Sizi Dünyanın En Uzun Bacaklı Kadını Ekaterina ile Tanıştıralım

3 dakikada okuyabilirsin


Ekaterina Lisina dünyadaki tüm kadınlar arasında bilinen en uzun bacaklara sahip, dünyanın en uzun modeli ve Rusya’nın en büyük ayaklara sahip kadınıdır.

Ekaterina, dünyadaki en uzun bacaklara sahip kadın oluşunu Guinness Dünya Rekorunu elinde tutarakta tescillemiş durumda. Guinness Dünya Rekoru kayıtlarına ve yapılan ölçümlere göre, sol bacağı sağ bacağından biraz daha uzun olmakla birlikte kendisinin bacak boyu 52 inç yani 1,32 metre uzunluğunda. Kendisinin Rusya’nın en büyük ayağa sahip kadını unvanına sahip olmasının sebebi de 47 numaralı ayaklarıdır.

Ekaterina aslında uzun boylu oluşunu ailesinin genetiğine borçlu. Çünkü ailesinde 1,80 metrenin altında boyu sahip tek bir kişi bile bulunmuyor. Şöyle ki erkek kardeşi yaklaşık 2 metre, babası 1,95 metre ve annesi ise 1,85 metre boya sahip. Aynı şekilde Ekaterina’nın oğlu da ergenliğe ulaşmamış olmasına rağmen kendisinin boyu şimdiden yaşıtlarından çok daha uzundur.

Kaynak: https://www.instagram.com/p/Bas3YyWn5i0/?hl=tr2.06 metre boya sahip olan Ekaterina, uzun boylu oluşunun hayatında sahip olduğu en önemli varlıklarından biri olacağını oldukça erken yaşta fark etmiş. Bu öngörüsü sayesinde önce basketbolda sonrasında da model olarak başarılı bir kariyere sahip olmuş.

 

 

Ancak kendisine göre böylesine uzun boylu bir kadın olmak her zaman da artı bir özellik değil. Çünkü erkeklerin birlikte olduklarını kadının kendilerinden uzun olmasını pek tercih etmediklerini ve sorun haline getirdiklerini düşünüyor.

Ekaterina Lisina’nın Hayatı ve Kariyeri

Tam adıyla Yekaterina Viktorovna Lisina, 15 Ekim 1987’de Rusya’nın Penza kentinde dünyaya gelmiştir. Yekaterina’nın babası kızının uzun bacaklarını daha doğar doğmaz fark ettiklerini ve boyunun uzun olacağını anladıklarını söylüyor. 15 yaşından beri profesyonel olarak basketbol oynayan Ekaterina’nın boyu daha 16 yaşındayken neredeyse 2 metreye ulaşmıştır. Profesyonel basketbol kariyeri sırasında 2008 Pekin Olimpiyat Oyunları’nda ülkesini temsil etmiş ve bronz madalya kazanmıştır. 

Ekaterina Lisina, uzun boylu olmanın ne kadar çekici bir şey olduğunu 24 yaşındayken fark ediyor. Yaşıtlarına kıyasla her zaman daha atletik ve uzun olsa da bir süre sonra bu özelliğinin kendisini diğerlerinden ayıran önemli bir özelliği olduğu farkına vararak modellik yapmaya başlamıştır. 

Kaynak: https://www.instagram.com/p/BrDyma5HMAt/?hl=trAktif ve profesyonel modellik kariyerine devam eden Ekaterina, kariyerindeki birçok başarısının arasına Guinness Dünya Rekorlarına dünyanın en uzun bacaklı kadını ve en uzun boylu modeli unvanlarını ekleyerek taçlandırmıştır. Ekaterina’nın bugün instagram’da 1 milyonun üzerinde takipçisi bulunmaktadır.


Paylaşmayı unutma!

Tepkin?

Yorumsuz Yorumsuz
0
Yorumsuz
Sinir şey Sinir şey
0
Sinir şey
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Ben Şok Ben Şok
0
Ben Şok
Koptum Koptum
0
Koptum
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Mikemmel Mikemmel
0
Mikemmel

0 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ne Yazmak İstersiniz?
Kişilik Testi
Hangi ünlüye benzediğini merak edenlere özel sorular dizisi hazırlayın
Quiz
Birazcık daha bilgi yarışması tadında doğru ve yanlış cevapların olabileceği sorular dizisi hazırlayın
Anket
Bir anket hazırlayın insanlar acaba ne düşünüyor hemen öğrenin
Metin
Kontrol tamamen sizde ne yazmak istediğinize siz karar verin
Liste
Yazacak sebebi çok olanlara
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Send this to a friend