Atatürk Havalimanı’ndan İstanbul Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

1 dakikada okuyabilirsin


İstanbul, Türkiye’nin en çok ziyaret edilen destinasyonudur. Her yıl aldığı milyonlarca yabancı turisti hayal edin! İstanbul’da iki havalimanı var ama Atatürk havalimanı en işlek ve en çok turist bu havalimanı ile şehre gelmektedir. Havalimanından otellere veya şehir merkezine ulaşım için beş ayrı seçeneğinizi bulunuyor.

 1. 1 Taksi


  Geliş salonunun dışında metreceler kuyruk olmuş sarı taksiler hemen gözünüze çarpacaktır. Eğer İstanbul'a ilk gelişiniz ve yanınızda Türk Lirası yok ise havalimanında yer alan bankamatiklerden TL çekebilirsiniz yada döviz bürolarından bir miktar para bozdurabilirsiniz. Böylelikle taksiye tam olarak ne kadar ödediğinizden emin olabilirsiniz. Maalesef internette insanların bu sarı taksiler tarafından nasıl dolandırıldıklarıyla ilgili birçok hikaye ve şikayet bulunuyor. O yüzden İstanbul'u bilmiyorsanız veya ilk defa geliyorsanız akıllı telefonunuzdan gideceğiniz noktanın navigasyon bilgilerini girerek yolculuk güzergahınızı takip edebilirsiniz.

 2. 2 Havabüs


  Havabüs havalimanına otobüs seferleri yapan özel bir şirkettir Atatürk Havalimanı'ndan sadece Taksim meydanına sefer düzenlenmektedir. Eski hizmet sağlayıcı Havaş'dı ama hizmetlerine son verildi. Güzergâh yaklaşık 40 dakika sürüyor ve şuan için 12 Türk Lirası. Eğer yaklaşık dört kişi birlikte seyahat ediyorsanız ortak bir taksi tuttuğunuzda Havataş'a ödeyeceğiniz parayla aynı tutara denk gelmektedir ve taksi ile daha hızlı ulaşım sağlayabilirsiniz. Havataş seferlerine aşağıdaki görselden yada güncel haline bu sayfadan bakabilirsiniz.

 3. 3 Metro


  Geliş salonunda yer alan Metro yönlendirme levhalarını takip ederek 10 dakika yürüyüşten sonra Metro'ya ulaşabilirsiniz. Atatürk Havalimanı'ndan çok sayıda farklı noktaya ulaşım sağlayabilirsiniz. Detaylı Metro haritasına buradan ulaşabilirsiniz. Taksim veya Sultan Ahmet'in ana turistik bölgelerine seyahat ediyorsanız, Zeytinburnu veya Aksaray'daki tramvay veya füniküler hattına geçin. Şuanki güncel bilet fiyatları aşağıdaki gibidir;

 4. 4 Araç Kiralama


  Bana sorarsanız bu seçenek ne benim ne de sizin pekte tercih edeceğiniz bir seçenek olmayacaktır. Atatürk Havalimanı Türkiye’nin en yoğun havalimanıdır. İçeriye giriş ve çıkış yollarındaki trafik sıkışıklığı sizi çıldırtacak boyutta olabilir. Eğer uzun bir uçak yolculuğu sonrası yorgunsanız veya bir yere yetişmeniz gerekiyorsa pek tercih etmeniz gereken bir yol değildir.

 5. 5 Özel Havaalanı Transferi


  Uzun bir uçuşun ardındanbu seçim için iyi bir seçenek olacaktır. Hem gelen yolcu salonunda hem de internet üzerinde birçok firma bulabilirsiniz ve fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz. Diğer ulaşım yöntemlerine göre daha pahalı olsada en konforlu yolculuk imkanı özel havaalanı transferi ile olacaktır.


Paylaşmayı unutma!

Tepkin?

Yorumsuz Yorumsuz
0
Yorumsuz
Sinir şey Sinir şey
0
Sinir şey
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Ben Şok Ben Şok
0
Ben Şok
Koptum Koptum
0
Koptum
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Mikemmel Mikemmel
0
Mikemmel

0 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ne Yazmak İstersiniz?
Kişilik Testi
Hangi ünlüye benzediğini merak edenlere özel sorular dizisi hazırlayın
Quiz
Birazcık daha bilgi yarışması tadında doğru ve yanlış cevapların olabileceği sorular dizisi hazırlayın
Anket
Bir anket hazırlayın insanlar acaba ne düşünüyor hemen öğrenin
Metin
Kontrol tamamen sizde ne yazmak istediğinize siz karar verin
Liste
Yazacak sebebi çok olanlara
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Send this to a friend