WestWorld’ün 1. Sezonuna Ait ve Muhtemelen Henüz Fark Etmediğiniz 19 Detay!

1 dakikada okuyabilirsin


0
1 paylaşım

HBO’nun en büyük yapımlarından birisi haline gelen ve dolayısyla Game of Thrones ile sıklıkla karşılaştırılan WestWorld ile ilgili, muhtemelen gözünüzden kaçan 19 detay bilgiyi sizlerle paylaşıyoruz.

 

 

1

 1. 1 Dolores'in on yıl öncesine geri dönüşü sırasında "Arnold Weber" ismini bir kapıda görebilirsiniz.


 2. 2 Ayrıca bu geri dönüşün arka planında Dolores'in "babası" Peter'ı da görebilir ve duyabilirsiniz.


 3. 3 Bölüm 2'de, Billy'ye bazı şapka seçenekleri veriliyor. Başlangıçta siyah olanlara uzun bir bakış atıyor ama sonunda beyazı alıyor. Bu durum onun Siyah Adam olarak ortaya çıkmasını engelliyor.


 4. 4 Arnold Weber, Bernard Lowe için bir anagramdır.


 5. 5 Bernard'ın, Bölüm 3'te Dolores ile iletişimde olduğunu görüyoruz, ama aslında o Arnold'dı.


 6. 6 Sezon boyunca görülen ilk labirent modelinin her iki kolu da esnetilmişken, son yapıda bir kolun kafaya değdiğini görebilirsiniz.


 7. 7 Theresa ve Bernard'ın 3. Bölüm'deki konuşmasında, aslında onun yaratılışı hakkında gerçeklerin ima edildiğini görebilirsiniz.


 8. 8 Robert Ford, Lee Sizemore'un reddedilen anlatısındaki karakterleri kendi yeni anlatısında işçi ev sahipleri olarak kullandı.


 9. 9 William ilk geldiğinde görülen eski Westworld logosu iken diğer sahnelerde günümüze ait yeni bir logo olduğu için, geçmiş ve günümüz arasındaki sahne geçişlerine vurgu yapılmıştır.


 10. 10 Bernard'ın anıları arasında bir kadınla yaptığı görüntülü sohbet sırasında, ekran hızlı bir şekilde titrer ve Ford'un yüzü görünür.


 11. 11 Teddy ve Siyahlı Adam salona girdiğinde, Ford'un arka planda piyano çaldığını görebilirsiniz.


 12. 12 3. bölümde, Ford, Bernard ile ölü partneri hakkında konuşurken, Ford'un gençlik fotoğrafında yanında bulunan adamın Arnold olduğunu varsaymıştık.


 13. 13 Daha sonra Bernard, bölüm 6'da, haritada bulunmayan eve gider ve Ford'un ev sahibi ailesiyle tanışır. Adamı fotoğraftan hatırlar ve Arnold olduğunu düşünür. Ancak, fotoğraftaki adamın Arnold olmadığını öğrenince, Arnold'ın gerçek kimliği hakkında bir şeylerin olduğunu anlar.


 14. 14 Bölüm 6’da, Ford'un yeni hikayesinin ön bilgisi oldukça açığa çıkmaktadır. Figürler yönetim kurulunu ve Wyatt’ın da insanları öldürmeye geldiğini göstermektedir.


 15. 15 Theresa’nın Bernard’a yazdığı mektupta “Bernie, bu güzel çakmak için teşekkürler. Benim ateşimden bir ateş. Sevgiler, Teresa” yazmaktadır.


 16. 16 Elsie'ye saldırıldığı ve Sektör 3'te öldürüldüğü sanılıyordu, ancak Sektör 20’de cihazından gelen bir sinyal belki de hala hayatta olabileceğini gösterdi.


 17. 17 Finalde, Maeve'in parktan ayrılmak için trene bindiği sırada yapılan anonsta, trenin 15 dakika içinde kalkacağı ifade ediliyor. Tam olarak bu sırada bölümün bitmesine de 15 dakika kalmıştı.


 18. 18 Armistice ve Hector, silah yaralarına ve saldırılara karşı koyabildiler çünkü Maeve ağrı hassasiyetini, ölüm eşiğini daha öncesinde yükseltmişti.


 19. 19 Ve son olarak, Maeve'in güncellenen “Anakara’dan Ayrılma” anlatısının görülebildiği ve trenden çıkmanın Maeve'nin kendi kararı olduğu kanıtlanmış oldu.Paylaşmayı unutma!

0
1 paylaşım

Tepkin?

Yorumsuz Yorumsuz
0
Yorumsuz
Sinir şey Sinir şey
0
Sinir şey
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Ben Şok Ben Şok
0
Ben Şok
Koptum Koptum
0
Koptum
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Mikemmel Mikemmel
0
Mikemmel

0 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ne Yazmak İstersiniz?
Kişilik Testi
Hangi ünlüye benzediğini merak edenlere özel sorular dizisi hazırlayın
Quiz
Birazcık daha bilgi yarışması tadında doğru ve yanlış cevapların olabileceği sorular dizisi hazırlayın
Anket
Bir anket hazırlayın insanlar acaba ne düşünüyor hemen öğrenin
Metin
Kontrol tamamen sizde ne yazmak istediğinize siz karar verin
Liste
Yazacak sebebi çok olanlara
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Send this to a friend