Tokyo’da Farklı Bir Eğlence Deneyimi, Robot Restoran

2 dakikada okuyabilirsin


Shinjuku, Japonya'nın başkenti Tokyo'nun 23 özel semtinden biridir. Shinjuku'da bulunan Robot Restoranı, Tokyo’ya özgü ve başka bir yerde bulma ihtimalinizin olmadığı farklı bir eğlence deneyimi sunuyor. “Ayrıntılı” ve “tuhaf” gibi terimlerin tanımını genişleten bir sahne şovu ile restoran hızla şehrin en popüler mekanlarından biri haline geldi.

Daha kapısından içeri girmeden bile restoranın girişindeki göz kamaştırıcı ışıklar içeride neyle karşılacağınızın sinyalini verir nitelikte. Fuaye alanı parlak LED ışıklarla donatılmış ve sizi etrafınızı saran devasa bayan robotlar karşılıyor. Aynı zamanda Daft Punk'tan esinlenilerek bir araya getirilmiş bir grup robot bolca ışık, ses ve müzikle hemen dikkatinizi çekiyor. Henüz biletinizi alıp içerideki şovu izlemeye başlamadan bu kadar bile yeterli gelecek düzeyde emin olabilirsiniz. 

Akşam gösterisinden önce restoranın üst katındaki salonu gördükten sonra kesinlikle vakit geçirmek isteyeceksiniz. İçerideki dekorasyon öyle göz kamıştırıcı, parlak ve dikkat çekici ki her bir detay ışıl ışıl ve renkli. Her masada bir robot dinozor var. Sahnede metalik bikinisi ve melek kanatları olan bir hanımefendi ve arka fonda yumuşak bir salon müziği çalıyor. İçecekler oldukça ucuz ve tahmin edebileceğinizden çok daha farklı bir atmosfer sizi bekliyor. Siz ve çevrenizdeki insanlar, hiçbir zaman hiç bulunmadığınız baş döndürücü bir yerdesiniz ve hepiniz heyecanlı ve konuşkansınız. Bu aslında bir bakıma bir bağ kurma deneyimi.

Vee şimdi gösteri zamanı. Siz ve yeni arkadaşlarınız yeraltı tiyatrosuna gidiyorsunuz, koltuklarınıza oturup, gösteriyi bekliyorsunuz. Işıklar sünüp, müzik başladığında Amazon savaş prensesleri gibi giyinmiş bayanlar tarafından basılan dar sahnenin iki tarafında devasa robotlar ve araçlar görünmeye başlıyor. Sahnedeki herşey dönmeye, çığlıklar atımaya ve müzikle dans etmeye başlıyor. Siz bu tüm olup biteni bazen şaşkınlıkla, bazen gülerek bazen de anlamsız bularak büyülenmiş bir şekilde izlemeye devam ediyorsunuz.

Şov boyunca gösterideki unsurlar, karakterler ve renkler sürekli olarak değişiyor. Boks yapan robotlar, uzaylı yiyen bir köpek balığı, mekanik ineğe binen kadınlar içeride karşılaşacağınız garipliklerin sadece çok az bir kısmı. Gösteri kadar karşınızda sağınızda solunuzda oturan insanların yüz ifadelerini görmek bile yeterince eğlenceli. Olur da bir gün Tokyo'ya yolunuz düşerse bu farklı eğlence deneyimini mutlaka yaşayın derim. 1

İşte bu etkileyici şovun sadece küçük bir kısmı:


Paylaşmayı unutma!

Tepkin?

Yorumsuz Yorumsuz
0
Yorumsuz
Sinir şey Sinir şey
0
Sinir şey
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Ben Şok Ben Şok
0
Ben Şok
Koptum Koptum
0
Koptum
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Mikemmel Mikemmel
0
Mikemmel

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ne Yazmak İstersiniz?
Kişilik Testi
Hangi ünlüye benzediğini merak edenlere özel sorular dizisi hazırlayın
Quiz
Birazcık daha bilgi yarışması tadında doğru ve yanlış cevapların olabileceği sorular dizisi hazırlayın
Anket
Bir anket hazırlayın insanlar acaba ne düşünüyor hemen öğrenin
Metin
Kontrol tamamen sizde ne yazmak istediğinize siz karar verin
Liste
Yazacak sebebi çok olanlara
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Send this to a friend