Uçak Biletlerini Ucuza Almanın Püf Noktaları

1 dakikada okuyabilirsin


Sizler de yeni yeni yerler keşfetme isteği ile yanıp tutuşurken, uçak biletleri önünüzde bir engel oluyorsa, içeriğimiz tam sizlere göre! Artık en uygun bileti ne zaman, nasıl alacağınızı keşfederek, hayallerini kurduğunuz seyahatlerinize, cebiniz yanmadan ulaşabilirsiniz.

 1. 1 Esnek bir takvim belirleyin


  Şu bir gerçek ki, bu haftasonu şurayı burayı keşfedelim derseniz ve bilet almaya çalışırsanız, oldukça yüksek bir fiyata bilet alabilirsiniz. Seyahatlerinizi belirli bir süre öncesinde planlayarak uçak bileti aldığınızda oldukça uygun fiyata biletinizi garantileyebilirsiniz. Genellikle seyahatten 54 gün öncesinde alınan biletler uygun oluyor. Son 20 gün kala ise uçak biletleri de uçuşa geçiyor! 

 2. 2 Salı günü uçmak Cumartesi günü uçmaktan daha ucuz


  Herkes tabi ki hafta sonunu da değerlendirmek amacıyla Cumartesi sabah erkenden uçmak ister. Bu durum da özellikle haftasonlarındaki uçuşların fiyatlarının patlamasıyla sonuçlanır. Sizler herkesin yaptığının aksine, seyahat tarihlerinizi haftasonları uçmayacak şekilde planlarsanız daha ekonomik biletler almış olursunuz. Uçmak içinse en uygun gün Salı!

 3. 3 Akşam saatlerinde uçmak, sabah saatlerine göre daha uygun


  Araştırmalar, sabah saatlerinde kalkan uçakların daha çok talep gördüğünü ve dolayısıyla da daha pahalı olduğunu göstermektedir. Örneğin, sabah saat 09:00'da aynı istikamete yapacağınız uçuş ile gece saat 23:00'da yapacağınız uçuş arasında epey bir fiyat farkı bulunmaktadır. Bu sebeple, uçuşlarınızı akşam saatlerine alırsanız, uçak biletlerine daha az ödemiş olursunuz.

 4. 4 Havayollarına üye olarak mil biriktirip daha sonrasında keyifle millerinizi harcayın


  Birçok havayolu kendi mil biriktirme programlarına sahip. THY için Miles and Smiles, Pegasus için BolPuan, Onur Air için Onur Exta ve dahaları... Firmaların tamamıyla ücretsiz olan yolcu programlarına üye olarak, her uçuşunuzdan mil kazanabilir, daha sonrasında bu milleri ödül bilet olarak kullanabilirsiniz.

 5. 5 Bırakın uygulamalar sizler için en uygun uçak biletini bulsun


  Tek tek havayollarının sitelerinden uçak bileti bakmaya gerek bırakmayan bir çok başarılı site var. Bunlardan benim de sık sık kullandığım Skyscanner başta olmak üzere, Kayak, GoogleFlights, Aerobilet, Expedia sadece bazıları. Bu siteler birçok hava yolu arasında karşılaştırma yaparak en uygun uçuşu sizler için buluyor. Ayrıca bu sitelere alarm kurarak, istediğiniz uçuşların bilet fiyatları düştüğünde size bilgilendirme yapmasını da sağlayabilirsiniz.


 6. 6 Uçak firmalarının kampanyalarını takip edin


  Havayolları zaman zaman kendi sitelerinde kampanyalar yapabiliyor. Oldukça uygun olan bu kampanyaları ya ara ara takip etmeniz gerekli, ya da direk mail bültenlerine üye olarak kampanyaların size bildirim şeklinde gelmesini sağlayabilirsiniz.


Paylaşmayı unutma!

Tepkin?

Yorumsuz Yorumsuz
0
Yorumsuz
Sinir şey Sinir şey
0
Sinir şey
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Sevdim Sevdim
1
Sevdim
Ben Şok Ben Şok
0
Ben Şok
Koptum Koptum
0
Koptum
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Mikemmel Mikemmel
0
Mikemmel

0 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ne Yazmak İstersiniz?
Kişilik Testi
Hangi ünlüye benzediğini merak edenlere özel sorular dizisi hazırlayın
Quiz
Birazcık daha bilgi yarışması tadında doğru ve yanlış cevapların olabileceği sorular dizisi hazırlayın
Anket
Bir anket hazırlayın insanlar acaba ne düşünüyor hemen öğrenin
Metin
Kontrol tamamen sizde ne yazmak istediğinize siz karar verin
Liste
Yazacak sebebi çok olanlara
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Send this to a friend