Ay’a Gitmeden Ay’da Tatil Yapmak İster Misiniz?

2 dakikada okuyabilirsin


Dubai son yıllarda abartılı mimarisiyle adından fazlasıyla söz ettiren bir şehir. Bunun en son örneği Kanada merkezli mimarlık firması Moon World Resorts’ün (MWR) farklı projesi. Şirket, ilki Dubai için inşa edilecek toplam dört Moon tatil köyü yapmayı planlıyor.

Yaklaşık 225 metre yüksekliğinde ve Ay’ın bir kopyası olacak bu devasa tatil  köyü, lüks bir tatil köyünden beklenebilecek tüm olanaklara sahip olacak, hem de misafirlerine uygun bir fiyata uzay yolculuğu ve ayda yaşam deneyimi hissini tattıracak.

5 milyar dolarlık proje, uzay turizmini Dünya’ya getirmeyi amaçlıyor. Moon Dubai tatil köyü ay yüzeyinin tam bir kopyası olan tasarımıyla hem bir ay kolonisi hem de ay yüzeyi deneyimine sahip olacak. 

Şirketin kurucuları Sandra Matthews ve Michael Henderson’a göre, 48 ay içinde inşa edilmesi planlanan tesis tamamlandığında yılda 10 milyon ziyaretçiyi ağırlayabilecek. Tesisin bir gece kulübü, 5.000 misafir kapasiteli bir etkinlik merkezi, bir spa-sağlıklı yaşam merkezi, bir gösteri merkezi, büyük bir kongre sarayı, hatta uzay ajansları ve astronotlar için bir eğitim platformu içermesi bekleniyor.

Moon Dubai’nin, Birleşik Arap Emirlikleri ekonomisi üzerinde turizm, eğlence, eğitim, teknoloji, çevre dahil olmak üzere birçok alanda büyük katkısının olacağı öngörülüyor.

Şirket aynı zamanda ‘Sky Villas’ adı altında toplam 144 tane her biri yaklaşık 2.000 metrekarelik ultra lüks villalar inşa etmeyi planlıyor. Bu villalara sahip olan kişiler ayda yaşıyormuş hissine sahip olacaklar.

Moon Dubai’nin inşaatı yaklaşık 5 milyar ABD dolarına mal olacağı tahmin edilse de, tesisin inşaatı tamamlandığında yıllık 1,8 milyar dolarlık gelir getireceği düşünülüyor. 


Paylaşmayı unutma!

Tepkin?

Yorumsuz Yorumsuz
0
Yorumsuz
Sinir şey Sinir şey
0
Sinir şey
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Ben Şok Ben Şok
0
Ben Şok
Koptum Koptum
0
Koptum
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Mikemmel Mikemmel
0
Mikemmel

0 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ne Yazmak İstersiniz?
Kişilik Testi
Hangi ünlüye benzediğini merak edenlere özel sorular dizisi hazırlayın
Quiz
Birazcık daha bilgi yarışması tadında doğru ve yanlış cevapların olabileceği sorular dizisi hazırlayın
Anket
Bir anket hazırlayın insanlar acaba ne düşünüyor hemen öğrenin
Metin
Kontrol tamamen sizde ne yazmak istediğinize siz karar verin
Liste
Yazacak sebebi çok olanlara
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Send this to a friend