2019’da Dolar Ne Olur?

1 dakikada okuyabilirsin


Türkiye ve ABD arasındaki gerilimin yavaş yavaş düşmeye doğru ilerlemesi ile birlikte başta dolar olmaz üzere Euro ve sterlinde de düşüşler meydana gelmeye başlamış durumda. Dolar/TL son 1 hafta içerisinde ciddi düşüşler gözlenmiş olup, an itibari ile 1.16 civarında değer kaybı yaşanmıştır.

TL Dolar Karşısında Değer Kazanacak

2019 dolar tahmini çerçevesinde doların her geçen gün düşüş göstermesi ve bu düşüşünde piyasalara olumlu yönde katkı göstermesi birçok yönden olumlu hava estirmektedir. Yaşanan bu hareketlilik sonrası kurlar yakından takip edilip detaylı analizlerde yapılmaktadır. Buna ek olarak bir güzel haberde yurtdışından geldi. TL’nin dolar karşısında daha çok değerleneceğini açıklayan Rabobank Gelişen Piyasalar Kur Stratejisti Piotr Matys, Türkiye ile ABD arasındaki ilişkilerin normalleşme sürecine girmesi ile birlikte kurun 5,25 – 5,40 seviyelerine doğru düşeceğini açıkladı.

TL Hızla Gelişen Bir Para Birimidir

Hem yurtiçi hem de yurtdışında yapılan finans araştırmaları ve analizlerine göre Türk Lirası, son dönemlerde en iyi performansı gösteren ve gelişen bir para birimi olduğu ortaya koyulmuştur. Tabi burada en dikkat çekilen nokta ise ekonomik anlamda yapılmış olan önlemlerdir. En dikkat çeken durumların başında ise Merkez Bankasının faiz politikası artırımı ve yeni ekonomik plan programının açıklanması oldu. Bunlarda göz önünde alındığı zaman ekonomik anlamda yeni bir dengeleme süreci sağlanmış oldu. Bunların yanında siyasi açıdan da bir hareketlilik olmaması dolar karşısında TL’nin değerinin artmasına neden olacaktır.

2019’da Dolar Ne Olur?

Tüm bu olumlu gelişmeler sonucunda döviz kurlarının her gün düşüş göstermesi önümüzdeki döneme daha da olumlu yönde katkı sağlamak ile birlikte Türk Lirasının değeri de artmaktadır. 2019’da dolar ne olur? Soruna verilecek en sağlam cevap ise çok aksi bir durumun yaşanmaması neticesinde istenilen seviyeye düşeceği yönündedir. 

Tabi ki buradaki fikirlerimiz hep finans açısından tahmini yöndedir. Önümüzdeki günlerde siyasi olay ya da finans durumunu etkileyen olaylar yaşandığı zaman döviz kurlarında tekrar bir yükselme görülebilir. Fakat şu anlık Türkiye ve ABD arasındaki gerilimin düşüş göstermesi ve yapılan açıklamalar neticesinde dolar kurunun günden güne düşeceği yönündedir.


Paylaşmayı unutma!

Tepkin?

Yorumsuz Yorumsuz
0
Yorumsuz
Sinir şey Sinir şey
0
Sinir şey
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Ben Şok Ben Şok
0
Ben Şok
Koptum Koptum
0
Koptum
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Mikemmel Mikemmel
0
Mikemmel

0 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ne Yazmak İstersiniz?
Kişilik Testi
Hangi ünlüye benzediğini merak edenlere özel sorular dizisi hazırlayın
Quiz
Birazcık daha bilgi yarışması tadında doğru ve yanlış cevapların olabileceği sorular dizisi hazırlayın
Anket
Bir anket hazırlayın insanlar acaba ne düşünüyor hemen öğrenin
Metin
Kontrol tamamen sizde ne yazmak istediğinize siz karar verin
Liste
Yazacak sebebi çok olanlara
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Send this to a friend