Real Madrid’te Bir Devrin Sonu! Cristiano Ronaldo Juventus’ta

4 dakikada okuyabilirsin


Cristiano Ronaldo 2009 yılından beri formasını giydiği ve 2021 yılına kadar sözleşmesinin bulunduğu Real Madrid’ten ayrılarak İtalyan futbolunun en başarılı ve en büyük kulüplerinden biri olan Juventus ile 4 yıllık sözleşme imzaladı. Yaz başında adı İngiliz Kulübü Manchester United ile anılan Ronaldo’nun kesin kararını 2018 Rusya Dünya Kupası’ndan sonra vermesi bekleniyordu ve öylede oldu. Real Madrid Kulübünden yapılan açıklamada Ronaldo’nun kendi talebi çerçevesinde Juventus’a transferinin kabul edildiği belirtildi. Kulüp yönetimi ile Ronaldo arasında yaşanan olaylar ve gerilim, İspanya’da vergi kaçakçılığı suçlamasıyla baskı altında olması ve yıllık ücret konusunda Real Madrid ile anlaşamadığı gibi konular transferin gerçekleşmesindeki en önemli etkenler olarak öne çıkmaktadır. 

Juventus, Cristiano Ronaldo’nun transferi için Real Madrid’e 2 finansal yıl içerisinde 100 milyon Euro ödeyecek. Aynı zamanda transfer için gerekli 12 milyon Euro ek harcamalar da yine Juventus tarafından karşılanacak. İtalyan ekibi 4 yıllık sözleşme imzalayan Cristiano Ronaldo’ya da yıllık net 30 milyon Euro ödeme yapacak. 

Cristiano Ronaldo, Real Madrid’teki 9 yıllık kariyeri boyunca birçok başarıya imza attı. Real Madrid formasıyla çıktığı 438 maçta toplam 451 gole imza atarak gerçekten ne kadar değerli ve yıldız bir oyuncu olduğunu kanıtlamıştır. Attığı gollerin yanı sıra yaptığı 119 asistle başırısını pekiştirmiştir. Yine Real Madrid formasıyla 4 Şampiyonlar Ligi, 2 La Liga, 2 Kral Kupası ve 2 İspanya Süper Kupası olmak üzere toplam 10 kupanın kazanılmasında büyük emeği ve çabası vadır. Cristiano Ronaldo kalitesini kazanmış olduğu 4 Avrupa Yılın Futbolcusu ve 3 Altın Ayakkabı ödülleriyle tüm dünyaya kanıtlamıştır. 

Cristiano Ronaldo’nun sadece bu seneki istatisliklerine bakacak olursak;

  • La Liga’da 27 maçta forma giyen yıldız futbolcu, 26 gol ve 5 asist yaparak takımına büyük katkıda bulunmuştur.
  • Bu sene 2016-17 UEFA Şampiyonlar Ligi şampiyonluğunu kazanan Real Madrid’de başrollerden biri yine Portekizli yıldıza aitti. 13 maçta 15 gol ve 3 asistlik bir performansa imza attı.
  • 2018 Rusya Dünya Kupası’nda Portekiz Milli Takımı formasıyla, 4 maçta 4 gol atarak yine üst düzey performans göstermeyi başardı.

Real Madrid’in resmi sitesinden yapılan açıklamada Ronaldo’nun kulübün efsaneleri arasına girdiğini ve gelecek futbolcular için bir idol olduğu vurgulandı.

Cristiano Ronaldo ise yayınladığı veda mektubunda; Taraftara, şehre ve şehrin insanlarına kendisine gösterdiği yakınlık ve sevgi için teşekkür ederken, hayatında yeni bir döneme girmenin zaman geldiğini ve bu yüzden kulübün transferini kabul etmesini istediğini belirtiyor. Bundan dolayı üzgün olduğunu ekleyerek herkesten, özellikle de takipçilerinden kendisini anlamalarını rica ediyor. 

Yılın transferine imza atan Juventus kulübü ise resmi sitesinde yayınladığı aşağıdaki görselle hem Cristiano’ya hoş geldin dedi hem de transferini başta taraftarlarına olmak üzere tüm dünyaya resmen duyurmuş oldu.


Paylaşmayı unutma!

Tepkin?

Yorumsuz Yorumsuz
0
Yorumsuz
Sinir şey Sinir şey
0
Sinir şey
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Ben Şok Ben Şok
0
Ben Şok
Koptum Koptum
0
Koptum
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Mikemmel Mikemmel
0
Mikemmel

0 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ne Yazmak İstersiniz?
Kişilik Testi
Hangi ünlüye benzediğini merak edenlere özel sorular dizisi hazırlayın
Quiz
Birazcık daha bilgi yarışması tadında doğru ve yanlış cevapların olabileceği sorular dizisi hazırlayın
Anket
Bir anket hazırlayın insanlar acaba ne düşünüyor hemen öğrenin
Metin
Kontrol tamamen sizde ne yazmak istediğinize siz karar verin
Liste
Yazacak sebebi çok olanlara
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Send this to a friend