Apple Watch’a Müzik Nasıl İndirilir?

1 dakikada okuyabilirsin


Yeni bir Apple Watch aldınız ama nasıl müzik yükleyeceğinizi bilmiyor musunuz? Hiç merak etmeyin Apple Watch’ınıza müzik indirebilmeniz için birkaç yol var ve hepsi de tahmin ettiğinizden çok daha kolay. Tüm yöntemlerden sırayla adım adım bahsediyor olacağız. Vakit kaybetmeden ilk yöntemle başlayalım. 

 1. 1 iPhone'dan Apple Watch'a müzik nasıl indirilir?


  iPhone'unuzdan Apple Watch'ınıza müzik indirmek için şu adımları izlemelisiniz:

  1. iPhone'unuzda Watch uygulamasını açın, My Watch (Benim Saatim) bölümünde aşağı kaydırın ve Müzik'e dokunun.
  2. Müzik indirmenin en kolay yolu, en son dinlediğiniz şarkıları otomatik olarak ekleyen Son Müzik'i (Recent Music) etkinleştirmektir.
  3. Apple Watch'ınıza indirmek için belirli parçaları seçmek isterseniz, Müzik Ekle'ye (Add Music) dokunun. Ardından, istediğiniz müziği seçmek için Çalma Listesi, Sanatçılar, Albümler veya buradaki seçeneklerden birine dokunun. Seçtiğiniz ekrandaki tüm şarkıları Apple Watch'ınıza eklemek için sağ üstteki artı (+) simgesine dokunun.
  4. Müziğiniz indirilirken herhangi bir kesinti olmaması için Apple Watch'unuz şarj cihazına takılı olsun ve iPhone'ununuzun yakınında tuttuğunuzdan emin olun.

  Apple Watch'ınıza eklemek için şarkıları tek tek seçemezsiniz. Yalnızca belirli çalma listeleri veya albümler ekleyebilirsiniz. Sadece belirli şarkıları Apple Watch'ınıza eklemek istediğinizde bu şarkılardan oluşan bir Apple Music çalma listesi oluşturmak için iPhone Music uygulamasını kullanabilirsiniz.

  Bekleme ekranında uzun süre takılı kalırsanız iPhone ve Apple Watch'unuzun sabit bir Wi-Fi ağına bağlı olduğundan emin olun. Ardından, şarkıların indirilip indirilmediğini görmek için Apple Watch'ınızdaki Müzik uygulamasını açın. Şarkılarınız Apple Watch'ınıza indirilmiş ancak iOS Watch uygulamasının üst kısmında hala bekliyor işaretini görüyorsanız, Apple Watch'unuzu şarj cihazından çıkarmanız yeterli olacaktır. Bu bekleme işareti güncellendi olarak değişecektir.

 2. 2 Apple Music'ten Apple Watch'a müzik nasıl indirilir?


  Artık iPhone'unuzdan Apple Watch'ınıza nasıl müzik indireceğinizi öğrenmiş oldunuz. Ancak Apple Music aboneliğiniz varsa şu adımları izleyerek dilediğiniz müziği doğrudan saatinize de indirebilirsiniz:

  1. watchOS Müzik uygulamasını açın ve indirmek istediğiniz şarkıyı bulmak için Kitaplık (Library), Şimdi Dinle (Listen Now) veya Ara'ya (Search) dokunun.
  2. Şarkının yanındaki üç noktaya dokunun ve Kitaplığa Ekle'yi (Add to Library) seçin. Artık bu çalma listesini veya albümü internete bağlıyken doğrudan Apple Watch'ınıza aktarabilirsiniz.
  3. Müziklerinizi çevrimdışı dinleyebilmek için üç noktaya bir kez daha dokunun ve İndir'i (Download) seçin. İndir seçeneğini görmüyorsanız, Apple Watch ekranınızda ''Kitaplığa Eklendi'' uyarısını görene kadar bekleyin. 

  Bu yöntem, sadece standart bir Apple Music aboneliğiniz varsa işe yaracaktır. Standart abonelik yerine Apple Music Voice Planınız varsa işe yaramayacaktır.

Apple Watch'a indirilen müzik nasıl çalınır?

Müzikleriniz iPhone veya Apple Music'inizden Apple Watch'ınıza indirildikten sonra, onları çalmak için şu adımları izlemeniz gerekmektedir:

 1. Apple Watch'ınızda Ayarlar > Bluetooth'a gidin ve bir çift kablosuz kulaklık bağlayın. Kulakları ilk adımda bağlamazsanız, aşağıdaki dördüncü adımda yapmanız istenecektir ve kulaklarınızı bağlamadan Apple Watch'unuzun hoparlörlerinden şarkı çalamazsınız.
 2. Ardından Müzik uygulamasını açın.
 3. Kitaplık (Library) > İndirilen (Downloaded) > Şarkılar'a (Songs) dokunun.
 4. Çalmak istediğiniz şarkının ismine dokunun.
 5. Ve çalan müziğinizin keyfini çıkarın.

Apple Watch'dan müzik nasıl silinir?

Apple Watch'unuzun depolama alanında biraz yer açmak için bir liste veya albüm silmek isterseniz iPhone'unuzda Watch uygulamasını açın. Ardından Müzik > Düzenle'ye gidin ve bir şarkının yanındaki kırmızı eksi (–) düğmesine ve ardından ''Sil'e'' dokunun. Bu işlem müziklerinizi sadace Apple Watch'ınızdan siler, müzikleriniz iPhone'unuzdaki Müzik uygulamasında kalmaya devam edecektir. 

Apple Music çalma listelerini ve albümlerini Apple Watch'unuzdan kaldırmak için ise üç nokta simgesine dokunun ve ''Kaldır'ı'' seçin.

Artık internet ve iPhone'unuz olmadan Apple Watch'unuzdan nasıl müzik keyfi yaşayacağınızı ve dilediğniz zaman nasıl silebileceğinizi öğrenmiş oldunuz. Müziklerinizi doğrudan Apple Watch'unuza indirerek dinlemek pilinizden tasarruf sağlayacaktır ve artık müzik dinleyebilmek için iPhone'unuzu yakınınızda tutmanıza gerek kalmayacaktır.


Paylaşmayı unutma!

Tepkin?

Yorumsuz Yorumsuz
0
Yorumsuz
Sinir şey Sinir şey
0
Sinir şey
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Ben Şok Ben Şok
0
Ben Şok
Koptum Koptum
0
Koptum
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Mikemmel Mikemmel
0
Mikemmel

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ne Yazmak İstersiniz?
Kişilik Testi
Hangi ünlüye benzediğini merak edenlere özel sorular dizisi hazırlayın
Quiz
Birazcık daha bilgi yarışması tadında doğru ve yanlış cevapların olabileceği sorular dizisi hazırlayın
Anket
Bir anket hazırlayın insanlar acaba ne düşünüyor hemen öğrenin
Metin
Kontrol tamamen sizde ne yazmak istediğinize siz karar verin
Liste
Yazacak sebebi çok olanlara
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Send this to a friend