Paykwik Nedir?

2 dakikada okuyabilirsin


1
2 paylaşım, 1 puan

Teknoloji öyle hızla ilerliyor ki zamanın hızına yetişebilene aşk olsun diyoruz. Zira teknoloji denilen kavram uçsuz bucaksız bir kavram. Pek çok alanda son derece ciddi gelişmeler yaşanıyor ve neredeyse hemen her gün hayatımıza yepyeni bir kavram giriyor. İşte bu kavramlardan en yenilerinden bir tanesi de paykwik.

Başında yer alan pay sözcüğünden de net bir biçimde anlaşılacağı üzere ödeme anlamına geliyor. Ama kavramın ne olduğunu kasa sözcüğü ile de birleştirdiğimizde bir tür ödeme sistemi olduğunu görüyoruz.

Bu sistem en yalın biçimde ifade etmek gerekir ise online ödeme sistemlerinden bir tanesinin adıdır. Yani özellikle online yani internet üzerinden yapılacak olan alışveriş sistemleri için kurulan bir sistemdir.

Paykwik ön ödemeli olan bir sistem olup alınması tamamen ücretsizdir.  Anonim bir yapı olup gerçek zamanlı olduğunu da belirtmek gerekir. Kişi zamanla paralel olarak kullanır ve oldukça da güvenli olan bir sistemdir. Bilgilerin çalınması, kaybolması gibi herhangi bir sorun bu sistem üzerinde mevcut olmadığından internetten alışveriş yapmak isteyen ama bir türlü cesaret edemeyenler için son derece ideal olan bir sistemdir.

16 haneli 4, 4 ayrılmış bir kart numarası bulunur. Bu kart numarası aynı zamanda PIN kodu olup paykwik kodu ise gizlidir.

Hiçbir zaman hiçbir nedenden dolayı ek ücret istenmeyen bu kart ile güvenle para yatırılması mümkündür. Sorunsuz ve basit bir biçimde çalışan bir yapısı olup çok bilgisayar bilgisi olmayan bir kişinin bile güvenle kullanabileceği bir sistem olma özelliği taşır.

€10, €15, €20, €25, €30, €50, €60, €70, €80, €100, €150, €200, €250, €500, €1000, €3000 ve €5000 değerleri vardır ve buradan da anlaşılacağı üzere en düşük değer 10 Euro, en yüksek değer ise 5000 Euro olmaktadır. Bu da demektir ki kontrolsüz bir harcama yapmanın olanağı mevcut değildir.

Kartınıza yükletilen değer ne ise onu harcayabilirsiniz. Daha fazlasını harcama lüksünüz bulunmamaktadır. Sistem içinde hiçbir şekilde kişisel bilgilerinizi vermeden kartı güvenle dilediğiniz biçimde kullanabilirsiniz. Alınması da oldukça kolaydır.


Paylaşmayı unutma!

1
2 paylaşım, 1 puan

Tepkin?

Yorumsuz Yorumsuz
0
Yorumsuz
Sinir şey Sinir şey
0
Sinir şey
Bayıldım Bayıldım
1
Bayıldım
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Ben Şok Ben Şok
0
Ben Şok
Koptum Koptum
0
Koptum
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Mikemmel Mikemmel
0
Mikemmel

0 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ne Yazmak İstersiniz?
Kişilik Testi
Hangi ünlüye benzediğini merak edenlere özel sorular dizisi hazırlayın
Quiz
Birazcık daha bilgi yarışması tadında doğru ve yanlış cevapların olabileceği sorular dizisi hazırlayın
Anket
Bir anket hazırlayın insanlar acaba ne düşünüyor hemen öğrenin
Metin
Kontrol tamamen sizde ne yazmak istediğinize siz karar verin
Liste
Yazacak sebebi çok olanlara
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Send this to a friend