Kalın Kaşlara Sahip Olmak İçin 5 Doğal Yöntem

1 dakikada okuyabilirsin


Tarih boyunca değişen güzellik anlayışı, kaşların şekillenmesinde de rol oynadı. Bakışları ve yüz ifadesini doğrudan etkileyen kaşlar kah cımbız değdirmeksizin kullanıldı, kah tamamen alındı. 1990’ların feminenliği vurgulayan incecik kaşları ve 2000’li yılların doğal ama bakımlı kaşlarından sonra 2010’lara geldiğimizde kalın kaşların evrensel güzellik normlarından birine dönüştüğünü görüyoruz. Günümüzde kaşlar alabildiğine kalın, gür ve güçlü! Peki ünlü model Cara DeLevigne gibi kaşlara sahip olabilmek için tek çözüm kaş kontürü ve kaş ekimi gibi yöntemlere mi başvurmak? İşte kaşlarınızı doğal bir şekilde kalınlaştırmanın yolları!

 1. 1 Kaşlarınıza Masaj Yapın

  kas-masaji.gif

  Evet, yanlış duymadınız! Masajın kan dolaşımını hızlandırıcı etkisi; saç ve kaş gibi bölgelerde kıl köklerinin harekete geçmesini sağlıyor. Her gün bir dakikanızı ayırarak küçük bir fırça ya da parmaklarınız yardımıyla kaş bölgenizi ovalayın. Ovalama işlemini kaşlarınızın çıkış yönüne doğru dairesel hareketler ile gerçekleştirin. Düzenli uygulamada farkı görebilirsiniz.

 2. 2 Bitkisel Yağlardan Yardım Alın


  Kozmetik sektöründe yaşanan gelişmelere karşın güzellik için doğal yöntemlere başvurmaya devam eden kadınların sayısı hiç de az değil. Bitkisel yağlar ile hazırlanan doğal bakım kürleri kaşlar üzerinde oldukça olumlu etki yaratıyor. Tatlı badem yağının kaş gürleştirmeye yardımcı olduğu bilgisi, yüzyıllar boyunca kadınların birbirine aktardığı bir güzellik mirası. Ancak son zamanlarda pek çok farklı yağın kaş gürleştirmedeki etkisi ortaya çıktı. Hint yağı; içerdiği vitamin, protein ve antioksidanlar ile kıl köklerini besliyor. Bununla birlikte kaş çıkmasını engelleyen mikroorganizmaları da yok ediyor. Kaşları gürleştirmede kullanılabilecek diğer bitkisel yağlar ise hindistan cevizi yağı ve zeytinyağı. Bu yağları uyumadan önce kaşlarınıza sürerek en verimli sonucu alabilirsiniz.

 3. 3 Kaşlarınızı Nadasa Bırakın


  Önceden oldukça sık olan kaşlarınızın aralarında boşluklar mı oluştu? Halk arasında “kaş küsmesi” olarak bilinen bu durumun sebebi kaşlarınıza çok fazla müdahale etmeniz olabilir. Özellikle sıcak ağda ile alınan kaşlar daha seyrek bir şekilde çıkıyor. Ayrıca iyi dezenfekte edilmemiş cımbız da zararlı mikroorganizmaların kaşa yerleşerek kıl köklerinin tıkanmasına sebep olabiliyor. Bir süre kaşlarınıza dokunmayın ve uzamalarına izin verin. Kaş bölgesinden uzakta çıkan ve sizi rahatsız eden kılları cımbız yardımı ile alabilir ya da bir kapatıcı ile kapatabilirsiniz.

 4. 4 Beslenme Düzeninizi Değiştirin


  Kaşlarınızı içeriden beslemediğiniz sürece dışarıdan yaptığınız müdahaleler yeterince etki etmeyecektir. Kaşlar için oldukça önemli olan A, B3, C ve E vitaminlerini düzenli olarak aldığınız takdirde kaşlarınızdaki değişimi fark edebilirsiniz. Ayrıca her gün en az 8 bardak su içmeyi unutmayın.

 5. 5 Kaş Kalemlerine Dikkat


  Son yıllarda oldukça popüler olan kaş kalemleri, kalın kaşlara sahip olmak isteyen kadınlar için geçici bir çözüm sunuyor. Buna karşın çok fazla kaş kalemi kullanmanın kaşları yıpratacağını unutmamak gerekiyor. Kaşlarınızı her günün sonunda iyi bir makyaj temizleyici ile arındırmayı es geçmeyin. Kaş kalemini kaşınıza uygularken fazla bastırmamaya dikkat edin. Kıl köklerini zedelerseniz, kalın gözüksün diye boyadığınız kaşlarınız her geçen gün daha da incelebilir!


Paylaşmayı unutma!

Tepkin?

Yorumsuz Yorumsuz
0
Yorumsuz
Sinir şey Sinir şey
0
Sinir şey
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Ben Şok Ben Şok
0
Ben Şok
Koptum Koptum
0
Koptum
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Mikemmel Mikemmel
0
Mikemmel

0 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ne Yazmak İstersiniz?
Kişilik Testi
Hangi ünlüye benzediğini merak edenlere özel sorular dizisi hazırlayın
Quiz
Birazcık daha bilgi yarışması tadında doğru ve yanlış cevapların olabileceği sorular dizisi hazırlayın
Anket
Bir anket hazırlayın insanlar acaba ne düşünüyor hemen öğrenin
Metin
Kontrol tamamen sizde ne yazmak istediğinize siz karar verin
Liste
Yazacak sebebi çok olanlara
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Send this to a friend