FIFA 22’de Gökkuşağı Hareketi Nasıl Yapılır?

4 dakikada okuyabilirsin


0
1 paylaşım

Çoğu oyuncu FIFA 22 Ultimate Team’de çok yönlü ve temel oyunlarını geliştirirken, bazı yetenekli oyuncular oyun tarzlarına daha fazla yetenek katmak istiyor. Oyun tarzlarınıza bir miktar şovmenlik ve yetenek eklemek, oyundaki beceri ve deneyiminizi önemli ölçüde artıracaktır. Bu becerilerde ustalaşmak, oyun stilinizle sizi diğer tüm oyuncuların önüne geçirecektir.

Bu beceriler; temel adım atmalar, vücut çalımları, estetik hareketler ve gökkuşağı hareketini içerebilir. FIFA 22 beceri hareketlerini beş kategoride sınıflandırabiliriz. FIFA 22 Ultimate Team’deki her oyuncunun yetenek dereceleri vardır. Bu reytingleri, oyuncuların özellik ekranında bulabilirsiniz. Reytingler, her oyuncunun ne kadar beceri kazanabileceğini belirleyebilmek açısından önemlidir.

Tek yıldızlı yetenek derecesine sahip oyuncular çoğunlukla defans oyuncularıdır ve yalnızca basit becerileri elde edebilirler. Tek yıldızlı oyuncuların aksine, dört veya beş yıldızlı oyuncular tüm FIFA 22 Ultimate Team becerilerini elde edebilir. Forvetler ve çoğunlukla kanat oyuncuları dört yıldız ve üzeri yetenek reytinglerine sahiptir.

Gökkuşağı Hareketi Nedir?

Rainbow flick olarak da bilinen gökkuşağı hareketi, bir oyuncunun topu rakibin kafasının üzerinden geçirdiği bir beceridir. Bu beceriyi sabit dururken veya koşarken yapabilirsiniz. Bu becerinin nasıl yapılacağı ve nerelerde kullanılacağı hakkında yazımızın devamında detaylıca bilgi veriyor olacağız. 

FIFA 22’de Gökkuşağı Hareketi Nasıl Yapılır?

Gökkuşağı hareketi 1 yıldızlı bir beceri hareketidir. Yani her oyuncu bunu yapabilir. Bu beceri en iyi hücumdayken uygulanır. Bu beceriyi kullanmanın en etkili yolu, hızlı bir oyuncunun topla doğrudan savunmadaki bir rakibe hücum etmesidir. Bu hareketi defans oyuncusunun yakınındayken yapmak, kolaylıkla kaleci ile karşı karşıya ve defans oyuncusunun arkanızda kalmasını sağlayacaktır. 

Bu hareketi bir defans oyuncunuzla birlikte yapmak isterseniz, savunma yarınızdaki hakimiyeti kaybetmeyecek bir anda yapmanız daha uygun olacaktır. Aksi taktirde kalenizde bir gol görmeniz kaçınılmazdır. Size doğru yaklaşan bir rakibi kolaylıkla geçmenize yardımcı olacak bu hareketi sahanın neresinde yaparsanız yapın hem izleyenler hem de oynayanlar için büyük bir seyir keyfi sunacaktır. 

Gelelim gökkuşağı hareketini nasıl yapacağınıza.

Bu beceri, oyuncuların rakiplerine kıyasla durmasını veya yavaş ilerlemesini gerektirir. Sonrasında ise:

  • L2 veya LT’yi basılı tutun ve R1 veya RB’ye basın.

Bu kombinasyonu yaptığınızda oyuncunuz gökkuşağı hareketini uygulayacak ve topu rakibin kafasının üzerine doğru fırlatacaktır.

  • R1 veya RB’ye daha sonra basılması, topu havada tutacaktır.

Ayrıca bu hareketi yapmak her konsol açısından farklı olabilir. Bunun nedeni, farklı konsollar tarafından gamepad yapılandırmasındaki farklılıktır. Gelin şimdi farklı konsollarda gökkuşağı hareketinin nasıl yapılacağını öğrenelim.

PS4 veya PS5 için:

  • L1’i basılı tutun + R3’e dokunun

Xbox One veya X Serisi için:

  • LB’yi basılı tutun + R3’e dokunun

Gökkuşağı hareketi yapmak, rakibi hızlı ve etkili bir şekilde geçmenizi sağlayacaktır. Bu hareketi özellikle yavaş savunma oyuncularına karşı uygulamak, onları rahatlıkla geride bırakmanıza olanak tanır. Bu hareketi sahanın herhangi bir yerinde herhangi bir oyuncuyla yapabileceğinizi tekrar hatırlatmak isteriz. Bu basit ama göz kamaştırıcı hareketi siz de mutlaka deneyin.


Paylaşmayı unutma!

0
1 paylaşım

Tepkin?

Yorumsuz Yorumsuz
1
Yorumsuz
Sinir şey Sinir şey
23
Sinir şey
Bayıldım Bayıldım
1
Bayıldım
Sevdim Sevdim
2
Sevdim
Ben Şok Ben Şok
1
Ben Şok
Koptum Koptum
1
Koptum
Üzüldüm Üzüldüm
1
Üzüldüm
Mikemmel Mikemmel
12
Mikemmel

0 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ne Yazmak İstersiniz?
Kişilik Testi
Hangi ünlüye benzediğini merak edenlere özel sorular dizisi hazırlayın
Quiz
Birazcık daha bilgi yarışması tadında doğru ve yanlış cevapların olabileceği sorular dizisi hazırlayın
Anket
Bir anket hazırlayın insanlar acaba ne düşünüyor hemen öğrenin
Metin
Kontrol tamamen sizde ne yazmak istediğinize siz karar verin
Liste
Yazacak sebebi çok olanlara
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Send this to a friend