İyilik ve Kötülük Okulu’nun Devam Filmi Olacak Mı?

4 dakikada okuyabilirsin


1
1 paylaşım, 1 puan

İyilik ve Kötülük Okulu, Netflix’in vizyona giren son fantastik filmlerinden birisi. Birçok Netflix izleyicisi çoktan filmi izledi ve devam filmi olup olmayacağını merak ediyor. Neyse ki doğru yere geldiniz çünkü İyilik ve Kötülük Okulu’nun olası bir 2. filmi veya devam filmi hakkında bildiğimiz her şeyi sizlerle paylaşıyor olacağız. 

İyilik ve Kötülük Okulu’nun yönetmenliğini Paul Feig üstleniyor ve başrolü Sophia Anne Caruso ile Sofia Wylie paylaşıyor. İkili yaşadıkları şehirden kaçıp kurtulmanın yolunu ararlarken, beklenmedik bir şekilde kaçırılmalarıyla kendilerini bir anda iyiler ve kötüler için büyülü bir okulda bulurlar. Her ikisi de bulundukları tarafın yanlış olduğunu düşünüp karşı tarafa geçmeye çalışırken kendilerini arkadaşlıklarının sınandığı zorlu bir durum içerisinde bulurlar. Birçok fantastik Netflix filmi gibi İyilik ve Kötülük Okulu’da bir kitaptan uyarlanmıştır. Soman Chainani’nin New York Times’ın en çok satan kitap serisinin bir parçası olan ilk kitabının aynı isimli 2013 romanından bir film uyarlamasıdır.

Sophia ve Sofia’nın yanı sıra, oyuncu kadrosunda Charlize Theron, Kerry Washington, Laurence Fishburne, Michelle Yeoh, Cate Blanchett, Jamie Flatters, Kit Young gibi daha pek çok ünlü isim yer alıyor. Büyülü dünyası ve karakteriyle, aksiyon ve heyecanın hiç eksik olmadığı bu filmi henüz izlemediyseniz, ilk fırsatınızda izlemenizi şiddetle tavsiye ederiz.

İlk filmi çoktan izlemiş olanların merak ettiği o soruya gelecek olursa Netflix’te İyilik ve Kötülük Okulu’nun ikinci bir filmi ya da devam filmi olacak mı? İşte İyilik ve Kötülük Okulu’nun olası devam filmleri hakkında bildiğimiz her şey.

İyilik ve Kötülük Okulu’nun 2. Filmi Olacak Mı?

19 Ekim itibarıyla Netflix’te gösterime giren filmin yeni filmlerinin olup olmayacağı konusunda henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak şu anda endişelenecek bir durum yok çünkü İyilik ve Kötülük Okulu adından söz ettirmeyi başaran ve kendi izleyicisi kitlesini çoktan oluşturmuş bir yapım. Üzerine bir de kitaplarını okumuş, filmlerini merak eden okur severler eklenince bu sayı bir hayli artıyor. Netflix nadirende olsa bir filmin devamının olacağını vizyona girdikten hemen sonra duyarabiliyor. Ancak henüz İyilik ve Kötülük Okulu için böyle bir durum yok ve anlaşın Netflix tarafından izlenme istatistikleri takip edilmeye devam ediyor.

Çoğunlukla bir Netflix yapımının gösterime girdikten sonraki ilk dört haftası çok önemlidir. Bu dört haftalık süre içerisinde filmin tamamını izleyen, filmi yarıda bırakan ya da filmi daha başında izlemeyi bırakanların sayısı Netflix’in devam filmi kararı alıp almamasında en önemli faktörlerdir. İzlenme sayıları tatmin edici sayılardaysa ki biz azımsanmayacak sayıda kişi tarafından izlenildiğini düşünüyoruz Netflix’in İyilik ve Kötülük Okulu için bir devam filmine yeşil ışık yakmaması için hiçbir sebep görünmüyor.

Ancak Netflix’in devam filmine onay vermemesinin belki de en muhtemel ve tek sebebi yapım maliyetleri olacaktır. İyilik ve Kötülük Okulu’nun yapım maliyeti tam olarak bilinmiyor, ancak kullanılan tüm CGI ve özel efektlerle oldukça pahalıya mal olduğundan son derece eminiz.

İyilik ve Kötülük Okulu’nun ilk filminin nasıl bittiğine bakacak olarak kesinlikle anlatılacak daha çok hikaye var. Aynı zamanda İyilik ve Kötülük Okulu kitap serisinden sinemaya uyarlanabilecek başka romanlarının da oluşu serinin bir değil birden fazla devam filminin olması gerektiğine de işaret ediyor. Bu noktada biz de sizler gibi Netflix’ten gelecek güzel haberleri bekliyoruz. İyilik ve Kötülük Okulu hakkında bildiğimiz tüm detaylar şimdilik bu kadar. Netflix tarafından film ile ilgili yeni ve resmi bir duyuru yapıldığında sizlerle de mutlaka paylaşıyor olacağız. İyilik ve Kötülük Okulu’nu izlediyseniz yorumlarda film hakkındaki olumlu ve olumsuz görüşlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın. İzlemeyenlere de şimdiden iyi seyirler dileriz.


Paylaşmayı unutma!

1
1 paylaşım, 1 puan

Tepkin?

Yorumsuz Yorumsuz
7
Yorumsuz
Sinir şey Sinir şey
11
Sinir şey
Bayıldım Bayıldım
69
Bayıldım
Sevdim Sevdim
4
Sevdim
Ben Şok Ben Şok
1
Ben Şok
Koptum Koptum
1
Koptum
Üzüldüm Üzüldüm
10
Üzüldüm
Mikemmel Mikemmel
5
Mikemmel

0 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ne Yazmak İstersiniz?
Kişilik Testi
Hangi ünlüye benzediğini merak edenlere özel sorular dizisi hazırlayın
Quiz
Birazcık daha bilgi yarışması tadında doğru ve yanlış cevapların olabileceği sorular dizisi hazırlayın
Anket
Bir anket hazırlayın insanlar acaba ne düşünüyor hemen öğrenin
Metin
Kontrol tamamen sizde ne yazmak istediğinize siz karar verin
Liste
Yazacak sebebi çok olanlara
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Send this to a friend