Cinayetten Paçayı Sıyırmaya Çalışan Beş Genç Seri Katil

1 dakikada okuyabilirsin


Seri katiller söz konusu olduğunda, bilim adamları ve psikologlar bu konu hakkında uzun süredir tartışıyorlar. Yaşadıkları olaylar onları şiddete yatkın hale mi getirdi yoksa bazı insanlar öldürmek için mi doğdu?

Seri katillerin çoğu orta yaşlı beyaz erkekler olsa da, tipik profile uymayan başkaları da kesinlikle var. Belki de en rahatsız edici olanları, daha gençliklerini bile doldurmadan seri katil olanlardır. Katil bir yetişkini karalamak kolay, peki ama bir çocuğu?

İşte cinayetten paçayı sıyırmaya çalışan beş genç seri katil. Yazıyı okumaya başlamadan bir uyarı olarak, bazı okuyucular hikayelerini üzücü ve rahatsız edici bulabilir.

 1. 1 James Fairweather - 15 yaşında


  2016 yılında, 1998 doğumlu James Fairweather, iki yabancıyı vahşice öldürdükten sonra en az 27 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Fairweather cinayetlerinde; seri katilleri, özellikle de favorisi Ted Bundy'ye olan takıntısından ilham aldığını söylüyor. İlk kurbanını bir parkta sarhoş yatarken 102 kez bıçaklayarak, ikincisini ise süngü ile öldürdü.

  Duruşmasından sonra Fairweather'ın annesi: "James Fairweather gözümüzde bir canavar ve onu asla affedemeyeceğiz" dedi.

 2. 2 Charles Starkweather - 19 yaşında


  Hiç "Katil Doğanlar (Natural Born Killers)" filmini izlediniz mi? Katil Doğanlar filminin konusunda Charles Starkweather ve 14 yaşındaki kız arkadaşı Caril Ann Fugate'in gerçek hayat hikayesinden ilham alınmıştır. Charles Starkweather 1938, Caril Ann Fugate 1943 Amerika doğumludur. Fugate’in annesini, üvey babasını ve iki yaşındaki kız kardeşini öldürdükten sonra ikili, iki aylık bir cinayet serisine devam etti. Yakalandıklarında 11 kişi ölmüştü. Starkweather elektrikli sandalyeyle idam cezasına çarptırılırken, Fugate 17 yıl hapis yattıktan sonra şartlı tahliye ile serbest bırakılmıştır.

 3. 3 Mary Bell - 11 yaşında


  Mary Bell'e işlediği cinayetlerde, aynı soyadına sahip olmasına rağmen akraba olmayan 13 yaşındaki en iyi arkadaşı Norma Bell yardım etti. İkili birlikte, üç ve dört yaşlarında iki genç çocuğu boğarak öldürdü. Polis Mary’nin geçmişini araştırdığında, fahişelik yapan annesinin tacizine uğradığını öğrendiler. Ayrıca annesi birden fazla kez Mary'yi öldürmeye çalışmıştı ve onu erkeklerle cinsel ilişkiye girmeye zorlamıştı.

  Norma BellArkadaşı Norma suçlardan beraat ederken, Mary bir çocuk gözaltı merkezinde 12 yıl gözetim altında yaşadı. 1957 doğumlu olan Mary bugün bir büyükanne ve yeni bir isim altında anonim olarak yaşıyor.

 4. 4 William Heirens - 18 yaşında


  William Heirens 1928 yılında Amerika'da dünyaya gelmiştir. 13 yaşında küçük suçlar işlemeye başladı, ancak beş yıl sonra cinayete yöneldi. İkinci kadın kurbanını acımasızca bıçakladıktan sonra duvara rujla bir mesaj yazdı. "Tanrı aşkına, daha fazla öldürmeden beni yakala. Kendimi kontrol edemiyorum." Ne yazık ki, polis onu yakalamadan önce altı yaşındaki bir kızı daha öldürecekti.

  Heirens, doğal nedenlerden ölmeden önce bir Chicago hapishanesinde 65 yıl hapis yattı

 5. 5 Jesse Pomeroy - 14 yaşında


  Jesse Pomeroy'un davası, Amerika'nın bilinen ilk genç seri katillerinden biridir. 1871'de, 12 yaşındayken Pomeroy, Massachusetts'te genç çocukları öldürmeye başladı. Ailesi Güney Boston'a taşındıktan sonra, cinayet çılgınlığına devam etti ve yakalanarak polis tarafından tutuklandı. Ancak yakalandıktan sonra bir çocuk gözaltı merkezinde sadece iki yıl geçirdi.

  14 yaşında, Pomeroy şartlı tahliye edildi ve annesiyle birlikte yaşaması için geri gönderildi. Ancak kısa bir süre sonra, iki çocuğu daha öldürmekten suçlu bulundu. Ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı ve sonrasında tedavi için Bridgewater Hastanesine transfer edildi.

Kaynak: 1


Paylaşmayı unutma!

Tepkin?

Yorumsuz Yorumsuz
0
Yorumsuz
Sinir şey Sinir şey
0
Sinir şey
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Ben Şok Ben Şok
0
Ben Şok
Koptum Koptum
0
Koptum
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Mikemmel Mikemmel
0
Mikemmel

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ne Yazmak İstersiniz?
Kişilik Testi
Hangi ünlüye benzediğini merak edenlere özel sorular dizisi hazırlayın
Quiz
Birazcık daha bilgi yarışması tadında doğru ve yanlış cevapların olabileceği sorular dizisi hazırlayın
Anket
Bir anket hazırlayın insanlar acaba ne düşünüyor hemen öğrenin
Metin
Kontrol tamamen sizde ne yazmak istediğinize siz karar verin
Liste
Yazacak sebebi çok olanlara
Video
Youtube veya Vimeo gibi video sitelerinden paylaşmak istediğiniz video içerikler için

Send this to a friend