Yeni Nesil Cafe Restoran Dijital Sipariş Sistemi

6 dakikada okuyabilirsin


Eminiz ki hemen hemen herkesin daha önce gittiği bir cafe, restoran ya da işletme ile yaşadığı kötü bir tecrübesi vardır. Bu kötü tecrübeler genellikle siparişinin gecikmesi veya yanlış gelmesi, ilgisiz garsonlardan veya mekansal yoğunluktan kaynaklanmaktadır. Ancak ne yazık ki mekan veya işletme sahiplerinin bu sıkıntıların hiçbirinden çoğu zaman haberi olmamakta ve ancak zamanla yaşanan müşteri kayıpları bazı şeylerin yolunda gitmediğinin işareti olmaktadır. Ama artık hem müşterilerin bu olumsuz tecrübelerinin önüne geçecek hem de işletmecileri her şeyi kontrol altında tutmasını sağlayacak Cep Garson var.

Hem ülkemizde hem de dünyada yaşanan korona virüs salgını hayatımızda ve günlük alışkanlıklarımızda birçok farklılığı ve değişimi beraberinde getiriyor olacak. Bunların başında sevdiklerimizle birlikte keyifli vakit geçirdiğimiz cafe, restoran gibi mekanlar geliyor. Her ne kadar salgının yayılımını önlemek amacıyla kapalı olsalar da hayatın normale dönmesi ile birlikte hepsi birer birer tekrar açılmaya başlayacak. Ancak insanlar salgın nedeniyle edinmiş oldukları bazı alışkanlıklar nedeniyle mekanlardaki davranışlarında da ister istemez bazı önlem ve değişikliklerin olduğunu görmek ve tecrübe etmek isteyecekler. İşte bu nokta da Cep Garson benzersiz özellikleri ile yardımınıza yetişiyor olacak.

Başta online menü özelliği ile müşterilerinizin acaba menüye dokunsam mı dokunmasam mı tereddütünü ortadan kaldırarak kendi cep telefonu, tableti veya bilgisayarı ile gönül rahatlığıyla münüyü inceleyip sipariş vermesini sağlayacak. Aynı zamanda bu özellik sayesinde müşteri siparişi doğrudan mutfağa iletilmiş olunarak hem sipariş verilmesi için harcanan bekleme süresini, hem müşterinin garson arayışını ortadan kaldıracak ve mutfak ekibinin doğrudan siparişleri görüntüleyebilmesi sayesinde siparişlerin hazırlanmasındaki hata payını en aza indirecektir. Bu özellik aynı zamanda müşteri ile garson arasındaki sosyal mesafeyi korumada da büyük kolaylık sağlayacaktır.

Cep Garsonu diğer uygulamalardan ayıran en önemli özelliği müşteri odaklı olmasıdır. Uygulama içeriğinde yer alan birçok hazır mesaj sayesinde müşteriler garson arama derdinden kurtularak hızlıca taleplerini iletebilmektedir. Örneğin sigara içeceksiniz ve bir kül tablasına ihtiyacınız var ya da yemeğiniz bitti boşların toplanmasını istiyorsunuz ve bir kahve sipariş edeceksiniz işte bunların hepsini tek bir tıkla Cep Garson üzerinden yapmak çok kolay.

Yemeğimizi yedik ya da kahvemizi içtik sıra geldi hesap ödemeye, çoğu mekanda uçuşan elleri, kendini garsonlara duyurmaya çalışan kişileri görmek sıklıkla mümkün. İşte bu noktada Cep Garson yine imdadınıza yetişiyor olacak ve müşterilerin hesap istemek için garson arayışına son verecek. Müşterileriniz dilerlerse de online ödeme özelliği sayesinde hiç hesaplarını istemeden doğrudan hesaplarını ödeyerek mekandan da ayrılabilecekler. Özellikle nakit yerine kredi kartı kullanımının oldukça yaygınlaştığı şu günlerde hesap ödemek için kimi zaman dakikalarca bekleyen müşterileri bu dertten kurtaracak ve herhangi bir hesap karışıklığının önüne geçilmiş olacaktır.

