Yaptığınız İşe Konsantre Olmada Güçlük Mü Yaşıyorsunuz?

2 dakikada okuyabilirsin


0
1 paylaşım

Üretken olmaya çalışırken en küçük ayrıntı veya detay dikkatinizi dağıtıyor mu? O zaman sizinde 1925’te bir Lüksemburglu-Amerikalı mucit, yazar, editör ve dergi yayıncısı Hugo Gernsback tarafından icat edilen “İzolatör” (“The Isolator”) kaskına ihtiyacınız varmış gibi geliyor. 

Hugo GernsbackGernsback bazen bilim kurgunun yaratıcısı olarak anılır. Onun böyle anılmasının en önemli sebebi olan bu dikkat dağınıklığını önleyici mekanizmasını siz de gördükten sonra eminiz hak vereceksiniz.

İzolatörün amacı basitti: Ahşap kask, kullanıcının elindeki her türlü işe odaklanmasına yardımcı olmak için ses ve görüntüyü engellemekteydi. Gernsback, kaskın gürültüyü yüzde 95’e kadar azalttığını ve küçük cam casus deliği, yakındaki herhangi bir hareketin kullanıcısının dikkatini dağıtmasını önleyerek işine odaklanmasını sağladığını iddia etti. Bağlantılı olduğu bir oksijen tüpü sayesinde de kaskı takan kişinin kaskı çıkarmadan da nefes alabilmesi amaçlanmıştı. Tabii ki tek dezavantajı, kaskı kullanan kişinin tamamen saçma ve komik görünmesine neden olmaktaydı ama en azından içindeki kişinin anonim olarak kalmaya devam etmesine de imkan tanımaktaydı. Eminiz ki ofis arkadaşlarınızın ofiste böyle bir kaskla tüm gün boyunca çalışmasını istemeyeceksinizdir. Çünkü bunlardan birini giyen birinin yanında çalışmaktan daha dikkat dağıtıcı bir şey düşünemiyoruz. 


Paylaşmayı unutma!

0
1 paylaşım

Tepkin?

Yorumsuz Yorumsuz
0
Yorumsuz
Sinir şey Sinir şey
0
Sinir şey
Bayıldım Bayıldım
1
Bayıldım
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Ben Şok Ben Şok
0
Ben Şok
Koptum Koptum
0
Koptum
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Mikemmel Mikemmel
0
Mikemmel

0 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ne Yazmak İstersiniz?
Kişilik Testi
Hangi ünlüye benzediğini merak edenlere özel sorular dizisi hazırlayın
Quiz
Birazcık daha bilgi yarışması tadında doğru ve yanlış cevapların olabileceği sorular dizisi hazırlayın
Anket
Bir anket hazırlayın insanlar acaba ne düşünüyor hemen öğrenin
Metin
Kontrol tamamen sizde ne yazmak istediğinize siz karar verin
Liste
Yazacak sebebi çok olanlara
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Send this to a friend