Milli Takımlar Hangi Markayı Tercih Ediyorlar?

2 dakikada okuyabilirsin


2018 Rusya Dünya Kupası’nda finalin adınının konmasına çok az bir zaman kaldı. Ev sahibi Rusya’nın Hırvatistan’a penaltı atışları sonucu kaybetmesinden sonra yarı finalistler belli oldu. Finale hangi takımların çıkacağını belirlemek üzere 10 Temmuz akşamı Türkiye saati ile 21:00’da Fransa ve Belçika karşıya karşıya gelecek. Ardından 11 Temmuz akşamı yine Türkiye saati ile Hırvatistan ve İngiltere karşıya karşıya geliyor olacak. Son olarak 15 Temmuz final akşamı 18:00’da oynanacak ve 2018 Rusya Dünya Kupası’nın kazanını belli olacak.

Turnuvada her ne kadar takımlar birbiriyle rekabet ediyor olsa da bu rekabet marka sponsorluğu anlamında birçok ünlü spor markası arasında da yaşanıyor. Takımların giydikleri formalardan, kullandıkları malzemelere kadar markalar kendilerinin tercih edilmesi için büyük bir yarış içerisindeydi. Bazı markalar arasındaki yarış takım bazlı olmasının dışında sponsoru oldukları oyuncular arasında da yaşanmaktadır. 2018 Rusya Dünya Kupası’nda oynayan Lionel Messi, Cristiano Ronaldo ve Neymar markalarla sponsor anlaşması yapan futbolcuların başında geliyor. Ancak Arjantin, Portekiz ve Brezilya’nın turnuvadan erken elenmiş olması oyuncular ve takımları kadar sponsporlarını da üzmüşe benziyor. Şöyle ki Messi’nin Adidas ile 1 milyar dolar karşılığında süresiz, Cristiano Ronaldo’nun Nike ile 1 milyar dolar karşılığında süresiz, Neymar’ın ise her ne kadar ücreti açıklanmasa da yine Nike ile iyi bir ücret üzerinden 2022’ye kadar anlaşması bulunuyor.

Kaynak: sozcu.com.tr

Milli takımların yapmış oldukları marka sponsorluk anlaşmalarına bakacak olursak en çok tercih edilen marka 12 takım ile Adidas olurken, onu 10 takım ile Nike, 4 takım ile de Puma takip ediyor. İşte 2018 Rusya Dünya Kupası’nda yer alan takımların detaylı marka sponsorluk anlaşmaları:

Kaynak: sozcu.com.tr


Paylaşmayı unutma!

Tepkin?

Yorumsuz Yorumsuz
0
Yorumsuz
Sinir şey Sinir şey
0
Sinir şey
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Ben Şok Ben Şok
0
Ben Şok
Koptum Koptum
0
Koptum
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Mikemmel Mikemmel
0
Mikemmel

0 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ne Yazmak İstersiniz?
Kişilik Testi
Hangi ünlüye benzediğini merak edenlere özel sorular dizisi hazırlayın
Quiz
Birazcık daha bilgi yarışması tadında doğru ve yanlış cevapların olabileceği sorular dizisi hazırlayın
Anket
Bir anket hazırlayın insanlar acaba ne düşünüyor hemen öğrenin
Metin
Kontrol tamamen sizde ne yazmak istediğinize siz karar verin
Liste
Yazacak sebebi çok olanlara
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Send this to a friend