Boyun Ağrısını Önlemek İçin 3 İpucu

1 dakikada okuyabilirsin


0
1 paylaşım

Bilmeden, günlük aktivitelerinizi gerçekleştirirken boyun ağrısını teşvik ediyor olabilirsiniz. Bazı duruş ve hareketler boyun ağrısını davet edebilir veya uzak durmasına yardımcı olabilir. Genel olarak, başınızı doğrudan omurganız üzerinde dengede tutmaya çalışın, bu nedenle öne doğru eğilmeyin veya bir tarafa doğru eğilmeyin. Boynunuzun asıl işlevi kafanızı desteklemektir. Ancak şöyle ki kafanız 5 ile 6 kg ağırlığına sahiptir ve bu da gerçekten hiç hafif bir ağırlık değildir. Günlük hayatınızın rutini haline gelmiş bazı etkinliklerde sağlıklı bir boyun duruşu elde etmek için şu ipuçları oldukça faydalı olacaktır.

Bilgisayar başında veya masada çalışırken

Bilgisayarınızda veya bir masada çalışırken, başınızı mümkün olduğunca doğrudan omurganızın üzerinde dengede tutun. Sandalyenizin ideal yüksekliği her iki ayağınızın da yere değdiğidir. İhtiyaç duyduğunuzda belinizi desteklemek için küçük bir yastık kullanın ve sandalyenizin arka tarafında kalçanızı destekleyin. Klavyeyi ve ekranı düzgün ayarlamak, dizüstü bilgisayar veya tablet bilgisayar için zor veya imkansız olabilir. Daha iyi konumlandırma elde etmek için ayrı, tam boyutlu bir klavye takabilirsiniz. Bu bir seçenek değilse dizüstü bilgisayarınızı standart yükseklikte bir masaya yerleştirin ve yaklaşık %12'lik bir eğimle başınızı ve boynunuzu daha sağlıklı bir pozisyonda tutun . Dezavantajı bu poziyonda bileklerinize biraz daha fazla baskı binecektir.

Telefon kullanımı

Telefonla çok zaman harcıyorsanız, başınızı bir tarafa yaslamaktan kaçının. Cep telefonu kullanırken ve konuşurken masanızda oturmuyorsanız bu da önemlidir. Bir kulaklık seti, kulaklıklar veya hoparlör, eller serbest konuşma için kafanızı nötr bir konumda tutmanıza yardımcı olacak iyi seçeneklerdir. Umutmayın artık kulaklıklar hem masaüstü telefonunuz hem de cep telefonunuz için kullanılabilir.

Bir şeyler okurken

Bir sandalyede otururarak bir şeyler okuyorsanız dik pozisyonda durmaya çalışın. Kitabı elinizde tutun, böylece eğilmek veya öne eğilmek zorunda kalmazsınız. Yatakta okumak zorundaysanız, dik oturun veya özel olarak tasarlanmış bir yastık kullanın. Ya da boynunuz düzken yan tarafınıza yatın ve kitabı önünüzde tutun.


Paylaşmayı unutma!

0
1 paylaşım

Tepkin?

Yorumsuz Yorumsuz
0
Yorumsuz
Sinir şey Sinir şey
0
Sinir şey
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Ben Şok Ben Şok
0
Ben Şok
Koptum Koptum
0
Koptum
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Mikemmel Mikemmel
0
Mikemmel

0 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ne Yazmak İstersiniz?
Kişilik Testi
Hangi ünlüye benzediğini merak edenlere özel sorular dizisi hazırlayın
Quiz
Birazcık daha bilgi yarışması tadında doğru ve yanlış cevapların olabileceği sorular dizisi hazırlayın
Anket
Bir anket hazırlayın insanlar acaba ne düşünüyor hemen öğrenin
Metin
Kontrol tamamen sizde ne yazmak istediğinize siz karar verin
Liste
Yazacak sebebi çok olanlara
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Send this to a friend