Boşanma Sürecinde Boşanma Avukatının Önemi

3 dakikada okuyabilirsin


1
3 paylaşım, 1 puan

Boşanma sürecini en sağlıklı şekilde geçirebilmenin bir etkeni de, boşanma avukatı seçimidir.Ne kadar deneyimli ve bilgili bir avukat olursa, bu süreçte olası sorunları minimuma indirir. 

Tecrübeli bir avukat hiçbir zaman müvekkilini zor duruma düşürmez. Hangi hamlelerin sonucunda, hangi dönüşlerin alınacağını bildiği için, olumsuzluklara karşı da her zaman hazırlıklıdır. Boşa ümit vermenin, müvekkiline ne kadar zarar vereceğini, bu zor süreçte en iyi bilen kişi deneyimli bir boşanma avukatıdır. Dava sonucunu öngörmek gerçekçi bir tutumla daha kolay olacak ve buna göre plan yapmak daha başarılı sonuçlar elde etmeyi sağlayacaktır. Hakkaniyet, kaliteli bir boşanma avukatının en belirgin özelliklerinden biridir. Türk aile yapısının özellikleri göz önünde bulundurulduğunda, eğer çocuk varsa öncelikle onun haklarının korunması, çocuğa zarar verecek herhangi bir durumun ortaya konmaması açısından nitelikli bir boşanma davası avukatının mutlaka dikkat edeceği hususlar olarak görülmektedir.

Boşanma davası konusunda uzman olan bir avukat, normal bir hukuk insanı olarak görülmez. Yüksek bir iş disiplini gerektiren, özenle takip edilmesi gereken bir durum olarak boşanma davası avukatı, süreci yönetme ve davayı sonuçlandırma konusunda müvekkiline kesinlikle net ve dürüst konuşmalar yapmalıdır. Süreç esnasında, belirli periyotlarda sizinle iletişime girecek ve sizi yeterince gözlemleyip, davranışlarınızı takip edecektir. Arama sıklığı konusunda mutlaka izin isteyecek, belirli sıklıklarda sizi arayabilme konusunda sizin onayınızı alacaktır. 

Seçtiğiniz avukatı mutlaka ofisinde ziyaret etmeniz yararlı olacaktır. Zaten tecrübeli bir avukat sizi mutlaka ofisine davet edecektir. Ofis dışında ya da telefonla görüşmeler çok sağlıklı geçmeyebilir. İş takibi ve disiplini konusunda zafiyetler bu şekilde yaşanabilir. Siz kendi beklentilerinizi belirttikten sonra, davanın seyir biçimini ve hangi aşamalardan oluşacağını, sonuç konusunda fikir beyan etmesini avukatınızdan isteyebilirsiniz. 

Kaçamak cevaplar veren ya da  yüzde yüz başarılı olacağı konusunda cümlelerle sizi beklentiye sokan avukatlardan kaçınmanız sizin lehinize olacaktır. Net konuşmayan bir boşanma avukatı kendi tecrübesine yeterince güvenmiyor olabilir, yüzde yüz başarılı olacağı konusunda sizi ikna etmeye çalışıyorsa, sizi ciddi bir para kazanma fırsatı olarak görüyor olabilir. Dava sonucunda kayıp ve kazançlarınızı size gerekçeli olarak anlatan, dava sürecinde de nasıl davranmanız gerektiği konusunda bilgi veren, bunlara uyup uyamayacağınız konusunda da sorular yönelten boşanma avukatı, davanın her adımını yönetme konusunda istekli demektir.


Paylaşmayı unutma!

1
3 paylaşım, 1 puan

Tepkin?

Yorumsuz Yorumsuz
0
Yorumsuz
Sinir şey Sinir şey
0
Sinir şey
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Ben Şok Ben Şok
0
Ben Şok
Koptum Koptum
0
Koptum
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Mikemmel Mikemmel
0
Mikemmel

0 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ne Yazmak İstersiniz?
Kişilik Testi
Hangi ünlüye benzediğini merak edenlere özel sorular dizisi hazırlayın
Quiz
Birazcık daha bilgi yarışması tadında doğru ve yanlış cevapların olabileceği sorular dizisi hazırlayın
Anket
Bir anket hazırlayın insanlar acaba ne düşünüyor hemen öğrenin
Metin
Kontrol tamamen sizde ne yazmak istediğinize siz karar verin
Liste
Yazacak sebebi çok olanlara
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Send this to a friend