Somebody Dizisinin 2. Sezonu Olacak Mı?

3 dakikada okuyabilirsin


Fragmanıyla büyük merak uyandıran Somebody dizisinin 1. sezonu 18 Kasım 2022 tarihinde Netflix’te gösterime girdi. Başrollerinde Kang Hye-rim, Kim Young-kwang, Kim Yong-ji ve Kim Soo Yeon’un oynadığı Güney Kore yapımı olan bu suç dizisi kimi izleyici tarafından büyük beğeni toplarken kimileri tarafından hiç beğenilmediği yönünde eleştirlere sahip. Somebody alışılmışın oldukça dışında bir flört uygulaması yaratan dahi Kim Sum’un sapkın ve son derece şeytani bir aşk hikayesini konu almaktadır. Sum’ın geliştirdiği uygulama, bir seri katil tarafından kurbanlarının peşine düşmek için kullanılmaya başlar ve Kim Sum ve arkadaşları, bu gizemi araştırmaya karar verirler. 

Oyunculuklar ve konusuyla dikkat çekin Somebody’nin 1. sezonunu severek izleyenler şimdiden dizinin 2. sezonun ne zaman olacağını merak etmeye başladılar bile. Birçok farklı platformda izleyiciler tarafından ortalama 6 gibi bir puan almış olsada, diziyi azımsanmayacak sayıda beğeniyle izlemiş bir kitlesi var. Eğer bu yazımızı okuyorsanız sizden onlardan birisiniz demektir. O halde sizi daha fazla meraklandırmadan Somebody’nin gelecekteki akıbeti ve 2. sezonun olup olmayacağı konusunda detaylıca bilgilendirelim. 

Somebody’nin 2. Sezonu Olacak Mı?

Ne yazık ki Netflix, dizinin kaderi hakkında henüz resmi bir açıklama yapmadı ancak dizi hem izleyicilerden hem de eleştirmenlerden çokta olumlu tepkiler almıyor. 

Genel olarak Netflix, bir dizinin yeni sezonun olup olmayacağına karar verirken diziyi kaç kişinin izlediği, kaç kişinin son bölüme kadar izlediği, kaç kişinin yarıda bıraktığı gibi birçok parametreyi ve istatistiği dikkate almaktadır. Bazı diziler o kadar büyük ses getirir ve beğeni kazanırlar ki diğerlerine göre çok daha hızlı yeni sezon onayı alabilmektedir. Bunun da en önemli örneği Squid Game’dir. Ancak Somebody henüz bu düzeyde bir etki yaratmış dizi olmaması nedeniyle Netflix’in dizinin 2. sezonun olup olmayacağı konusunda karar vermesi daha aylarca sürebilir.

Ancak daha öncede söylediğimiz gibi dizinin 1. sezonuyla ilgili olumusuz tepkilerin giderek artıyor olması ve başta imdb olmak üzere birçok farklı sitede skorunun aşağı yönlü oluşu nedeniyle Somebody’nin 2. sezonun iptal edilmesi çokta şaşırtıcı olmayacaktır. Ancak her şeye rağmen dizinin hayranları 2. sezon için umutlu. Fakat dizinin tamamiyle iptal edilmesi eminiz beğeniyle izleyenler için büyük hayal kırıklığı yaratacaktır. 

Somebody’nin 2. Sezonu Ne Zaman Yayınlanacak?

Az önce yukarıda da belirtiğimiz gibi aldığımız duyumlar her ne kadar Somebody’nin 2. sezonun olmayacağı yönünde olsa da Netflix’ten henüz resmi bir açıklama yapılmadan bu konuda emin olmamız mümkün değil. Hem Netflix’in daha önceleri de ilk sezonuyla beklentileri karşılamamış olsa da ikinci sezon için şans tanıdığı birçok dizi olmuştu. Somebody’nin de bu tarz bir şansı hak ettiği kanısındayız. Somebody’nin eğer 2. sezonu olacaksa 2024 yılının ortalarına doğru gösterime gireceği düşünülüyor. 

Dizi ve dizinin ikinci sezonu hakkında bildiğimiz tüm detaylar şimdilik bu kadar. Somebody hakkında yeni bilgiler öğrendikçe sizinle en kısa sürede paylaşıyor olacağız. Somebody’nin 1. sezonuyla ilgili sizin düşünceleriniz nelerdir, dizinin beğendiğiniz ve beğenmediğiniz yönlerini yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın. 


Paylaşmayı unutma!

Tepkin?

Yorumsuz Yorumsuz
0
Yorumsuz
Sinir şey Sinir şey
0
Sinir şey
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Sevdim Sevdim
1
Sevdim
Ben Şok Ben Şok
0
Ben Şok
Koptum Koptum
0
Koptum
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Mikemmel Mikemmel
0
Mikemmel

0 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ne Yazmak İstersiniz?
Kişilik Testi
Hangi ünlüye benzediğini merak edenlere özel sorular dizisi hazırlayın
Quiz
Birazcık daha bilgi yarışması tadında doğru ve yanlış cevapların olabileceği sorular dizisi hazırlayın
Anket
Bir anket hazırlayın insanlar acaba ne düşünüyor hemen öğrenin
Metin
Kontrol tamamen sizde ne yazmak istediğinize siz karar verin
Liste
Yazacak sebebi çok olanlara
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Send this to a friend