Hamilelerin Diyet Yapması Doğru Mu?

1 dakikada okuyabilirsin


0
3 paylaşım

Kadınlar hamile olduklarını öğrendiklerinde, ilk düşündükleri şeylerin başında gelir kilo alımı. Gidip kendilerine geniş hamile elbiseleri alırlar, bir yandan da acaba nasıl olacağım sorusunu sorarlar kendilerine. Ancak ilk 3 ay fazla kilo alımı olmadığından korkarak hekimlerine ben hala kilo almadım diye sorular soranlarda yine bayanların kendileridir. Şu unutulmamalı sağlıklı bir hamilelik için kilo almak kaçınılmaz bir durumdur.

Hamilelikte ortalama kaç kilo alınır?

Normal şartlarda 10 kilo civarı bir artış sağlanırken eğer bunu aşağıya çekmeye çalışacak diyetler yaparsanız hem kendi sağlığınızı hem bebeğinizin sağlığını riske atmış olursunuz. Bu durum düşük riskini ve prematüre olma ihtimalini beraberinde getirir. Bebeğinizin gelişimini aksi yönde etkiler ve bir özre sebebiyet verebilir. Kendi vücudunuzun estetiği için 5 kilo yüzünden hem kendi sağlığınızdan hem de en kıymetli parçanız olan bebeğinizden olabilirsiniz. Ve inanın hiçbir şey için değmez.

Hamilelik döneminde nasıl beslenmeli?

Normal yaşantımızda nasıl düzenli ve dengeli beslenmemiz gerekiyorsa hamilelik döneminde de yapmamız gereken şey budur. Sadece bazı protein ve vitamin gibi besin öğelerini daha çok tüketmek için bir program hazırlamamamız bizim kârımıza olacaktır. Günlük 7 öğün az az yiyerek sadece bebeğiniz için gerektiği kadar kilo almanız mümkün. Bundan daha az kilo almaya çalışmak kesinlikle doğru bir davranış değildir. Hamilelik dönemini zora sokarak ya da çocuğunuzun ve kendinizin sağlığını riske atarak diyet yapmak yerine vücudunuzun değişimlerini ortadan kaldırmak için doğumdan sonra sıkı bir egzersiz programıyla bu çözülebilir. Hamilelik döneminin diyeti doğru, düzenli ve dengeli beslenmedir. Az kilo alayım diyeti yoktur, olamaz, bilimsel ve etik bir davranış değildir.


Paylaşmayı unutma!

0
3 paylaşım

Tepkin?

Yorumsuz Yorumsuz
0
Yorumsuz
Sinir şey Sinir şey
0
Sinir şey
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Ben Şok Ben Şok
0
Ben Şok
Koptum Koptum
0
Koptum
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Mikemmel Mikemmel
0
Mikemmel

0 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ne Yazmak İstersiniz?
Kişilik Testi
Hangi ünlüye benzediğini merak edenlere özel sorular dizisi hazırlayın
Quiz
Birazcık daha bilgi yarışması tadında doğru ve yanlış cevapların olabileceği sorular dizisi hazırlayın
Anket
Bir anket hazırlayın insanlar acaba ne düşünüyor hemen öğrenin
Metin
Kontrol tamamen sizde ne yazmak istediğinize siz karar verin
Liste
Yazacak sebebi çok olanlara
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Send this to a friend