Onca Şey’de Sürekli Para Kazanmak Çok Kolay! Şimdi Yazar Alımları Açık, Hemen Başla!

5 dakikada okuyabilirsin


0
7 paylaşım

Öncelikle Onca Şey nasıl bir oluşumdur bunu konuşalım.

Onca Şey gerçekten samimi, içten, gencecik bir oluşum. Tecrübeli bir editör ekibi tarafından gelecekte eğlenceli bir sosyal medya deposu olma amacıyla kuruldu. Gün geçtikçe okuyucularına güzel zaman geçirtebilmek için bazı içerik paylaşım sitelerinden daha özverili davranarak doğru ve eğlenceli bilgiler aktarmaya devam edecek.

Yazar olmak neden önemli? Para kazandırmanın dışında yazar olmanın ne avantajları var?

Gün içerisinde o kadar çok vaktimizi internette bilgi tüketicisi olarak harcıyoruz ki, herkesin bir şeyler paylaştığı bu mecralarda bilgi üreticisi tarafında olmak aklımıza bile gelmiyor. Ancak içerik yazmanın yazarlara kazandırabileceği birçok şey var. Bunların en başında yazabileceğin konuyu çeşitli sitelerde ararken birçok konu hakkında bilgi sahibi oluyorsun. Bir yandan da yazım yanlışları, anlatım bozuklukları ve hitabetin konusunda kendini oldukça geliştiriyorsun. Bu da iş hayatındaki yazışmalarında daha tecrübeli ve donanımlı görünmeni sağlayacak. Gelelim en eğlenceli kısmına: Reaksiyonlar! Yazdıklarına, okuyucuların yazdığı yorumları, verdiği reaksiyonları görünce gerçekten kendini önemli hissedeceksin. Çünkü odak noktası sensin. Bir iş çıkartıyorsun ve insanlar o işini yorumluyor. Kimisi çok sevecek çok teşekkür edecek, kimisi beğenmeyerek yazdığın içeriği eleştirecek. Sen de o eleştirilerin haklı haksız noktalarını bularak kişisel gelişimine destek olacaksın. Hakaretler yönünden için rahat olsun. Editörlerimiz 7/24 iş başında!

Onca Şey’de yazar olmak için ne yapmak gerekli?

Onca Şey’de herkes yazar olabilir. Bunun için mükemmel bir hitabetinin veya doğuştan bir yeteneğinin olmasına hatta çok güçlü bir özgeçmişe ihtiyacın yok. 5 adet içeriğini yazdıktan sonra Onca Şey Editörleri tarafından incelemeye alınırsın. Bu incelemede içeriğin okuyucu gözüyle incelenir. İçeriğinin doğru bilgiler içerip içermediğine ve Türkçeye olan hakimiyetine bakılır. İçeriğinde bir takım hatalar olsa bile Onca Şey Yazarı olman onaylanır ve sana içerisinde çeşitli tavsiyeler olan bir mesaj editörlerimiz tarafından iletilir ve Onca Şey Yazarı rozeti kazanırsın. Merak etme, editörlerimiz sana sürekli destek olacaklar. Yazacak içerik bulamazsan, teknik problem yaşarsan ya da sadece konuşmak dahi istersen editörlerimiz hep senin bir mesaj kadar uzağında olacaklar.

OŞ Puan nedir? Neden bu kadar garip bir adı var?

OŞ Puan (Onca Şey Puan), www.oncasey.com sitesinde geçen bir ödeme puanıdır. Her içerik başına baz anlamda 50 OŞ Puan, Kişilik Testi ve Quiz yazdığınızda ise 75 OŞ Puan kazanırsın. 100 OŞ Puan 1 TL değerindedir. Siteye üye olarak ilk 3 içeriğini yazdıktan sonra editörlerimiz tarafından yazıların onay aldığı taktirde 150 OŞ Puan’ın direkt olarak hesabında görünür. İlk ödemeni alabilmek için yazarlığın onaylandığı günden itibaren 2 ay içerisinde 10.000 OŞ Puan toplaman gerekmektedir. Bu 10.000 OŞ Puan karşılığında 100 TL kazanımının direkt olarak hesabındaki IBAN numarasına yatırılır. Yeni başlayan yazar iki aylık hedefini başarıyla tamamladığı taktirde aylık kazanıma geçer ve aylık 5.000 OŞ Puan kazanması durumunda 50 TL her ay sonunda aktarılır. Basit bir hesapla günlük 3-4 içerik girerek aylık bu geliri sağlayabilirsin. Ancak unutulmaması gereken şey, bahsedilen süreler içerisinde verilen hedefi gerçekleştiremeyenlere herhangi bir ödeme yapılmaz ve bakiyeler devretmeden ay sonunda silinir. Toplam OŞ Puan, yazarlığın onaylandığından itibaren kazanmaya başladığın toplam OŞ Puan’ları ifade eder. Burada yer alan puanların hiç silinmez.  OŞ Puan Bakiyesi ise hedef içerik sayısını tutturduğun taktirde ödeme alabileceğin puan miktarıdır.

Onca Şey’de kazanımlar sürekli artar ve çeşitli sürprizler sürekli olarak karşına çıkar. Peki sadece yazarak mı kazanabilirsin? Hayır. Okunarak da kazanılabilecek bir yol var. Ay sonuna kadar en çok okunmuş olan ilk 3 içeriğin sahibi olan yazarlara çeşitli ödüller verilir ve editörlerimiz bu yazarlar ile röportajlar gerçekleştirerek her gün binlerce kişinin görebileceği şekilde sitenin ana sayfasında yayınlarlar. Bu yüzden içeriklerini sosyal medyada paylaşabilir, arkadaşlarından içeriklerini okumasını isteyebilirsin. Bir diğer kazanım ise rozetlerin arkasında gizli. Kendi profiline tıkladığında ‘Başarılar’ sekmesinde kazandığın ve kazanabileceğin birçok rozet görebilirsin. Kazandığın rozetler aynı zamanda profilinde de görünecek. Her yazar için farklı rozetlerin altına çeşitli hediyeler gizliyoruz. Rozetleri kazanmaya çalışırken keyifli zaman geçirebilir aynı zamanda kazandığın ödülün ne olduğunu açmak için mesaj kutuna bakabilirsin. Güzel sürprizler seni bekliyor olacak.

Onca Şey’de aylık kazançlar katlanarak çoğalır.

Paylaştığı içerik miktarına göre yazarların dört aşaması var.

Hemen buradan kayıt ol ve sen de kazanmaya başla!

 


Paylaşmayı unutma!

0
7 paylaşım

Tepkin?

Yorumsuz Yorumsuz
1
Yorumsuz
Sinir şey Sinir şey
2
Sinir şey
Bayıldım Bayıldım
5
Bayıldım
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Ben Şok Ben Şok
1
Ben Şok
Koptum Koptum
0
Koptum
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Mikemmel Mikemmel
0
Mikemmel

0 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ne Yazmak İstersiniz?
Kişilik Testi
Hangi ünlüye benzediğini merak edenlere özel sorular dizisi hazırlayın
Quiz
Birazcık daha bilgi yarışması tadında doğru ve yanlış cevapların olabileceği sorular dizisi hazırlayın
Anket
Bir anket hazırlayın insanlar acaba ne düşünüyor hemen öğrenin
Metin
Kontrol tamamen sizde ne yazmak istediğinize siz karar verin
Liste
Yazacak sebebi çok olanlara
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Send this to a friend