Pinterest’in En Popüler Seyahat Trendleri

3 dakikada okuyabilirsin


Pinterest, yakın zamanda kullanıcılarının beğeni, arama ve pin verilerinden yola çıkarak gezginlerin ilgisini çekebilecek popüler ve trend seyhat noktalarını açıkladı. 

Pinterest artık birçok kişi için bir ilham kaynağı haline geldi. Ev dekoru, moda ipuçları, makyaj eğitimleri, hobiler ve tabiki seyahat. Dünyada şu an 150 milyondan fazla kişi Pinterest kullanmaktadır. Bu sayıdan yola çıkarak Lonely Planet isimli gezi ve seyahat dergisi Pinterest kullanıcılarının %68’inin bir sonraki seyahat ve gezileri için bilgi aradığını belirtti. 

Geçen yılın Pinterest eğilimlerine baktığımızda insanların çöl yolculuklarına olan ilgisinde belirgin bir artış oldu. Fas, Dubai, Atacama Çölü ve Joshua Tree Ulusal Parkı başta olmak üzere çöl gezilerini ve yolculuklarını içeren pinler yüzde 125’lik bir artış gösterdi.

Atacama Çölü
Popüler pinlerin başında çöllerden sonra hiçbir zaman popülerliliğini yitirmeyen ada yolculukları yer alıyor. Bu yıl yüzde 96’lık bir artışla ada temalı pinler, Pinterest kullanıcılarının hayal gücünü cezbetmeye devam ediyor. Özellikle Hırvatistan ve Mikonos gibi yerler, bir sonraki seyahatleri için ilham arayan gezginlerin listelerinin başında geliyor. Büyük şehirlerde hala popülerliğini sürdürmekte. Hiçbir zaman Paris kadar popüler ve pine sahip olamayacak olsada son yıllarda Mexico City gibi sıcak şehirler, Pinterest kullanıcılarının ilgisini oldukça çekmektedir. 

Hvar, Hırvatistan’a bağlı Adriyatik Denizi’nde bir ada.
Yine son yıllarda belgesel ve televizyonlarda da fazlaca yer verilmesiyle tarihi Avrupa şehirleri ve Angkor Vat gibi antik kentlere olan ilgide yüzde 92’lik bir sıçrama göstermiştir. 

Angkor Vat, bugün Kamboçya’nın Siem Reap kenti yakınlarında bulunan ve 1115-1145 yıllarında Kral II. Suryavarman tarafından yaptırılmış dev bir tapınak şehirdir.
Pinterest’ten elde edilen diğer dikkat çekici veri ise yerel seyahat deneyimlerindeki yüzde 146’lık bir artış. Bu da gösteriyorki gezginler artık otantik, sürdürülebilir ve yerel perspektifin olduğu gezilere çıkmaya daha hevesli.


Paylaşmayı unutma!

Tepkin?

Yorumsuz Yorumsuz
0
Yorumsuz
Sinir şey Sinir şey
0
Sinir şey
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Ben Şok Ben Şok
0
Ben Şok
Koptum Koptum
0
Koptum
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Mikemmel Mikemmel
0
Mikemmel

0 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ne Yazmak İstersiniz?
Kişilik Testi
Hangi ünlüye benzediğini merak edenlere özel sorular dizisi hazırlayın
Quiz
Birazcık daha bilgi yarışması tadında doğru ve yanlış cevapların olabileceği sorular dizisi hazırlayın
Anket
Bir anket hazırlayın insanlar acaba ne düşünüyor hemen öğrenin
Metin
Kontrol tamamen sizde ne yazmak istediğinize siz karar verin
Liste
Yazacak sebebi çok olanlara
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Send this to a friend