Barselona’nın Ağız Sulandıran Çikolata Müzesi

3 dakikada okuyabilirsin


0
5 paylaşım

Barselona’nın ağız sulandıran Çikolata Müzesi’ni keşfetmeye hazır mısınız? Şehrin en lezzetli noktalarından birisi olan bu müzede neler var neler. Göreceğiniz en özenle hazırlanmış çikolata tasarımları, her yaştan çikolata tutkunlarına yönelik atölye çalışmaları müzenin sunabileceği şeylerden sadece birkaçı. 

Barselona Çikolata Müzesi, dünyadaki en popüler tatlı ve çikolata çeşitlerini bulabileceğiniz nadir yerlerden birisidir. Çikolata eşsiz lezzetinin yanı sıra, ölçülü ve kararında tüketildiğinde sağlığımız açısından da oldukça faydalıdır. Çikolata yüzyıllardır insanlar tarafından beğenilmekte ve tüketilmektedir.

Barselona’da çikolata, gastronomi kültüründe önemli bir rol oynamıştır ve şehrin üst düzey tabakası ile arasında tarihi bağlar bulunmaktadır. Tarihi kayıtlara göre Bourbon ordularının (Fransız Kraliyet Ordusu), kahvaltısında mutlaka her gün yaklaşık 135 gram ekmeğe ve 45 gram çikolataya izin verilmekteydi.

Bugün, Çikolata Müzesi şehrin en etkileyici kültürel kurumlarından biridir. Her yaştan ziyaretçinin ilgisini çeker ve bu bağımlılık terapisinin tarihi hakkında daha fazla bilgi edinmek isterler. Müze, çikolata yapımında kullanılan yeni ve eski bir dizi makineye ev sahipliği yapıyor ve ziyaretçilerin çikolatanın yapımını yani kakaodan çikolata barına kadarki olan sürevinine tanıklık etmelerine imkan sağlıyor. 

Barselona Çikolata Müzesi’nde Antoni Gaudi’nin Sagrada Familia’sı gibi şehrin en ünlü simge yapılarının ve sanat eserlerinin çikolata modelleri de vardır.

Müzeyi gezmenin en eğlenceli yollarından biri, bir atölyeye katılmak ve o gün için bir çikolata yapım ustası olup kendi çikolatanızı kendiniz yapma keyfini yaşamak. Yıl boyunca Noel ve Paskalya başta olmak üzere özel günler için özel kurslar düzenliyor. Atölyelerde kimi zaman yapılan tasarım yarışmalarından birine denk gelirseniz, tasarımınızın birinci seçilmesi durumunda da küçük hediyeler kazanabilirsiniz. 

Kolay ve ulaşılabilir bir yerde olan Barselona Çikolata Müzesi’ni fırsat bulursanız mutlaka gezin, görün ve tadın derim. 🙂

Çalışma saatleri: 

Pazartesi
10:00–20:00
Salı
10:00–20:00
Çarşamba
10:00–20:00
Perşembe
10:00–20:00
Cuma
10:00–20:00
Cumartesi
10:00–20:00
Pazar
10:00–15:00


Paylaşmayı unutma!

0
5 paylaşım

Tepkin?

Yorumsuz Yorumsuz
0
Yorumsuz
Sinir şey Sinir şey
0
Sinir şey
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Sevdim Sevdim
1
Sevdim
Ben Şok Ben Şok
1
Ben Şok
Koptum Koptum
0
Koptum
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Mikemmel Mikemmel
0
Mikemmel

0 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ne Yazmak İstersiniz?
Kişilik Testi
Hangi ünlüye benzediğini merak edenlere özel sorular dizisi hazırlayın
Quiz
Birazcık daha bilgi yarışması tadında doğru ve yanlış cevapların olabileceği sorular dizisi hazırlayın
Anket
Bir anket hazırlayın insanlar acaba ne düşünüyor hemen öğrenin
Metin
Kontrol tamamen sizde ne yazmak istediğinize siz karar verin
Liste
Yazacak sebebi çok olanlara
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Send this to a friend