Sadece 2 Adımda Bakımlı Tırnaklara Sahip Olun

3 dakikada okuyabilirsin


Günlük hayatınızın koşuşturmacısı yüzünden kendinize çok fazla zaman ayıramıyorsunuz ve özellikle de zamanınız son derece kısıtlı olduğu için tırnaklarınızın bakımını hep göz ardı mı ediyorsunuz? Hiç merak etmeyin sadece şu 2 adımla bakımlı tırnaklara ve mükemmel bir maniküre kavuşmanız son derece kolay ve mümkün. 

1. Tırnaklarınızın Hazırlık Aşaması

Törpü

Tırnaklarınızı hazırlayamaya törpülemekle başlıyoruz. Tırnaklarınızı törpülemek için en uygun törpü ince ve nazik olanlardır. Tırnaklarınızı her zaman tek bir yöne doğru törpülemeye dikkat edin. Kalın ve kaba bir törpüyle rastgele yapacağınız ileri geri hareketler tırnaklarınızın kırılmasına neden olabilir. Ojelerinizle tırnaklarınızda güzel bir görünüm sağlamak istiyorsanız ojelerinizi tırnaklarınızda uzun süre tutmayın ve tırnak uçlarınızı törpüyle daima hafifçe yuvarlayın. 

Nemlendirme

Dilediğiniz bir marka tırnak eti bakım yağını tırnaklarınızın kenarlarına sürerek şeytan tırnağı oluşmasını önleyin. Tırnak etlerinizi nazikçe plastik veya ahşap bir çubuk yardımıyla itin. Ahşap ürünlerde bakteri oluşumu gözlenebileceği için plastik olanları tercih etmenizde fayda var. Ahşap bir ürün kullanacaksınız da mutlaka her seferinde farklı bir çubuk kullanmaya dikkat edin. 

Temizleme

Tırnaklarınıza oje sürmeden önce ellerinizi mutlaka anti bakteriyel bir sabunla yıkayın. Böylelikle tırnaklarınızı ve ojenizi bozabilecek yağdan kurtulmuş olacaksınız. 

2. Oje Sürme Aşaması

Şeffaf Baz Kullanımı

Tırnaklarınızın lekelenmesini önlemek ve oje öncesi daha düzgün bir zemin yaratmak için şeffaf tırnak bazı kullanın. Böylelikle oje renginiz daha kalıcı olacaktır ve dalgalanmayacaktır. Renkli ojenizi sürmeden önce tırnak bazının bir dakika kadar kurumasını beklemeyi unutmayın. 

Oje Sürme

Ojenizi düzgün bir şekilde sürebilmek için oje fırçanıza çok fazla oje almadığınızdan emin olun. Fırçanızda fazla oje olması durumunda oje şişesinin kenarına sürterek azaltabilirsiniz. Ojenizi her zaman ince katmanlar şeklinde sürün. Çünkü kalın sürerseniz ojenin gereği kadar yapışmasına engel olmuş olursunuz. Ojenizi üç vuruşta sürün. Bir ortaya, iki de yanlara şeklinde. Ojenizi bir kat sürdükten sonra kuruması için 1 dakika bekleyin. 1 dakika geçtikten sonra aynı şekilde ikinci kat ojenizi sürün. Bir dakika daha ikinci kat ojenizin kurumasını bekledikten sonra şeffaf oje uygulayın. İki günde bir şeffaf ojenizi tazeleyerek ojenizin kullanım ömrünü uzatabilirsiniz. 

Hataları Düzeltme

Eğer tırnaklarınızda çentikler varsa ojeyi bir nokta halinde üzerine dökerek kurutun. Böylece tırnak yüzeyi aynı yüksekliğe gelmiş olacaktır. 

İşte hepsi bu kadar. Siz de sadece bu adımları takip ederek kısa sürede bakımlı tırnaklara sahip olabilirsiniz. Hayatınız ne kadar yoğun olursa olsun her zaman kendinizi sevin ve zaman ayırın.


Paylaşmayı unutma!

Tepkin?

Yorumsuz Yorumsuz
0
Yorumsuz
Sinir şey Sinir şey
0
Sinir şey
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Ben Şok Ben Şok
0
Ben Şok
Koptum Koptum
0
Koptum
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Mikemmel Mikemmel
0
Mikemmel

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ne Yazmak İstersiniz?
Kişilik Testi
Hangi ünlüye benzediğini merak edenlere özel sorular dizisi hazırlayın
Quiz
Birazcık daha bilgi yarışması tadında doğru ve yanlış cevapların olabileceği sorular dizisi hazırlayın
Anket
Bir anket hazırlayın insanlar acaba ne düşünüyor hemen öğrenin
Metin
Kontrol tamamen sizde ne yazmak istediğinize siz karar verin
Liste
Yazacak sebebi çok olanlara
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Send this to a friend