Farklı Bir Konaklama Deneyimi: Finlandiya’nın Deniz Feneri Otelleri

1 dakikada okuyabilirsin


Finlandiya açık hava meraklıları ve romantik gezginler için sunacak çok şeyi olan bir ülke. Öyle ki takımadalarında ve şehir önlerinde yer alan birer otele dönüştürülmüş deniz fenerleri de tam bu gezginlere göre. Doğayla baş başa, sessiz, huzurlu bir tatil ve zaman geçirmek isteyenler için birebir. Finlandiya’da farklı bir konaklama deneyimi yaşamak isteyenler için kalabilecekleri 7 deniz feneri oteli:

 1. 1 Kylmäpihlaja Lighthouse Hotel


  Kylmäpihlaja Lighthouse Hotel odanızdan dalgaların sesini dinleyebileceğiniz huzurlu bir gece uykusunu garanti eder. 1953 yılında açılan 36 metrelik fener, Finlandiya'nın en yeni deniz fenerlerinden biridir. Kylmäpihlaja, ev sıcaklığında bir atmosfere ve ortak banyoya sahip çift kişilik odalara sahiptir. Ayrıca iki sauna, ahşap bir varilde jakuzi, bir restoran ve sahil kafesi bulunmaktadır.

 2. 2 Bengtskär Lighthouse Hotel


  Bu sade ama bir o kadar heybetli Bengtskär Deniz Feneri, kayalık ve granit bir ada üzerinde bulunmaktadır. Oldukça etkiliyici manzarısı olan Bengtskär Deniz Feneri, İskandinav ülkelerinin 46 metrelik en uzun deniz feneridir. Önceleri altı deniz feneri bekçisi odası olan odalar orijinal ruhu ve dokusu korunarak otel odaları olarak yenilenmiştir. 70 € ila 120 € arasında değişen oda fiyatlarına sauna ve kahvaltı dahildir. Deniz feneri kış aylarında kapalıdır.

 3. 3 Hostel Tankar Inn


  Üzerindeki deniz feneri ile Tankar Adası romantik ruhlar için mükemmel bir yerdir. Ada bir kilometre uzunluğundadır ve Kokkola limanından yaklaşık on beş kilometre uzaklıktadır. Deniz feneri 1889'da açıldı ve günümüzde yazlık evler olan küçük kırmızı balıkçı kulübeleriyle çevrilidir. Deniz feneri ustasının yenilenmiş evi ve Hostel Tankar Inn de dahil olmak üzere çeşitli konaklama seçenekleri bulunmaktadır.

 4. 4 Isokari Lighthouse Hotel


  1833 yılında açılan ve hala faaliyet gösteren Isokari Deniz Feneri, deniz feneri ustasının evinde veya deniz fenerinin hemen yanında bir kır evinde unutulmaz otel konaklamaları sunmaktadır. Adada ayrıca sadece ön rezervasyon ile misafir kabul eden bir restoran bulunmaktadır. Otelin İskandinav ve rahat atmosferi, adanın flora ve faunasını keşfettikten sonra mükemmel bir konaklama imkanı tanıyor. 

 5. 5 Sälgrund Lighthouse Hotel


  Göz alıcı kırmızı ve beyaz renkleri ile Sälgrund Deniz Feneri'ne, kuzeydeki Kaskinen balıkçı barınağından yapacağınız kısa bir tekne yolculuğu ile ulaşabiliyorsunuz. Deniz feneri 1875'te açıldı ve artık denizin muhteşem manzarasını sunan bir konaklama tesisi olarak işlev görüyor. Kaskinen, Sälgrund'da özel bir deniz feneri konserine ev sahipliği yapan yaz dönemi müzik festivali ile ünlüdür.

 6. 6 Hailuoto Lighthouse Hotel


  1871 yılında açılan Hailuoto Deniz Feneri, Oulu kentinden yaklaşık elli kilometre uzaklıktaki bir adada yer almaktadır. Sakin ada 1000'den az nüfusa sahiptir. Hailuoto deniz feneri konaklama tesisi Bothnian Koyu'nun unutulmaz manzaralarına sahiptir. Parlak beyaz 25 metrelik deniz feneri ayrıca bolca fotoğraf fırsatı sunuyor.

 7. 7 Utö Lighthouse Hotel


  Utö, Finlandiya'nın en güneyindeki adasıdır. Utö'da yıl boyunca hayat devam etmektedir. Kırmızı ahşap evleri, büyüleyici köy hayatı, tarihi ve tabii ki kırmızı ve beyaz, açısal deniz feneri ile ünlüdür. Deniz fenerine rehberli bir turla görebilirsiniz. Dilersenizde başka bir otelde, bir kır evinde veya yakındaki eski postanede de bir gece geçirebilirsiniz.


Paylaşmayı unutma!

Tepkin?

Yorumsuz Yorumsuz
0
Yorumsuz
Sinir şey Sinir şey
0
Sinir şey
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Ben Şok Ben Şok
0
Ben Şok
Koptum Koptum
0
Koptum
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Mikemmel Mikemmel
0
Mikemmel

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ne Yazmak İstersiniz?
Kişilik Testi
Hangi ünlüye benzediğini merak edenlere özel sorular dizisi hazırlayın
Quiz
Birazcık daha bilgi yarışması tadında doğru ve yanlış cevapların olabileceği sorular dizisi hazırlayın
Anket
Bir anket hazırlayın insanlar acaba ne düşünüyor hemen öğrenin
Metin
Kontrol tamamen sizde ne yazmak istediğinize siz karar verin
Liste
Yazacak sebebi çok olanlara
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Send this to a friend