Mutluluk Sağlığımızı Nasıl Etkiler?

2 dakikada okuyabilirsin


Doktorlar, psikologlar, ekonomistler ve diğer uzmanlar yakın zamanda bizi neyin mutlu ettiğini ve mutluluğun sağlığımız üzerinde nasıl sonuçlara sebep olduğunu bulmak için bir araya geldiler.

Temel konulardan biri mutluluğu nasıl ölçeceğimizdi. Bazı uzmanlar, bir insanın duygularını yakalamak, yaşamdaki memnuniyeti veya sağlıklı ve fiziksel olarak formda olmak gibi, mutluluğu ölçmenin birçok yolu olduğunu söylerken, diğerleri mutluluğu gerçekten ölçemediğinizi ancak görebildiğinizi söylüyor.

Para birçokları için mutlu olabilmek adına önemli bir rol oynamasına rağmen, hayatını sürdürmeye yetecek kadar bir para kazanımı söz konusuysa diğer değerlere odaklanma ortaya çıkıyor ve daha ağır basıyor. Çoğu durumda, arkadaşlar ve işleyen bir aile mutlu olmak için yeterlidir. Bazı insanlar ise mutluluğu bulmak için anlamlı ve yaratıcı çalışmalara ihtiyaç duyarlar.

Araştırmalar mutluluk ve sağlık arasında bir bağlantı olduğunu bulmuşlardır. Genel olarak, daha mutlu olan insanlar daha iyi bir genel sağlık durumuna sahiptir. Bağışıklık sistemleri daha iyi çalışır ve diğerleri kadar stresli değildir. Ek olarak, daha mutlu insanlar daha uzun yaşayabilir ve onlar mutluluğunun tadını çıkarabilirler. Veriler ayrıca, çok gülenlerin, iyi bir mizah anlayışına sahip olduklarının ve genellikle iyi bir ruh hali içinde olduklarının da daha mutlu olduğunu gösteriyor.

Mutluluğu öğrenmenin veya iyileştirmenin bir yolu var mı? Bazı uzmanlar, eğer insanlar teşekkürlerini ve minnettarlıklarını ifade ederse daha mutlu olabileceğini söylüyorlar. Bilgilendirici konuşmalar yapmak, daha fazla memnuniyet ve mutluluğa katkıda bulunabilir. Beklendiği gibi, erkekler iyi bir aşk ilişkisinin mutlu olmak için önemli bir faktör olduğunu düşünüyor. Mutluluk aynı zamanda da bulaşıcıdır. Raporlar, ailenizden birinin veya yakınınızdaki mutlu olan bir arkadaşınız olursa, sizin de mutlu olacağınızı söylüyor.


Paylaşmayı unutma!

Tepkin?

Yorumsuz Yorumsuz
1
Yorumsuz
Sinir şey Sinir şey
0
Sinir şey
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Sevdim Sevdim
1
Sevdim
Ben Şok Ben Şok
1
Ben Şok
Koptum Koptum
0
Koptum
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Mikemmel Mikemmel
0
Mikemmel

0 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ne Yazmak İstersiniz?
Kişilik Testi
Hangi ünlüye benzediğini merak edenlere özel sorular dizisi hazırlayın
Quiz
Birazcık daha bilgi yarışması tadında doğru ve yanlış cevapların olabileceği sorular dizisi hazırlayın
Anket
Bir anket hazırlayın insanlar acaba ne düşünüyor hemen öğrenin
Metin
Kontrol tamamen sizde ne yazmak istediğinize siz karar verin
Liste
Yazacak sebebi çok olanlara
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Send this to a friend