Gözden Kaçmış Başarılı Üç Çocuk Kitabı

Onlar bizim geleceğimiz ve onların gelişiminde en önemli unsurlardan biri de okudukları kitaplar. Biz bu başlık altında başarılı ama gözden kaçan kitapları derledik. 1 dakikada okuyabilirsin


 1. 1 Kamçatka


  İlki, Arjantin doğumlu yazar Marcelo Figüeras’ın Kamçatka adlı eseri,  kendi ülkesinde 2003 bizim ülkemizde Doğan Kitap etiketi ile 2014’te çıkıyor. Ayrıca 2002’de eseri beyaz perdeye aynı isimle uyarlanıyor.

  Keserde kendisine bulduğu takma isimle Harry ve kardeşi Cüce’nin başından geçenler, ailenin ülkenin iç sorunları ile boğuşması ve zorlukları, Harry’nin güldüren ve felsefi yorumları ile kitap bir aile trajedisini anlatmaktan fazlasını yapıyor. Bizi sevgi dolu, fedakar bir ailenin hayatının bir kısmına dahil ediyor. 311 sayfa olan bu kitabın öyle ki neden bu kadar erken bittiğini düşünüyorsunuz.

 2. 2 Kaybolan


  Hans-Ulrich Treichel tarafından yazılan, Kaybolan.Alman Edebiyatına mensup bu eserin ilk basımı 1998’de yapılıyor. Türkçede ilk basımı ise Ayrıntı Yayınları etiketi ile 2003’te.

  Eser Polonyalı bir ailenin 2. Dünya Savaşı’ndan kaçıp Almanya’ya taşınması ile başlıyor. Bu kaçışta aile ilk Çocukları Arnold’u kaybediyor. Anneleri derin travmalar atlatırken babası tam bir iş kolik oluyor.  Kitap boyunca evde kalan ve kaybolan kardeşinin gölgesinde yaşamaya mecbur kalan küçük kardeşin çocukça serzenişleri,  kıskançlıkları anlatılıyor. 96 sayfalık bu kısa romanın gidişatı ve sonu hem çok beklenmedik hem de oldukça sarsıcı.

 3. 3 Tavşan Deliğinde Fiesta


 4. 4 Bonus: Gamzeli Gezegen


  Listemize bir de yerli çocuk kitabı eklemek istedik. Ocak 2019'da Roza Çocuk'dan yayınlanan Gamzeli Gezegen Burak Çakır'ın hikaye ve Yılmaz Avşin'in çizimlerinden oluşuyor.

  Üç hikayeden oluşan kitabın ana hikayesinde sevimli bir gezegenin uzayı keşfine tanıklık ediyoruz. Ağırlıkla sabır, azim ve merak kavramları üzerine giden eser güldürü unsurlarını elden bırakmamaya gayret ederen kitap akıcılık ve mizahi unsurlar dikkat çekiyor.Paylaşmayı unutma!

Tepkin?

Yorumsuz Yorumsuz
0
Yorumsuz
Sinir şey Sinir şey
0
Sinir şey
Bayıldım Bayıldım
3
Bayıldım
Sevdim Sevdim
2
Sevdim
Ben Şok Ben Şok
0
Ben Şok
Koptum Koptum
0
Koptum
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Mikemmel Mikemmel
1
Mikemmel

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ne Yazmak İstersiniz?
Kişilik Testi
Hangi ünlüye benzediğini merak edenlere özel sorular dizisi hazırlayın
Quiz
Birazcık daha bilgi yarışması tadında doğru ve yanlış cevapların olabileceği sorular dizisi hazırlayın
Anket
Bir anket hazırlayın insanlar acaba ne düşünüyor hemen öğrenin
Metin
Kontrol tamamen sizde ne yazmak istediğinize siz karar verin
Liste
Yazacak sebebi çok olanlara
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Send this to a friend