Tripadvisor’da En Çok Beğenilen ve Rezervasyon Yapılan Turistik Etkinlik

3 dakikada okuyabilirsin


Tripadvisor dünyanın en popüler rezervasyon sitelerinden birisi. Aynı zamanda gezginlerin en çok ziyaret ettiği ve diğer gezginlerin deneyimleri hakkında bilgi topladığı veya deneyimlerini paylaştıkları platformlardan en dikkat çekeni. 

TripAdvisor, kısa bir süre önce sitenin “deneyimler” bölümü için yıllık turizm trendlerini ön plana çıkaran ”2018 Experiential Travel Trends” raporunu yayınladı.

Bu rapora göre beklenildiği gibi Empire State Binası, Eyfel Kulesi ve Kolezyum gibi ikonik yapılar, en çok tercih edilen yerler ve deneyimlerden biriydi ve listenin üst sıralarında yer alıyorlardı. Ama bir numaralı rezervasyon deneyimi beklediğimizden farklıydı. Aslında beklenen etkinlikler doğal bir gemi enkazı etrafında şnorkelle dalış, hafta sonu bir şarap turuna çıkma gibi, ya da taze bir toz kar yağışı sonrasında Alplerde kayak yapmak gibi gezilerden biri olacağı düşünülüyordu. Ama gerçek kazanan Vatikan Müzeleri, Aziz Petrus ve Sistine Şapeli turu oldu. 5 yıldızlı bir derecelendirme ile TripAdvisor tarafından Mükemmellik Sertifikası ile ödüllendirilen ve tam adı ”Skip the Line: Vatican Museums with St Peter’s, Sistine Chapel” olan tur almış olduğu 15.764 incelemeden sonra bu ödüle laik görüldü. 

Tur, Vatikan’ın yanı sıra Pompeii ve Vezüv Yanardağı, Montserrat, Buckingham Sarayı ve Stonehenge gibi diğer dikkat çekici yerlere de turlar düzenleyen City Wonders tarafından düzenlenmektedir. Vatikan, Aziz Petrus ve Sistine Şapeli turları normalde de aslında oldukça popülerdir çünkü bu müzelere girmek için uzun bilet kuyruklarında bekleyerek belkide tüm gününüzü kuyrukta bekleyerek boşa geçirebilirsiniz. Bunun yerine olurda böyle bir turu katılmak isterseniz mutlaka internet üzerinden rezervasyonunuzu yaptırın deriz. Bu sayede sırada beklemeden kısa bir güvenlik aramasından geçerek oldukça eğlenceli ve yerel tur rehberlerinden bilgiler alarak turunuzu tamamlayabilirsiniz. Turlar yaklaşık 25 kişilik olarak düzenlenmekte bu nedenle büyük bir kalabalıkla da hareket etmek zorunda kalmıyorsunuz. Bu popüler tarih ve kültür turunun ücreti ise yaklaşık 110 Euro. Avrupa’nın en inanılmaz sanat ve mimarisini göreceğinizi ve sırada beklemeyeceğinizi düşürseniz oldukça makul bir ücret olarak görünmektedir.

”Skip the Line: Vatican Museums with St Peter’s, Sistine Chapel” turuna katıldığınızda neler göreceksiniz:

Aziz Petrus Meydanı (Piazza San Pietro) 

Vatikan Müzesi (Vatican Museum) 

Sistine Şapeli (Sistine Chapel) 

Sistine Şapeli (Sistine Chapel) 

TripAdvisor’ın ”2018 Experiential Travel Trends” raporunun tamamını merak edenler buradan listeyi inceleyebilirler. 

Olurda bir gün hem Vatikan’ı görme hem de tura katılma şansınız olursa tur bitiminde şehrin büyülü atmosferinin tadını çıkarmayı unutmayın. 


Paylaşmayı unutma!

Tepkin?

Yorumsuz Yorumsuz
0
Yorumsuz
Sinir şey Sinir şey
0
Sinir şey
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Ben Şok Ben Şok
0
Ben Şok
Koptum Koptum
0
Koptum
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Mikemmel Mikemmel
0
Mikemmel

0 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ne Yazmak İstersiniz?
Kişilik Testi
Hangi ünlüye benzediğini merak edenlere özel sorular dizisi hazırlayın
Quiz
Birazcık daha bilgi yarışması tadında doğru ve yanlış cevapların olabileceği sorular dizisi hazırlayın
Anket
Bir anket hazırlayın insanlar acaba ne düşünüyor hemen öğrenin
Metin
Kontrol tamamen sizde ne yazmak istediğinize siz karar verin
Liste
Yazacak sebebi çok olanlara
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Send this to a friend