2020’nin Kötü Bir Yıl Olduğunu Düşünüyorsanız, Nostradamus’un 2021 İçin Kehanetleri Pek de İyi Değil

4 dakikada okuyabilirsin


0
3 paylaşım

2021’e sadece birkaç gün kala, eminim çoğumuz 2020’yi geride bırakmayı ve olanları unutmaya çalışıyoruz. Nostradamus’un 2021 için kehanetlerine geçmeden önce başta ülkemizde ve dünyada yaşanan olaylardan şöyle hızlıca bahsedecek olursak:

Avustralya Orman Yangınları

2019’da başlayan 2020’de etkisini artıran Avustralya orman yangınları 8 milyon hektarlık ormanın külü dönmesine neden oldu. Bu yangınlar 28 kişi hayatını kaybederken 1 milyardan fazla hayvan öldü.

Elazığ Depremi

2020’nin ilk büyük felakatlerinden birisi 24 Ocak 2020 tarihinde saat 20:55’te 6.5 şiddetinde yaşanan Elazığ depremiydi. 22 saniye süren depremde 41 kişi hayatını kaybetti.

Kobre Bryant Helikopter Kazası

Elazığ depreminde 2 sonra 26 Ocak 2020 tarihinde tüm dünyayı yasa boğan bir olay yaşandı. Ünlü Amerikalı profesyonel futbolcu Kobe Bryant ve kızı Gianna geçirdikleri helikopter kazası nedeniyle hayatlarını kaybettiler.

Koronavirüs Pandemisi

Her halde 2020 denilince hemen hemen herkesin aklına koronavirüs gelecek. 2019 yılının Aralık ayında Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs, 2020 yılında küresel çaplı bir pandemiye dönüşerek tüm dünyayı etkisi altına aldı. Koronavirüs salgınıyla birlikte hem dünyada hem de hayatımızda büyük değişiklikler yaşandı. Salgın 2020 bitirken hala etkisini göstermekte ve bir an önce kontrol altına alınabilmesi için tüm ülkeler tüm gücüyle bu virüse karşı savaşmaya devam etmektedir.

Endonezya Sel Felakati

Endonezya’da yine yeni yılla birlikte 53 kişinin hayatını kaybettiği büyük bir sel felakati yaşandı.

Çekirge İstilası

Orta Doğu ve Doğu Afrika’da yaşanan çekirge istilası nedeniyle çiftçiler oldukça zor zamanlar geçirdiler.

Pakistan’da Yaşanan Uçak Kazası

22 Mayıs 2020 tarihinde Pakistan Uluslararası Havayolları’na ait bir yolcu uçağı pilot hatası nedeniyle düştü. Kazada 97 kişi hayatını kaybetti.

Beyrut Limanı Patlaması

4 Ağustos 2020 tarihinde Beyrut Limanı’nda 2 bin 750 ton amonyum nitratın patlaması nedeniyle şehir yerle bir oldu. Patlamada 182 kişi hayatını kaybederken şehirde çok büyük çaplı maddi hasar meydana geldi.

Giresun Sel Felaketi

24 Ağustos 2020 tarihinde Giresun’da şiddetli yağış nedeniyle 7 kişinin hayatını kaybettiği sel felaketi yaşandı.

Ankara Kum Fırtınası

12 Eylül 2020 tarihinde Ankara’da daha önce bir benzeri görülmeyen bir kum fırtınası yaşandı. Bir anda gökyüzünü kaplayan toz bulutları başkentte hayatı felç etti. Fırtına nedeniyle hava da uçuşan cisimlerin çarpması sonucu 6 kişi yaralandı.

Hatay Orman Yangını

09 Ekim 2020 tarihinde Hatay’ın Belen ilçesi Sarımazı Mahallesi’nde ormanlık alanda çıkan ve İskenderun ve Arsuz ilçelerini etkisi altına alan büyük bir orman yangını yaşandı. Yangının yerleşim alanlarına sıçraması ve durdurulamaması nedeniyle büyük korku ve panik yaşandı. Yangında toplam 300 hektarlık alan tamamen yandı.

