Paykasa Nasıl Alınır?

2 dakikada okuyabilirsin


Online alışveriş günümüzde insanların en çok tercih ettiği alışveriş yöntemleri arasında yer alıyor. Hem alırken hem de  iade yaparken kolaylıkların sağlanması ayrıca fiyatların mağazalara göre çok daha uygun olması insanlara cazip gelmektedir. Online alışverişlerin kolaylığının ve güzelliklerinini yanı sıra insanlara ciddi zararlar veren yanları da bulunmaktadır.

Kart bilgilerinin ve kişisel bilgilerin başkasının eline geçmesi bu zararların en çnemlilileridir. İnternet üzerinden yapılabilecek olan dolandırıcılık yöntemlerine karşı alınabilecek çok farklı tedbirler vardır. Uygun fiyata güvenli alışveriş yapmak için paykasa sistemi kullanılabilir. Paykasa sistemi nasıl alınır merak edenler, bu sisteme öncelikli olarak başvuru yapılması gerekiyor. Online olarak yapılacak olan bubaşvurular paykasanın resmi sitesi üzerinden yapılmaktadır.

Daha sonra başvurunun onaylanmasının ardından kullanıcıların kullanabilmeleri için kredi kartı numarası gibi bir sanal kartları olmaktadır. Bu sanal kart sadece online alışverişler için kullanılabilmektedir. İnternetten oyun almak, interntten alışveriş yapmak gibi işlemleriniz için paykasa sistemini kullanabilirsiniz.

Paykasa sistemini kullanmak kredi kartı kullanmak kadar kolaydır. Öncelikli olarak yapılması gerekilen işlem bu sistem için ön ödemenin yapılmasıdır. Ön ödeme paykasa sistemine online olarak havale yapılarak gerçekleşmektedir. Ön ödeme yapıldıktan sonra sistem tarafından sizlere tek kullanımlık kart bilgisi verilecektir. Bu kart bilgilerini istediğiniz ortamda kullabailirsiniz. Sanal kartın miktarını siz ön ödeme yaparken belirliyorsunuz. Bu miktarın arttırılması veya azaltılması da yine müşteri hizmetleri tarafından kolaylıkla yapılabilmektedir.

Paykasa kullanımının kolay olması ve güvenilir bir sistem olması birçok kişinin bu karta yönelmesine sebep olmuştur. Sanal kart veya tek kullanımlık kart kullanımı genel olarak kredi kartı bilgilerinin kullanılmasından daha güvenlidir. Özellikle de yüksek meblağ içeren kredi veya banka kartı bilgilerinin online sistemlerde kullanılması tehlike oluşturmaktadır.

Herhangi bir olumsuzluk yaşamak istemeyen ve güvenli alışveriş yapmak isteyen kişiler paykasa gibi sistemleri kullanabilirler. Paykasa benzeri farklı sanal kart ile ödeme yapabileceğiniz sistemler de yer almaktadır. Bu sistemleri fiyat ve güvenilirlik açısından değerlendirerek sizin için en uygun ödeme yöntemini belirleyerek alışverişlerinizde bu yöntemi gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.


Paylaşmayı unutma!

Tepkin?

Yorumsuz Yorumsuz
0
Yorumsuz
Sinir şey Sinir şey
0
Sinir şey
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Ben Şok Ben Şok
0
Ben Şok
Koptum Koptum
0
Koptum
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Mikemmel Mikemmel
0
Mikemmel

0 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ne Yazmak İstersiniz?
Kişilik Testi
Hangi ünlüye benzediğini merak edenlere özel sorular dizisi hazırlayın
Quiz
Birazcık daha bilgi yarışması tadında doğru ve yanlış cevapların olabileceği sorular dizisi hazırlayın
Anket
Bir anket hazırlayın insanlar acaba ne düşünüyor hemen öğrenin
Metin
Kontrol tamamen sizde ne yazmak istediğinize siz karar verin
Liste
Yazacak sebebi çok olanlara
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Send this to a friend