nedenle adınızın bu izleyici listesinde olmasını istemeyebilirsiniz. Bizde bunun için size Instagram Hikayelerini gizli olarak görüntülemenin pratik yollarının bir listesini derledik. Bu yöntemlerle hikayelerini görüntülediğinizi artık kimse bilmeyecek! 

Uçak Modu ile Instagram Hikayelerini Gizlice Görüntüleme

Hikayeler çoğunlukla kullanıcılar tarafından önceden paylaşılmıştır. Böylece Instagram uygulamasını açtıktan sonra dilediğiniz kullanıcının hikaye paylaşımında bulunup bulunmadığını bu sayede görüntüleyebilirsiniz. Uçak modu ile bir kullanıcının hikayelerini gizlice görüntüleyebilmek için hikayesini görüntülemek istediğiniz kullanıcının profilini açıp hikayelerin yüklenmesi için birkaç saniye bekleyin. Burda yapmanız gereken şey hikayelere tıklamadan kişinin profilinde belirli bir süre beklemek. Çünkü bu şekilde Instagram süreci hızlandırabilmek adına kişinin hikayelerini öncesinde telefonunuza yüklemektedir. 

Ardından telefonunuzu uçak moduna alın ve hikayeyi oynatmak için profil resmine tıklayın. Bu yöntemle uçak modunda gizli olarak hikayeyi görüntüleyebilirsiniz ve adınız görüntüleyenler arasında yer almayacaktır. Ancak hikayeleri görüntüledikten sonra mutlaka instagram’dan çıkın ve telefonunuzu uygulamadan çıktıktan sonra uçak modundan çıkarın. Hikaye silinip, kaybolana kadar instagrama tekrar giriş yapmayın. Çünkü telefonunuzu uçak modundan çıkardıktan sonra tekrar instagrama girecek olursanız adınız hikayeyi görüntüleyenlerin arasında kesinlikle yer alacaktır. Bunun da önüne geçebilmek için görüntülediğiniz hikayelerin paylaşılma saatine dikkat edin ve hikaye silinene kadar mutlaka bekleyin.

Şunu da belirtelim bu yöntemle eğer kullanıcı fazla sayıda hikaye paylaşmışsa belirli bir kısmını görüntüleyemebilirsiniz. Bununda nedeni telefonunuzda fazla internet kullanımına yol açmamak adına instagram hikayelerinin hepsinin ön yüklemesi yapılmamaktadır. 

Gizlice Hikayeleri İzlemek İçin Başka Bir Instagram Hesabı Kullanma

Hikayeleri görüntüleyenler arasında adınız olmadan izlemenin ve ekran görüntüsü almanın en etkili yolu başka bir hesap kullanmaktır. Kullanıcı bu hesabı tanımıyorsa, hikayesini kimin görüntülediğini de bilemeyecektir.

Ancak hikayelerini görüntülemek istediğiniz hesap herkese açık ise başka bir instagram hesabından hikayeleri izlemek mümkündür. Eğer kullanıcının gizli bir hesabı varsa, hikayelerini görüntüleyebilmek için mutlaka kendisini takip etmeniz gerekmektedir.

Instagram Gizli Hikaye Görüntüleme Uygulamalarını Kullanma

Instagram’ın Hikayeler özelliği son birkaç yılda popülerlik kazandı. Bu popülerliliğe paralel olarak hikayeleri gizlice görüntülemek isteyen kişilerin sayısıda bir hayli çoğaldı. Bunu fırsat bilen uygulama geliştiricileri instagram hikayelerini gizlice görüntüleyebilmenizi sağlayan üçüncü taraf uygulamalar yayınladılar. 

Bu uygulamalar arasında gizli olmayan hesapların hikayelerini gizlice görüntülemenizi yardımcı olabilecek uygulamalar olsa da bizim önerdiğimiz bir yöntem olmadığını kesinlikle belirtmek isteriz. Çünkü bu uygulamalar ile kişisel verilerinizi otomatikman üçüncü taraf kişilerle paylaşmış ve ister istemez kişisel verilerinize yönelik bir tehdit oluşturmuş oluyorsunuz. Kesinlikle ve kesinlikle sizden instagram kullanıcı adınız ve şifrenizle giriş yapmanızı veya oturum açmanızı isteyen uygulamalardan uzak durun ve kullanıcı adınızı ve şifrenizi kimseyle paylaşmayın. 

Profesyonel olarak oluşturulmuş güvenli ve gerçekten işe yarayan instagram gizli hikaye görüntüleme uygulamaları olduğu kadar kimlik hırsızlığı ve oltalama amacıyla oluşturulmuş çok fazla uygulama olduğunu tekrar hatırlatmak isteriz. Bu nedenle bir uygulamayı indirmeden önce kullanıcı yorumlarını ve uygulama açıklamalarını mutlaka okuyun. İndirme ve kullanıcı yorumu sayısı bakımından az olan uygulamalardan kesinlikle uzak durun. 


Paylaşmayı unutma!

Tepkin?

Yorumsuz Yorumsuz
0
Yorumsuz
Sinir şey Sinir şey
0
Sinir şey
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Ben Şok Ben Şok
0
Ben Şok
Koptum Koptum
0
Koptum
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Mikemmel Mikemmel
0
Mikemmel

0 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ne Yazmak İstersiniz?
Kişilik Testi
Hangi ünlüye benzediğini merak edenlere özel sorular dizisi hazırlayın
Quiz
Birazcık daha bilgi yarışması tadında doğru ve yanlış cevapların olabileceği sorular dizisi hazırlayın
Anket
Bir anket hazırlayın insanlar acaba ne düşünüyor hemen öğrenin
Metin
Kontrol tamamen sizde ne yazmak istediğinize siz karar verin
Liste
Yazacak sebebi çok olanlara
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Send this to a friend