Cep Garson birçok uygulamadan farklı olarak tamamen gerçek müşteri deneyimlerini içeren bir platformdur. Uygulama üzerinden bir işletme ile ilgili puan ve yorum yapabilmek, aynı zamanda yer bildiriminde bulunabilmek için mutlaka ilgili işletmenin masalarında yer alan karekodun okutularak bir ürün siparişinde bulunulması ve ödeme yapılması gerekmektedir. Bu sayede Cep Garson uygulaması üzerinden yorum yapılmış ve puanlanmış mekanların hepsi daha önce Cep Garson’un karekod sistemini kullanarak ilgili mekanda vakit geçirmiş ve hizmet kalitesini deneyimlemiş kişilere aittir. Aklınıza takılan veya sormak istediğiniz daha farklı bir şey olması durumunda da uygulama üzerinden yorum yapmış kişileri ekleyerek kendileri ile daha kapsamlı bir fikir alışverişin de bulunabilme imkanına da sahipsiniz. Ayrıca Cep Garson, konumunuza en yakın mekanları kategorilere, puan ve yorumlara göre sıralamanıza olanak vererek seçim yapmanızı oldukça kolaylaştırmaktadır.

Her ne kadar Cep Garsonu diğerlerinden ayıran özelliği müşteri odaklı olması olsa da mekan ve işletme sahiplerine de birçok konuda kolaylıklar sağlamaktadır. Müşteri siparişlerinin anlık olarak mutfak personeline iletilmesini sağlayan mutfak yönetim uygulaması ile siparişleri ve sipariş hazırlanma sürelerini rahatlıkla takip edebilirsiniz. Masa bölgeleri modülü sayesinde mekanınızı bölgelere ayırarak her bir bölgeyi ayrı ayrı inceleyebilir böylelikle müşterilerin yoğun tercih ettiği bölgeleri önceden bilerek yaşanabilecek yoğunluk durumlarında o bölgeye kolaylıkla personel takviyesinde bulunabilirsiniz. Ekibinizden bazı kişilere sistemsel yetkiler tanımlayarak kendi iş yükünüzü paylaştırabilir bir yandan da yine kontrolün sizde olmasını sağlayabilirsiniz.

Stok yönetimi belki de işletmelere finansal anlamda oldukça büyük zararlar veren ve çoğun zaman üzerinde durulmayan ve göz ardı edilen konuların başında gelmektedir. Cep Garson’un sahip olduğu stok yönetimi modülü sayesinde menünüzde yer alan ürünlerin tariflerini sisteme girdiğiniz taktirde gelen siparişlere paralel olarak otomatik stok azılımı gerçekleşecektir. Bu sayede hangi ürün için ne kadar malzeme kullanıldı, stoğunuzda ne kadar malzemeniz kaldı ve yeni malzeme siparişi vermeniz gerekiyor mu gerekmiyor mu gibi soruların hepsinin cevabını bulmuş olacaksınız.

Son olarak işletmeler için hayati öneme sahip olan ve işletmenin sürekliliğini sağlayacak olan müşteri memnuniyeti konusuna gelelim. Bu nokta da Cep Garson müşterilerinize doğrudan menülerinizde yer alan ürünler, almış oldukları hizmet kalitesi, servis hızı ve çalışanlarınızla ilgili geri bildirimde bulunabilme imkanı sunuyor. Böylelikle işletmenizin hangi konularda eksikleri olduğunu, hangi alanlarının geliştirilmesinin gerektiğini kolaylıkla öğrenebiliyorsunuz. Siz de gelişen ve değişen dünya düzeninde müşterilerinizle olan iletişim ve etkileşiminizi bir tık öteye taşıyabilmek için bir uygulama arayışındaysanız Cep Garson benzersiz özellikleri sayesinde bu imkanı size sağlıyor olacaktır.

Cep Garson uygulaması Mekansal Bulut tarafından yapılmıştır.


Paylaşmayı unutma!

Tepkin?

Yorumsuz Yorumsuz
0
Yorumsuz
Sinir şey Sinir şey
0
Sinir şey
Bayıldım Bayıldım
1
Bayıldım
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Ben Şok Ben Şok
0
Ben Şok
Koptum Koptum
0
Koptum
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Mikemmel Mikemmel
0
Mikemmel

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ne Yazmak İstersiniz?
Kişilik Testi
Hangi ünlüye benzediğini merak edenlere özel sorular dizisi hazırlayın
Quiz
Birazcık daha bilgi yarışması tadında doğru ve yanlış cevapların olabileceği sorular dizisi hazırlayın
Anket
Bir anket hazırlayın insanlar acaba ne düşünüyor hemen öğrenin
Metin
Kontrol tamamen sizde ne yazmak istediğinize siz karar verin
Liste
Yazacak sebebi çok olanlara
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Send this to a friend