Amsterdam’da Mutlaka Görmeniz Gereken 10 Yer!

Hava alanından dışarı çıktığınız andan itibaren kibar ve güler yüzlü insanların sizleri karşıladığı, sıcacık, huzur dolu bu güzel şehri keşfetmeye ne dersiniz? 1 dakikada okuyabilirsin


0
1 paylaşım

Tescilli 7000 tarihi binasıyla, her anından keyif alacağınız Amsterdam’ı yürüyerek ya da bisikletle rahatça dolaşabilirsiniz. Mutlaka görmeniz gerekenler listemiz ise aşağıda yer almaktadır.

 1. 1 Amsterdam Merkez İstasyonu (Central Station)


  15 Ekim 1889 yılında kullanıma açılan ve ulusal miras alanı olan ana tren istasyonu, ülkenin en büyük ve en çok kullanılan istasyonudur. Mimari yapısı ve şehrin merkezi olarak görülen istasyon Amsterdam'da ilk göreceğiniz yerlerden birisi olacaktır.

 2. 2 Rijks Müzesi ve I am Amsterdam Yazısı


  1808 yılında Napolyon'un kardeşi Kral Louis Bonaparte tarafından Dam Meydanından kurulan ancak 1880 yılında bugünkü yerine taşınan Rijks Müzesi 7000'den fazla esere ev sahipliği yapıyor. 

  Bu kültür mirasıyla dolu müzeyi gezdikten sonra ise sizi dışarıda meşhur I am Amsterdam yazısı bekliyor. Özellikle turistlerin uğrak yeri olan bu yazıyı mutlaka sizler de görmelisiniz.

 3. 3 Heineken Müzesi


  Ülkenin ünlü bira markası olan Heineken Müzesi, namı diğer Heineken Experience'da biranın tarihinden nasıl yapıldığına varana kadar bir çok süreci eğlenceli bir şekilde tecrübe edebiliyorsunuz. Özellikle turun sonuna doğru ücretsiz biralarınızı yudumlarken, üzerine isim yazdırabileceğiniz size özel Heineken biranızı da hediye paketi yaptırıp çıkabiliyorsunuz.

 4. 4 Kırmızı Fener Sokağı (Red Light District)


  Amsterdam'a gelen her turistin görmek istediği yerlerin başında gelen Red Light District'te hayat gece geç saatlerden sonra başlıyor.

 5. 5 Amsterdam Kanalı


  Suların üzerinde kurulu olan bu güzel şehirde her yer bir kanala çıkıyor. Sizler de kanal kenarında güzel bir yürüyüş yaparak şehri keşfedebilirsiniz.

 6. 6 Dam Meydanı


  Amsterdam'ın ana meydanı olan Dam Square, tarihi binaları, merkezi yapısıyla gezi listenizde yer alması gereken alanlardan birisi.

 7. 7 Van Gogh Müzesi


  Hollandalı ressam Vincent Van Gogh'un resim ve çizimlerinin yer aldığı en büyük müze olan Van Gogh müzesi, meraklıları için mutlaka görülmesi gereken yerlerin başında geliyor.

 8. 8 Vondel Park


  Şehir merkezine oldukça yakın mesafede yer alan Vondel Park, hem geziniz sırasında soluklanmak hem de yeşilin her tonuna doymak için birebir.

 9. 9 Anne Frank Evi ve Müzesi


  2. dünya savaşında hayatını kaybeden binlerce yahudiden biri olan Anne Frank'in toplama kampına götürülmeden önce ailesi ile 25 ay saklandığı ev şimdi müze olarak hizmet vermektedir.

 10. 10 Amsterdam Kraliyet Sarayı


  Dam meydanında yer alan Kraliyet sarayı, belediye binası olarak inşa edilmiş, ancak günümüzde hala Hollanda Kraliyet Ailesi tarafından resmi törenlerde kullanılmaktadır.  Gezi rehberinizde bulunması gereken yerlerden birisidir.Paylaşmayı unutma!

0
1 paylaşım

Tepkin?

Yorumsuz Yorumsuz
0
Yorumsuz
Sinir şey Sinir şey
0
Sinir şey
Bayıldım Bayıldım
1
Bayıldım
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Ben Şok Ben Şok
0
Ben Şok
Koptum Koptum
0
Koptum
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Mikemmel Mikemmel
0
Mikemmel

0 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ne Yazmak İstersiniz?
Kişilik Testi
Hangi ünlüye benzediğini merak edenlere özel sorular dizisi hazırlayın
Quiz
Birazcık daha bilgi yarışması tadında doğru ve yanlış cevapların olabileceği sorular dizisi hazırlayın
Anket
Bir anket hazırlayın insanlar acaba ne düşünüyor hemen öğrenin
Metin
Kontrol tamamen sizde ne yazmak istediğinize siz karar verin
Liste
Yazacak sebebi çok olanlara
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Send this to a friend