Dünyanın En Çok Fotoğraflanan Oteli Le Chateau Frontenac

3 dakikada okuyabilirsin


0
1 paylaşım

Kanada’nın Quebec Şehri’nin hem tarihinin hem de mimarisinin simgesi olan Le Chateau Frontenac, her zaman şehir silüetinin fotoğraflarında önemli bir yere sahiptir. Çok sayıda kulesi ve mini kulesi ile Cap Diamant’ın etkileyici ortamı, şehrin katmanlı kolonyal (sömürgecilik) geçmişinin hikayesini anlatıyor. Gelin dünyadaki en çok fotoğraflanan otelin geçmişine ve günümüze bir bakış atalım.

1980’de Kanada Ulusal Tarihi Sit Alanı ve UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan otel, 19. yüzyılda Kanada Pasifik Demiryolları şirketi için zengin turistlere lüks konaklama imkanı sağlamak üzere  şato tarzı bir otel olarak tasarlanarak inşa edilmiştir. Kapılarını misafirlere resmen 1893’te açmıştır ve daha sonra 1924’teki merkez kule de dahil olmak üzere çeşitli bölümler eklenmiştir.

1672–1682 ve 1689–1698 yılları arasında Yeni Fransa’nın valisi olan Frontenac Louis de Buade’nin ismini alan otel, Quebec şehrinin ana askeri üssü olan tarihi Citadelle’ye yakındır. Frontenac, etraftaki en yüksek bina olmayabilir, ancak 177 metre yüksekliği ile Cap Diamant’taki Saint Lawrence Nehri’nin en çarpıcı manzaralarını sunar ve şehrin siluetinde önemli bir yere sahiptir.

Frontenac’ın arması, otelin giriş kemerinde ve binadaki diğer noktalarda görülebilir. Cross of Malta amblemini taşıyan 300 yıllık bir taş da tonozlu lobinin iç mekanı arasındadır.

Cross of MaltaBir dizi restorasyon ve milyonlarca dolarlık bir rönesans projesinden sonra Frontenac, 18 kat ve 600’ün üzerinde odadan oluşuyor. Kraliçe II. Elizabeth şehirdeyken hep, ebeveynlerinin de kaldığı Château’nun kraliyet süitinde kalır. Diğer muhteşem konuklar arasında Monako Prensi Grace ve Prens Andrew ile birlikte Sir Paul McCartney, Leonardo DiCaprio ve Angelina Jolie gibi ünlüler bulunuyor.

Château Frontenac ayrıca büyük bir tarihi mirasa sahiptir. Roosevelt, Churchill ve Mackenzie King, burada Normandiya İstilası’nı planladılar ve Konfederasyonun Babaları, daha sonra Kanada olacak olan İngiliz Kuzey Amerika kolonilerini birleştirmek için burada toplandılar.

Frontenac, sadece Quebec için değil, tüm ülke için önemli bir mimari ve tarihi dönüm noktasıdır. Otelin rehberli turları mevcuttur ve Frontenac’ın geçmişi, şimdiki ve geleceği hakkında daha derin bilgiler edinebilirsiniz.

Château Frontenac, dünyanın en çok fotoğraflanan otellerinden biridir ve Quebec şehir silüetine hakimdir. Otel, her odada konuklarına “tarihi Avrupa’nın zarif bir dokunuşunu” garanti eder.

Otel Olanakları

  • Restoran
  • Bar
  • Yüzme havuzu
  • Spa
  • Sıcak küvet
  • Evcil hayvan kabül ediliyor
  • Toplantı ve iş yemeği
  • Beşik
  • Çocuk bakımı

Rezervasyon ve Detaylı Bilgi İçin

Telefon: +14186923861

Açık Adres

Fairmont Le Château Frontenac

1 Rue des Carrières, Québec, QC G1R 4P5, Kanada

Otelin Konumu ve Ulaşım


Paylaşmayı unutma!

0
1 paylaşım

Tepkin?

Yorumsuz Yorumsuz
1
Yorumsuz
Sinir şey Sinir şey
1
Sinir şey
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Sevdim Sevdim
1
Sevdim
Ben Şok Ben Şok
0
Ben Şok
Koptum Koptum
0
Koptum
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Mikemmel Mikemmel
1
Mikemmel

0 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ne Yazmak İstersiniz?
Kişilik Testi
Hangi ünlüye benzediğini merak edenlere özel sorular dizisi hazırlayın
Quiz
Birazcık daha bilgi yarışması tadında doğru ve yanlış cevapların olabileceği sorular dizisi hazırlayın
Anket
Bir anket hazırlayın insanlar acaba ne düşünüyor hemen öğrenin
Metin
Kontrol tamamen sizde ne yazmak istediğinize siz karar verin
Liste
Yazacak sebebi çok olanlara
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Send this to a friend