İçinizdeki Negatif Sesi Değiştirin

2 dakikada okuyabilirsin


Sizce de kendinizle ilgili negatif düşüncelere bir dur demenin zamanı gelmedi mi? Sizde içinizdeki sesin farkındasınız ama bir türlü nasıl değiştireceğinizi bilemiyor musunuz? Gelin size nasıl yapacağınızı anlatalım.

Hiç kafanızın içinde durmaksızın çalan bir şarkı oldu mu? Örneğin sabah işe giderken radyoda dinlediğiniz şarkılardan birisini bir bakmışsınız tüm gün boyunca aklınızdan çıkaramıyorsunuz, sürekli aynı şarkı çalmaya devam ediyor. Yani anlayacağınız çoğu zaman dinlediğimiz bir şarkı dahi olsa zihnimizin içinde gezinen farklı seslere takılıp kalırız. Bu sesler kimi zaman dinlediğiniz şarkı haricinde kendinize güzel olmadığınızı veya fazla kilolu olduğunuzu söyleyen negatif bir seste olabilir. Bu negatif sesler bazen o kadar güçlenir ki kendinizi tamamen değersiz hissetmenize ve her konuda başarısız olduğunuzu düşünmenize neden olur. İçinizdeki bu sesleri eğer değiştirmeye çalışmazsanız bir süre sonra kafanızın içinde duymaya başlayacağınız tek ses bunlar olacaktır. Tekrarlayan bu negatif sesler hem fiziksel hem de ruhsal anlamda sizi aşağıya doğru çekmeye başlayacaktır.

Peki içinizdeki negatif sesleri nasıl değiştirebilirsiniz? Öncelikle ilk yapmanız gereken şey kafanızın içindeki tüm negatif kalıplardan kurtulmak olacaktır. Kafanızın içindeki tüm negatiflikleri boş bir kağıda yazın ve sonrasında o kağıdı yırtıp atın. 

Son olarakta kendinizle ilgili artık daha pozitif konuşmaya ve düşünmeye başlayın. Bu sayede hayata kesinlikle daha pozitif bakmaya başlıyacaksınız ve bazı şeylerin olumlu yönde değişmeye başladığını göreceksiniz. Ama bu pozitifliğinizi sürekli hale getirmeniz ve devam ettirmeniz şart. Bunun da tek yolu negatif ve olumsuz olan her şeyi kafanızdan tamamiyle silip atmaktan ve kendinizle barışmaktan geçiyor. 

Şunu hiçbir zaman unutmayın sizinle ilgili başkalarının ne düşündüğü değil senin kendinle ilgili ne düşündüğün önemli. Bunun içinde sadece kendini sevmen ve beğenmen yeterli.


Paylaşmayı unutma!

Tepkin?

Yorumsuz Yorumsuz
0
Yorumsuz
Sinir şey Sinir şey
0
Sinir şey
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Ben Şok Ben Şok
0
Ben Şok
Koptum Koptum
0
Koptum
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Mikemmel Mikemmel
0
Mikemmel

0 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ne Yazmak İstersiniz?
Kişilik Testi
Hangi ünlüye benzediğini merak edenlere özel sorular dizisi hazırlayın
Quiz
Birazcık daha bilgi yarışması tadında doğru ve yanlış cevapların olabileceği sorular dizisi hazırlayın
Anket
Bir anket hazırlayın insanlar acaba ne düşünüyor hemen öğrenin
Metin
Kontrol tamamen sizde ne yazmak istediğinize siz karar verin
Liste
Yazacak sebebi çok olanlara
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Send this to a friend