Okuyunca İnandıklarına Anlam Veremeyeceğiz 5 Dini Topluluk

1 dakikada okuyabilirsin


-1
2 paylaşım, -1 puan

Dünya üzerinde dini olarak inanılan yüzlerce, binlerce inanç mevcut. İnancın doğrusu yanlışı olmaz. Ancak bazen bazı inançlar yaşadığımız çevreye göre o kadar garip geliyorki. Bu içerikte size inanılması gerçekten güç olan 5 dini inancı anlatacağım. Ben şahsen araştırırken şaşırdım. Buyrun başlayalım.

 1. 1 Ötenazi Kilisesi


  Amerika'nın Boston eyaletinde Chris Korda isimli bir dadaist tarafından kuruldu. Bu inanca göre insanlığın kainattaki dengesini korumak inanmanın ilk sırasında geliyor. Bu inanışa göre insanların dünya üzerindeki üremesi tamamen dengeli bir şekilde gerçekleşmeli. Buna dayanarak en intihar, kürtaj, yamyamlık ve eşcinsellik müritlerinin uygulaması gereken şeyler. Evet yanlış duymadınız. Bu inanca inanıyorsanız kendinizi öldürmeli, bebeğiniz olacakse kürtaj yaptırmalı, başkası ölürse yemeli ve eşcinsel olmalısınız. Başkasını öldürmek veya tecavüz etmek kesinlikle yasak. Ne yapacaksanız kendinize yapacaksınız yani. Sloganları da şu şekilde: " Kainatı koru, kendini öldür."

 2. 2 Yahweh Topluluğu


  Amerika'da Yahweh Ben Yahweh isimli African-Amerikan birisi tarafından kurulmuştur. Bu inanışa göre beyaz yahudiler tamamen yalan. Gerçek yahudiler siyahilerdir. Böyle ten rengine göre bir ayrım gerçekleştirdikleri için birçok kitlelerden tepki aldılar ancak günümüzde hala aktif bir şekilde devam etmekteler.

 3. 3 Scientology Tarikatı


  Amerikalı ünlü bilim kurgu yazarı L.Ron Hubbard 1952 yılında yazdığı romanlara dayanak olması için oluşturmuş olduğu bir felsefe akımıdır. İlk başta felsefe amacı taşıyordu ancak inanları çoğalınca dini şekillere girerek dini bir inanç şekline büründü. Reenkarnasyona inanılır. Bu inanışın ana konusu şudur: 75 milyon yıl önce Galaktik Konfederasyonun lideri olan Xenu yaşamalarını istemediği milyarlarca yaratığı dünyamıza gönderip yanardağın birine attırmıştır. Dünyamızda yaşanılan sıkıntı ve acıların temel kaynağı o yanardağda ölmüş olan yaratıkların ruhlarından kaynaklanmaktadır. Bu rahatsız ruhlara "Thetan" adı verilir ve ancak bu ruhlardan kurtulduğumuz zaman gerçek mutluluğa ulaşacağız. En bilinen müritlerinden birisi ünlü Hollywood oyuncusu Tom Cruise'dur.

 4. 4 Maradona Kilisesi


  Arjantinde kurulmuş olan kilise tamamıyla ünlü futbolcu Diego Armando Maradona adına açılmış olan kilisedir. Dünya genelinde yüzbinden fazla müriti bulunan kilise 30 Ekim 1998 yılında kurulmuştur. Maradona'nın 22 Haziran 1986 yılında İngiltere'ye eliyle attığı golün ardından açılmış olup, 22 Haziran tarihini kutsal gün olarak ilan etmiştir.

 5. 5 Aum Shinrikyo Tarikatı


  Shoko Asahara tarafından kurulmuş olan bir Japon dinidir. 1995 yılında kurulduğu sıralarda 9bin üyesi varken zamanımızda 40bin civarı müritleri vardır. Önce Japonya'yı sonra da Dünyayı ele geçirmek için türlü terör olaylarına karıştılar. Bu terör olaylarından birisi de Japonya'da metro istasyonunda gerçekleştirdikleri sarin gazı saldırısıyla 12 kişiyi öldürdüp 6000den fazla kişiyi zehirlemişlerdir. Örgütün kurucusu olan Shoko Asahara 1995 yılında tutuklanmış olup ardından idam edilmiştir.  Günümüzde ismini Aleph olarak değiştirmiş ve bu şekilde etkinliklerine devam etmektedir. 


Paylaşmayı unutma!

-1
2 paylaşım, -1 puan

Tepkin?

Yorumsuz Yorumsuz
0
Yorumsuz
Sinir şey Sinir şey
0
Sinir şey
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Sevdim Sevdim
1
Sevdim
Ben Şok Ben Şok
0
Ben Şok
Koptum Koptum
0
Koptum
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Mikemmel Mikemmel
0
Mikemmel

Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ne Yazmak İstersiniz?
Kişilik Testi
Hangi ünlüye benzediğini merak edenlere özel sorular dizisi hazırlayın
Quiz
Birazcık daha bilgi yarışması tadında doğru ve yanlış cevapların olabileceği sorular dizisi hazırlayın
Anket
Bir anket hazırlayın insanlar acaba ne düşünüyor hemen öğrenin
Metin
Kontrol tamamen sizde ne yazmak istediğinize siz karar verin
Liste
Yazacak sebebi çok olanlara
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Send this to a friend