Burun Estetiği ve Sonrası

3 dakikada okuyabilirsin


Dünyada ve ülkemizde çok fazla uygulanan ve insanların oldukça yoğun talep ettiği burun estetiği, burunla ilgili ciddi problemler yaşayan ve burnunun görüntüsünden hoşnut olmayanlar için son teknoloji kullanılarak uygulanmaktadır. Burun estetiği ancak belli bir yaş üzeri kişiler için uygulanmaktadır. Kadınlarda 17, erkeklerde ise 18 yaş altında hiçbir hastaya burun estetiği uygulanmamaktadır. 

Burundaki şekil bozukluğundan kaynaklanan nefes alma sorunları da estetik sayesinde düzelebilmektedir. Bu operasyonu olmadan önce, ameliyatta sorun çıkaracak bir sağlık sorununun olup olmadığı mutlaka kontrol edilir. Herhangi bir sağlık sorunu yoksa, psikolojik açıdan kendini hazır hissetmek önemlidir. İyileşme sürecini sabırla atlatmak gerekir. Bu ameliyat kesinlikle çevrenin diretmesiyle yapılmaz, kişi kendi isterse ve ameliyata hazırsa bu operasyonu geçirebilir. Doktor seçimi, operasyonun iyi geçmesi ve ameliyat sonrası görüntüden memnun olmak için en büyük faktördür. Seçilen doktorun önceden yaptığı operasyonların fotoğraflarını görmek, iyi bir inceleme yapmak doktorun deneyimleri ve bilgisi konusunda fikir vermektedir.

Belki çok kolay bir ameliyat olarak görülebilir, ameliyattan sonra güzel bir burna sahip olabilirsiniz. Başarısız bir burun estetiğinden sonra oldukça ağır sonuçlarla karşılaşmak da mümkündür. 

Ameliyat tarihi ve bu süreçte yapılacaklar konusunda doktorunuzla tekrar yüz yüze görüşmeniz gerekir. Doktorunuzla ameliyat öncesi yüz yüze görüşme yaptığınızda beklentilerinizi söyledikten sonra, sağlık durumu da göz önünde bulundurularak en uygun burun yapısını görebilirsiniz. Doktorunuz ameliyat sonrası burnunuzun nasıl görüneceğini size photoshop yaparak gösterebilir. Alkol ve sigara kullanımı varsa, ameliyattan 10-15 gün kadar öncesi bırakılması, bırakılamıyorsa azaltılması doktorunuz tarafından tavsiye edilecektir. 

Ameliyattan sonra burun ve çevresinde şişlikler, morluklar olabilir. Bunlar doktor tarafından uygulanan tedavi sayesinden bir, iki hafta içerisinde iyileşecektir. Ameliyattan sonraki süreçte burun temizleme, iyileşme sürecini doğrudan etkilemektedir. Antibiyotik ve krem kullanımı düzenli olmalıdır. Ameliyat sonrası ödemler oluşacağından dolayı güneşten mümkün olduğunca korunmak, dışarı çıkarken şapka takmakta fayda vardır. 

Burun estetiği sonrası burnu korumak en dikkat edilmesi gereken noktadır. Belli bir süre burnu kesinlikle darbelerden korumalı, ameliyattan sonra olağan dışı herhangi bir durumla karşılaşıldığında kesinlikle ameliyatı yapan doktora başvurulmalıdır. 


Paylaşmayı unutma!

Tepkin?

Yorumsuz Yorumsuz
0
Yorumsuz
Sinir şey Sinir şey
0
Sinir şey
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Ben Şok Ben Şok
0
Ben Şok
Koptum Koptum
0
Koptum
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Mikemmel Mikemmel
0
Mikemmel

0 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ne Yazmak İstersiniz?
Kişilik Testi
Hangi ünlüye benzediğini merak edenlere özel sorular dizisi hazırlayın
Quiz
Birazcık daha bilgi yarışması tadında doğru ve yanlış cevapların olabileceği sorular dizisi hazırlayın
Anket
Bir anket hazırlayın insanlar acaba ne düşünüyor hemen öğrenin
Metin
Kontrol tamamen sizde ne yazmak istediğinize siz karar verin
Liste
Yazacak sebebi çok olanlara
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Send this to a friend