2021 Yılı İçinde Gelecek Olan Call of Duty Oyunun Adı “Vanguard” Olacak

3 dakikada okuyabilirsin


Hani şu Normandiya sahilinden çıkarma yaptığımız ve üstümüze yağmur gibi yağan mermilerin arasından sıyrıla sıyrıla hedefe ulaşmaya çalıştığımız müthiş, Dice Los Angeles yapımı olan Medal Of Honor oyunundan bu yana, Call of Duty serisinin sıkı takipçisiyim.  Dice yapımcılarının EA ile olan anlaşmazlıklarından doalyı Medal of Honor oyunundan sonra Infinity Ward’a geçerek, Activision çatısı altında Call of Duty serisine başlamasıyla, FPS türü yep yeni bir bakış açısı kazandı. Son birkaç oyunun haricinde hep çok derin hikayelerle karşılaştık. Call of Duty serisinin aslında en vurucu noktası, çoğu oyuncu için multiplayer kısmı oldu. Açıkçası ben de killstreaklerle karşı takımı teker teker almayı çok seviyorum. Bu yüzden oyunun story modlarını, biraz da multiplayer’a geçmeden oyun mekaniğine daha çok alışmak için oynuyordum. Storyler tırt demiyorum bakın.Lütfen yanlış anlayıp yorumlarda bana storyler de güzeldi demeyin, güzeldi zaten.  

Neyse Infinity Ward ilk defa Storysiz bir Call of Duty oyunu çıkarmayı deneyerek Black Ops 4 ile oyunculardan büyük tepki aldı. Storysiz olduğu için ücretsiz filan da değildi. Gayet baba gibi fiyatı vardı. Oyuncular tabi o kadar ücretsiz veya çok ucuz, online FPS oyunları varken neden bu sadece online oynanan FPS oyununa para vereyim ki? şeklinde düşündü. Bence haklılardı da… Sonucunda da beklediğim oldu ve oyunun satışları düşük kaldı. Benim de ilk kez satın almadığım bir Call of Duty oyunu oldu bu versiyonu. Ha bir de son 3-5 oyundur uçmalı kaçmalı, lazer silahlı, havada double jump yapmalı, duvarlarda yürümeli,  uzak gelecek temaları da, oyuncuların büyük bir kısmı tarafından artık bıkkınlıkla karşılanıyor. Bence de artık yeter. Silahtan ışık şovlarının yerine mermilerin çıktığı, ayaklarımızın yere bastığı bir call of duty oyunu gelmeli derken bu söylentileri duyunca bir oh be dedim.  Çünkü sıkı durun güzel söylentilerle bu sefer karşınızdayım.

2021 yılı içerisinde çıkması beklenen bu yeni Call of Duty oyunun adı yüksek ihtimalle Call of Duty World War 2 Vanguard olacak. ModernWarzone.com’a konuşan bir kaynak, Sledgehammer tarafından yapılacak olan bu yeni oyunun bitirilmesine kısa bir süre kaldığını söylendi. Bu arada Sledgehammer, Activision’un bir nevi kendi içinde özerk bir şekilde çalışan ve Call of Duty serisinin “ayakları yere basan” World War serisini yapan firmadır. Tabi bunların hiçbiri şu anda Activision tarafından doğrulanmadı. Ama oyunun eğer 2021 yılı içinde çıkması planlanıyorsa, Haziran ayı içinde yapılacak olan online E3 fuarında bir Call of Duty logosu görebiliriz.

Siz yeni Call of Duty oyununun nasıl olmasını isterdiniz? Yorumlarınızı bekliyorum.


Paylaşmayı unutma!

Tepkin?

Yorumsuz Yorumsuz
0
Yorumsuz
Sinir şey Sinir şey
0
Sinir şey
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Ben Şok Ben Şok
0
Ben Şok
Koptum Koptum
0
Koptum
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Mikemmel Mikemmel
0
Mikemmel

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ne Yazmak İstersiniz?
Kişilik Testi
Hangi ünlüye benzediğini merak edenlere özel sorular dizisi hazırlayın
Quiz
Birazcık daha bilgi yarışması tadında doğru ve yanlış cevapların olabileceği sorular dizisi hazırlayın
Anket
Bir anket hazırlayın insanlar acaba ne düşünüyor hemen öğrenin
Metin
Kontrol tamamen sizde ne yazmak istediğinize siz karar verin
Liste
Yazacak sebebi çok olanlara
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Send this to a friend