Pokemon Go’da Ditto Nasıl Yakalanır?

6 dakikada okuyabilirsin


4
2 paylaşım, 4 puan

Belki de Pokemon Go’da bulması en zor Pokemonlardan biri olan Ditto, aynı zamanda birçok eğitmen için her zaman yakalaması en zor Pokemonların başında geliyor. Sizin için 1. nesil şekil değiştirici bir Pokemon olan Ditto’nun mevcut kılık değiştirmelerini ve nasıl yakalanacağını tüm ayrıntılarıyla bu yazımızda açıklıyor olacağız.

2016’da Pokemon Go’ya eklenmesine rağmen, Ditto hala bulunması en zor Pokemonlardan biri. A Mythical Discovery ve Let’s GO Meltan gibi belirli araştırma görevlerini tamamlamak isteyen eğitmenler, kendilerini bu sevimli Pokemonu nerede ve nasıl bulacakları konusunda şaşırmış halde bulabilirler.

 

 

Bunun nedeni Ditto’nun kendisini farklı karakterler olarak gizlemesi ve zaman geçtikçe değişebileceği Pokemonların listesinin değişmesidir. Aşağıda bu 1. nesil şekil değiştirici Pokemonun hangi Pokemonların şekline bürüneceğinin en güncel listesini de veriyor olacağız.

Pokemon Go’da Ditto Nasıl Bulunur?

Başlamadan önce, Ditto’yu Pokemon Go’da yakalamanın sabır ve şansın bir karışımı olduğunu şimdiden söylemeliyiz. Sevimli Ditto’nun farklı Pokemonlar gibi görünüp şekil değiştirdiğini ve kendini gizlediğini unutmayın.

Bu nedenle, Ditto’yu arayan oyuncuların haritada birçok farklı Pokemon yakalaması ve mor leke şeklindeki Ditto’ya dönüşmesini umması gerekecek.

 

 

Ditto’yu yakalamak yeterince zor değilmiş gibi, Niantic ayrıca sürekli olarak kılığına bürünebileceği Pokemonların listesini de güncellemektedir ve değiştirmektedir.

Pokemon Go’da Ditto’nun Kılığına Bürünebileceği Pokemonların Güncel Listesi Ocak 2023

2022’nin Nisan ayında Niantic, Mart ayında açıkladığı Ditto’nun kılığına bürünebileceği Pokemonlar listesindeki 6 Pokemon’u tamamiyle değiştirmişti. Sadece 5. nesil böcek ve kaya tip bir Pokemon olan Dwebble ve 1. nesil hayalet ve zehir tip bir Pokemon olan Gastly, Mart ayında yer alıpta Nisan ayında da yer almaya devam eden Pokemon’lardı. Niantic 2022’nin Ağustos ayında ise Nisan ve Mayıs ayında açıkladığı listedeki Pokemonlardan hiçbirini çıkarmadı ya da yenisini eklemedi. Böylelikle Ağustos 2022 itibari ile Ditto halen Nisan ayında yer alan 8 farklı Pokemon’un kılığına bürünebilmektedir.

Ocak 2023’de Pokemon Go’da Ditto’nun kılığına bürünebileceği Pokemonların güncel listesi aşağıdaki gibidir. Liste her ay Niantic tarafından güncellendikçe biz de güncelliyor olacağız.

Ekans
Gastly
Natu
Surskit
Finneon
Dwebble
Swirlix
Lillipup

Pokemon Go’da Ditto Yakalama İpuçları

En iyi yöntem, dünya üzerinde gördüğünüz yukarıdaki tabloda listelenen her Pokemon’u tıklayıp yakalamaktır. Ancak, Ditto’yu yaklama şansınızı artırmak için yapabileceğiniz birkaç şey daha var.

1. Incense kullanın.

Pokemon çıkma oranlarını artırmak için incense kullanabilirsiniz. Gezin ve yukarıda verdiğimiz listedki her Pokemonu yakalayın. Maksimum etkiyi elde etmek için incense süresini 60 dakikadan üç saate çıkaran özel bir etkinliği beklemenizi öneririz.

2. Yakınınızdaki Pokemonları kontrol edin.

Evdeyken veya yürürken Pokemon Go dünyasına gelişigüzel bakıyor olsanız bile, size yakın olan Pokemonları listeleyen yakındaki özelliğini kullanın. Listede yer alan Pokemonlardan herhangi biri görünürse tıklayın ve size haritada bulunduğu yeri ve uzaklığınızı gösterecektir. Hemen oraya gidin ve yakalayın. Unutmayın bu iş sabır ve şans işi ne kadar çok Pokemon yakalarsanız onlardan biri mutlaka Ditto olabilir!

3. PokeStops’lara gidin.

Herhangi bir PokeStop’a vardığınızda bir kez orada, bir Lure atın. Tıpkı bir önceki maddeki gibi, listedeki Pokemonlardan herhangi birini arayın ve hepsini yakalayın.

4. Grupları ve arkadaşları kullanın.

Facebook veya Reddit’te yerel bir Pokemon Go grubuna katılın. Bir Ditto tespit edildiğinde oyuncular genellikle bunu paylaşır ve diğer eğitmenler sınırlı bir süre için o yere gidip onu bulabilir. Aynı şekilde arkadaşlarınız varsa, şansınızı artırmanıza yardımcı olacaktır ve bir Ditto gördüklerinde size haber vermelerini isteyebilirsiniz.

Parlak (Shiny) Ditto Pokemon Go’da Var Mı?

Kısa cevap evet. Shiny Ditto, Şubat 2021’deki büyük Kanto Tour kutlama etkinliği sırasında nihayet piyasaya sürüldükten sonra Pokemon Go’da artık mevcut.

Bununla birlikte Shiny Ditto bulabilmeniz yalnızca Kanto Tour etkinliği sırasında etkinlik için oluşturulmuş özel bir araştırma görevine bağlıydı. Bu yüzden etkinlik sırasında eğer bu görevi tamamlayamadıysanız şuan bir Shiny Ditto bulabilmeniz ve yakalayabilmeniz mümkün değil. Niantic’in Shiny Ditto’yu gelecekte geri getirip getirmeyeceği ise henüz belli değil.

 

 

Niantic, sevilen şekil değiştiren Pokemonun her ay oyunda farklı Pokemonlar olarak kılık değiştirmeye devam edeceğine söz verdi. Bu nedenle değişikliklerden ve güncel Pokemon listesinden haberdar olabilmek için takipte kalın. Tüm eğiticilere Ditto yakalayabilmede bol şans dileriz.


Paylaşmayı unutma!

4
2 paylaşım, 4 puan

Tepkin?

Yorumsuz Yorumsuz
1
Yorumsuz
Sinir şey Sinir şey
2
Sinir şey
Bayıldım Bayıldım
13
Bayıldım
Sevdim Sevdim
1
Sevdim
Ben Şok Ben Şok
0
Ben Şok
Koptum Koptum
0
Koptum
Üzüldüm Üzüldüm
2
Üzüldüm
Mikemmel Mikemmel
1
Mikemmel

0 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ne Yazmak İstersiniz?
Kişilik Testi
Hangi ünlüye benzediğini merak edenlere özel sorular dizisi hazırlayın
Quiz
Birazcık daha bilgi yarışması tadında doğru ve yanlış cevapların olabileceği sorular dizisi hazırlayın
Anket
Bir anket hazırlayın insanlar acaba ne düşünüyor hemen öğrenin
Metin
Kontrol tamamen sizde ne yazmak istediğinize siz karar verin
Liste
Yazacak sebebi çok olanlara
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Send this to a friend