İzmir Depremi

30 Ekim 2020 tarihinde saatler 14:51’i gösterdiğinde merkez üssü İzmir’in Seferihisar ilçesine 23 km mesafede bulunan Yunanistan’ın Sisam Adası açıklarında 6.6 şiddetinde bir deprem yaşandı. Depremde 117 kişi yaşamını yitirerken, yıkılan ve hasarlı binalar nedeniyle yaklaşık 15.000 kişi evsiz kaldı.

2020'de daha sayamadığımız bunca felaket ve olaydan sonra, 2021'in olumlu bir değişim getireceğini umuyorsanız, herhangi bir plan yapmadan önce Nostradamus'un gelecek yıl için neler tahmin ettiğini duymak isteyebilirsiniz.

16. yüzyıl Fransız astrologuna göre; 2021 kıtlık, güneş fırtınaları ve hatta zombiler getirecek. Evet evet yanlış duymadınız zombiler. Büyük Londra Yangını'ndan Adolf Hitler'in iktidara yükselişine kadar, insanlığın en kritik olaylarından bazılarını Nostradamus ürkütücü bir şekilde doğru tahmin edebilmiştir. 

1555 tarihli Les Prophéties koleksiyonuyla tanınan Nostradamus'un 2021 yılıyla ilgili olarak aşağıdakileri yazdığına inanılıyor.

Zombiler

Nostradamus'a göre 2021'de bir Zombi kıyametiyle mücadele etmek zorunda kalabiliriz. 2021'de bir çeşit virüsün insanları zombileştirerek birbirlerine zarar vermelerine neden olacağından bahsediyor.

Güneş Fırtınaları

Nostradamus ayrıca büyük güneş fırtınalarının gezegenimizi mahvedeceğini iddia ediyor. Nostradamus kitabında şöyle diyor: "Suyun yükseldiğini ve toprağın altına düştüğünü göreceğiz."

Göktaşı Çarpması

Nostradamus ayrıca olası bir asteroit çarpması hakkında şöyle yazıyor: "Gökyüzünde, kişi ateş ve uzun bir kıvılcım izi görüyor."

Yıkıcı Deprem

Ve bunların hepsi yeterli değilse, Nostradamus 25 Kasım 2021'de Amerika'yı büyük bir depremin vuracağını iddia ediyor.

Süper Askerler

Tüm bu kaosla, Nostradamus'un insan ırkının "süper askerler" tarafından korunması gerekeceğini öngörmesi şaşırtıcı değil. Hatta bazıları teknolojinin yükselişiyle birlikte Nostradamus'un bu birliklerin kafalarına mikroçipler yerleştirileceğini bile önerdiğine inanıyor.

Şimdi bu tahminlerin yaklaşık 500 yıl önce yapıldığını düşünürsek, Nostradamus'un mikroçipleri tam olarak nasıl tahmin edebildiğini bilmek zor, ama sanırız bunların hepsi gizemin bir parçası. Ancak eminiz ki Nostradamus'un 2021 yılı için kehanetlerinin gerçekleşmesi, 2020'nin gidişatına bakacak olursak  hiçbirimizi  şaşırtmayacaktır. 

Kaynak: 1


Paylaşmayı unutma!

0
3 paylaşım

Tepkin?

Yorumsuz Yorumsuz
1
Yorumsuz
Sinir şey Sinir şey
0
Sinir şey
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Ben Şok Ben Şok
6
Ben Şok
Koptum Koptum
0
Koptum
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Mikemmel Mikemmel
0
Mikemmel

0 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ne Yazmak İstersiniz?
Kişilik Testi
Hangi ünlüye benzediğini merak edenlere özel sorular dizisi hazırlayın
Quiz
Birazcık daha bilgi yarışması tadında doğru ve yanlış cevapların olabileceği sorular dizisi hazırlayın
Anket
Bir anket hazırlayın insanlar acaba ne düşünüyor hemen öğrenin
Metin
Kontrol tamamen sizde ne yazmak istediğinize siz karar verin
Liste
Yazacak sebebi çok olanlara
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Send this to a friend