Dermatologların Paranızı Boşa Harcadığınızı Düşündüğü 10 Güzellik Ürünü

1 dakikada okuyabilirsin


Dikkat çekici, ışıltılı bir reklamının olması ya da bizzat ünlü biri tarafından tanıtımının yapılmış olması birçok güzellik ürününü satın almamız ya da sipariş etmemiz için yeterli. Bunlar bizi cezbeden güzellik ürünleri için para harcamımıza neden olan nedenlerden sadece ikisi. Ancak dermatologlar, konu en trend ürünler söz konusu olduğunda bile sizi şaşırtabilecek farklı bir görüş ve bilgiye sahipler. Dermatologlara göre bazı güzellik ürünleri için ödediğimiz miktarlar kesinlikle buna değecek ürünler değiller. 

Bu yazımızı okuduktan sonra belki de sizde bizimle aynı fikirde olacaksınız ve sürekli aldığınız o bazı ürünleri almaktan vazgeçeceksiniz. Dermatologların paranızı boşa harcadığınızı düşündüğü işte o 10 güzellik ürünü:

 1. 1 Göz Maskeleri


  Göz maskeleri son derece modadır. Hemen hemen tüm kişisel bakım marketlerinde de bulabilirsinziz. Ancak göz maskeleri yalnızca geçici ve uzun süreli olmayan etkileri vardır. Göz maskeleri kullan at ürünlerdir bu nedenle tek kullanımlık bir ürüne ciddi paralar ödeyebilirsiniz. Dermatologlar göz maskesi yerine bir krem kullanmanın daha faydalı ve daha uzun süreli bir etkiye sahip olduğunu belirtiyorlar.

 2. 2 Saf Hindistan Cevizi Yağı


  Hindistan cevizi yağı muhtemelen çoğumuzun kullandığı bir kişisel bakım ürünü olsa da, sadece kısa süreli bir nemlendirme etkisine sahiptir. Özellikle saf hindistancevizi bazlı yağlar kullanıyorsanız sürekli kullanımda aslında gözeneklerinizi tıkayabilir. Saf hindistan cevizi yağı aynı zamanda sivilceye yatkın ciltler için de çok tavsiye edilmez.

 3. 3 Jel Bazlı Ürünler


  Jel bazlı ürünlerin sadece akne eğilimli ve yağlı ciltler için kullanılması gerekir. Kuru ciltler için jel ürünler kullanıyorsanız olumlu etkiler almazsınız, bunlar cildinizi daha da kurutur.

 4. 4 Tonikler


  Tonikler cildinizde hoş ve hafif bir his uyandırabilir ve pul pul dökülme ve yağların giderilmesi için iyi olabilir. Bununla birlikte, çoğu insan için tahriş, kaşıntı, kızarıklık tetikledikleri ve hatta cildin bariyerini bozabilecekleri bilinmektedir.

 5. 5 Selülit ve Çatlak Kremleri


  Dermatologlara göre selülit ve çatlak kremleri işe yaramıyor. Deride iltihaplanmaya neden olarak onları geçici olarak maskeleyebilirler. Çatlaklarınız ve selülitleriniz için daha etkili çözüm istiyorsanız, doktorunuzdan tıbbi prosedürler istemeniz daha iyidir.

 6. 6 Yüz Maskeleri


  Yüz maskeleri cildinize daha derinlemesine etki eder, gözeneklerinizi etkiler ve cildinizin daha fazla içeriği emmesine izin verir. Bununla birlikte, gerçekten pahalı olabilirler ve yine de geçici bir parlama veya yükselme etkisine sahip olabilirler. Günlük nemlendirme ve güneş kremi çok daha fazlasını yapabilir ve o kadar da pahalı değildir.

 7. 7 Yüz Temizleme Bantları


  Gözenekleriniz tıkanmışsa, büyük olasılıkla cildinizin derinlerindedir ve yüz temizleme bantları burada işe yaramaz. İhtiyacınız olan şey derin bir temizlik.

 8. 8 Güneşsiz Bronzlaştırıcılar


  Güneşsiz bronzlaştırıcılar, güneşlenme ile karşılaştırıldığında bu ürünler ile bronzlaşmanın daha sağlıklı ve daha güvenli bir yol olduğunu söyleyebiliriz. Yine de bir dermatologlar, cilt rengimizi değiştirmek söz konusu olduğunda bunun sadece sağlıksız bir takıntı olduğunu söylüyor. Doğal cildimizin en sağlıklı olduğunu ve değiştirmeye çalışmadan önce bunu düşünmemiz gerektiğini de ekliyorlar.

 9. 9 Göz Kremleri


  Bazı göz kremleri, göz çevresindeki hassas cildi gerçekten nemlendirebilir ancak bunun için farklı bir ürün kullanmaya gerek yoktur. Aslında birçok dermatolog yüz, eller ve boyun için kullandıkları aynı kremi gözleri için de kullanmayı tercih ediyorlar.

 10. 10 Güzellik İksirleri


  Güzellik iksiri, sizi anında zihinsel olarak iyi hissettirme gücüne sahiptir. Ancak cilt bakımı için işe yaramaz. Kızarıklığınızı yatıştırabilir veya cildinizi nemlendirebilir, ancak asıl nokta kokunun sizi daha iyi hissettirmesidir.

Peki siz yukarıdaki ürünlerden herhangi birini kullanıyor musunuz? Cilt bakımı için ne kullanıyorsunuz? Daha önce pahalı bir ürün sizi hayal kırıklığına uğrattı mı? Bu soruların cevaplarını yorumlarda bekliyoruz. 

Kaynak: 1


Paylaşmayı unutma!

Tepkin?

Yorumsuz Yorumsuz
0
Yorumsuz
Sinir şey Sinir şey
0
Sinir şey
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Ben Şok Ben Şok
0
Ben Şok
Koptum Koptum
0
Koptum
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Mikemmel Mikemmel
0
Mikemmel

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ne Yazmak İstersiniz?
Kişilik Testi
Hangi ünlüye benzediğini merak edenlere özel sorular dizisi hazırlayın
Quiz
Birazcık daha bilgi yarışması tadında doğru ve yanlış cevapların olabileceği sorular dizisi hazırlayın
Anket
Bir anket hazırlayın insanlar acaba ne düşünüyor hemen öğrenin
Metin
Kontrol tamamen sizde ne yazmak istediğinize siz karar verin
Liste
Yazacak sebebi çok olanlara
Video
Youtube veya Vimeo gibi video sitelerinden paylaşmak istediğiniz video içerikler için

Send this to a friend