Pokemon Go’da Ditto Nasıl Yakalanır?

4 dakikada okuyabilirsin


Belki de Pokemon Go’da bulması en zor Pokemonlardan biri olan Ditto, aynı zamanda birçok eğitmen için her zaman yakalaması en zor Pokemonların başında geliyor. Sizin için 1. nesil şekil değiştirici bir Pokemon olan Ditto’nun mevcut kılık değiştirmelerini ve nasıl yakalanacağını tüm ayrıntılarıyla bu yazımızda açıklıyor olacağız.

2016’da Pokemon Go’ya eklenmesine rağmen, Ditto hala bulunması en zor Pokemonlardan biri. A Mythical Discovery ve Let’s GO Meltan gibi belirli araştırma görevlerini tamamlamak isteyen eğitmenler, kendilerini bu sevimli Pokemonu nerede ve nasıl bulacakları konusunda şaşırmış halde bulabilirler.

Bunun nedeni Ditto’nun kendisini farklı karakterler olarak gizlemesi ve zaman geçtikçe değişebileceği Pokemonların listesinin değişmesidir. Aşağıda bu 1. nesil şekil değiştirici Pokemonun hangi Pokemonların şekline bürüneceğinin en güncel listesini de veriyor olacağız.

Pokemon Go’da Ditto Nasıl Bulunur?

Başlamadan önce, Ditto’yu Pokemon Go’da yakalamanın sabır ve şansın bir karışımı olduğunu şimdiden söylemeliyiz. Sevimli Ditto’nun farklı Pokemonlar gibi görünüp şekil değiştirdiğini ve kendini gizlediğini unutmayın. 

Bu nedenle, Ditto’yu arayan oyuncuların haritada birçok farklı Pokemon yakalaması ve mor leke şeklindeki Ditto’ya dönüşmesini umması gerekecek.

Ditto’yu yakalamak yeterince zor değilmiş gibi, Niantic ayrıca sürekli olarak kılığına bürünebileceği Pokemonların listesini de güncellemektedir ve değiştirmektedir.

Pokemon Go’da Ditto’nun Kılığına Bürünebileceği Pokemonların Güncel Listesi

Nisan ayında Niantic, Ditto’nun kılığına bürünebileceği Pokemonlar arasından Paras’ı emekliye ayırdı ve onun yerine 5. nesil karanlık (Dark-type) tip bir Pokemon olan Purrloin eklendi. Purrloin, Tricky Pokemon April Fools etkinliği sırasında etkinliğe uygun bir şekilde ortaya çıktı. Ditto’yu arayan eğitmenler, keşif yaparken Purrloin isimli bu mor kediyi de yakalayarak mutlaka şanslarını denemelidirler. 

Güncel liste aşağıdaki gibidir. Liste Niantic tarafından güncellendikçe biz de güncelliyor olacağız.

Hoothoot
Purrloin
Bidoof
Whismur
Numel
Remoraid
Hoppip
Spinarak
Gulpin
Foongus

Pokemon Go’da Ditto Yakalama İpuçları

En iyi yöntem, dünya üzerinde gördüğünüz yukarıdaki tabloda listelenen her Pokemon’u tıklayıp yakalamaktır. Ancak, Ditto’yu yaklama şansınızı artırmak için yapabileceğiniz birkaç şey daha var.

1. Incense kullanın.

Pokemon çıkma oranlarını artırmak için incense kullanabilirsiniz. Gezin ve yukarıda verdiğimiz listedki her Pokemonu yakalayın. Maksimum etkiyi elde etmek için incense süresini 60 dakikadan üç saate çıkaran özel bir etkinliği beklemenizi öneririz.

2. Yakınınızdaki Pokemonları kontrol edin.

Evdeyken veya yürürken Pokemon Go dünyasına gelişigüzel bakıyor olsanız bile, size yakın olan Pokemonları listeleyen yakındaki özelliğini kullanın. Listede yer alan Pokemonlardan herhangi biri görünürse tıklayın ve size haritada bulunduğu yeri ve uzaklığınızı gösterecektir. Hemen oraya gidin ve yakalayın. Unutmayın bu iş sabır ve şans işi ne kadar çok Pokemon yakalarsanız onlardan biri mutlaka Ditto olabilir!

3. PokeStops’lara gidin.

Herhangi bir PokeStop’a vardığınızda bir kez orada, bir Lure atın. Tıpkı bir önceki maddeki gibi, listedeki Pokemonlardan herhangi birini arayın ve hepsini yakalayın.

4. Grupları ve arkadaşları kullanın.

Facebook veya Reddit’te yerel bir Pokemon Go grubuna katılın. Bir Ditto tespit edildiğinde oyuncular genellikle bunu paylaşır ve diğer eğitmenler sınırlı bir süre için o yere gidip onu bulabilir. Aynı şekilde arkadaşlarınız varsa, şansınızı artırmanıza yardımcı olacaktır ve bir Ditto gördüklerinde size haber vermelerini isteyebilirsiniz.

Parlak (Shiny) Ditto Pokemon Go’da Var Mı?

Kısa cevap evet. Shiny Ditto, Şubat 2021’deki büyük Kanto Tour kutlama etkinliği sırasında nihayet piyasaya sürüldükten sonra Pokemon Go’da artık mevcut.

Bununla birlikte Shiny Ditto bulabilmeniz yalnızca Kanto Tour etkinliği sırasında etkinlik için oluşturulmuş özel bir araştırma görevine bağlıydı. Bu yüzden etkinlik sırasında eğer bu görevi tamamlayamadıysanız şuan bir Shiny Ditto bulabilmeniz ve yakalayabilmeniz mümkün değil. Niantic’in Shiny Ditto’yu gelecekte geri getirip getirmeyeceği ise henüz belli değil.

Niantic, sevilen şekil değiştiren Pokemonun her ay oyunda farklı Pokemonlar olarak kılık değiştirmeye devam edeceğine söz verdi. Bu nedenle değişikliklerden ve güncel Pokemon listesinden haberdar olabilmek için takipte kalın. Tüm eğiticilere Ditto yakalayabilmede bol şans dileriz.


Paylaşmayı unutma!

Tepkin?

Yorumsuz Yorumsuz
0
Yorumsuz
Sinir şey Sinir şey
0
Sinir şey
Bayıldım Bayıldım
5
Bayıldım
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Ben Şok Ben Şok
0
Ben Şok
Koptum Koptum
0
Koptum
Üzüldüm Üzüldüm
2
Üzüldüm
Mikemmel Mikemmel
0
Mikemmel

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ne Yazmak İstersiniz?
Kişilik Testi
Hangi ünlüye benzediğini merak edenlere özel sorular dizisi hazırlayın
Quiz
Birazcık daha bilgi yarışması tadında doğru ve yanlış cevapların olabileceği sorular dizisi hazırlayın
Anket
Bir anket hazırlayın insanlar acaba ne düşünüyor hemen öğrenin
Metin
Kontrol tamamen sizde ne yazmak istediğinize siz karar verin
Liste
Yazacak sebebi çok olanlara
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Send this to a friend