Beslenme Uzmanın Verdiği 3 Küçük Tavsiyeyle Hayatı Tamamen Değişen Kadın

3 dakikada okuyabilirsin


0
1 paylaşım

Disiplini, kararlılığı ve odağı gerektirdiği için kilo vermenin kolay bir iş olmadığı neredeyse evrensel olarak kabul edilmiştir. Ancak 37 yaşındaki Amanda Mandie Wood, kilo vermeyi çok etkili hale getiren üç şey buldu ve yaklaşık 2 yıl içinde 75 kilo vermeyi başardı.

Mandie, 2015 sonbaharında kilo kaybı dönüşümüne kendisini sürekli olarak yorgun hissetmeye başladıktan sonra başladı. O sırada Mandie yaklaşık 170 kilo ağırlandaydı ve artık kendi bedenine göre bir şeyler bulmada oldukça zorlanıyordu. Kendisini hayattan soyutlamaya başlamış ve neredeyse tüm gününü hareketsiz geçiriyordu.

İlk olarak Amanda artık değişmesine gerektiğine karar vererek, uygun porsiyon boyutlarını, kalori alımını belirleyerek ve daha sağlıklı bir diyete başlamak için ipuçları verebilecek bir beslenme uzmanına danışmanın zamanı geldiğini hissetti. Mandie beslenme uzmanı ile görüştükten sonra artık dengeli bir beslenme düzeni edinmişti. Yediği yemeklerden aldığı kalorilerin yüzde 35’i karbonhidrat, yüzde 25’i yağ ve yüzde 40’ı protein olacak şekilde makro bir beslenme programı vardı. Beslenme uzmanı ona sadece takip edeceği bir beslenme programı yazmakla kalmayıp bundan sonraki süreçte kilo vermesini destekleyecek şu iki ipucunu da mutlaka yapması gerektiğini söylemişti.

Attığı ikinci adım egzersiz oldu. Spor salonunda bir çift başarısız denemesinden sonra, Mandie kişisel bir eğitmenle birlikte çalışmasının çok daha etkili olduğunu gördü. Yaptığın egzersizlerin sonuçlarını belirgin bir şekilde görmeye başladıktan sonra artık spor yapmak onun için bir külfet olmaktan çok haftanın en sevdiği zamanları haline gelmişti.

Üçüncü ve aslında en önemlisinin de Amanda kilo verme yolculuğunun anahtar noktasının makul hedefler koymak olduğunu söylüyor. Çok büyük rakamlar ve uzun zamanda gerçekleşmesi mümkün olmayan hedefler yerine kısa zamanda gerçekleşmesi mümkün ve sonuçlarını hissedebileceğiniz hedefler sizi daha mutlu ve motive edecektir.

İşte bu üç basit tavsiye ve Mandie’nin kararlılığı onu hayattan keyif alan bambaşka bir insan yapmıştı. Sizde artık kilo verme zamanım geldi diyorsanız aceleci davranarak bir anda hızlı sonuçlar elde etmeyi beklemeyin kendinize ve vücudunuza zaman verin ve sakın pes etmeyin. Mandie’nin değişimini kendi gözlerinizle görün ve kilo vermek için hayatının odak noktasına aldığı bu üç tavsiyenin işe yarayıp yaramadığına siz karar verin. 1


Paylaşmayı unutma!

0
1 paylaşım

Tepkin?

Yorumsuz Yorumsuz
0
Yorumsuz
Sinir şey Sinir şey
0
Sinir şey
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Ben Şok Ben Şok
0
Ben Şok
Koptum Koptum
0
Koptum
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Mikemmel Mikemmel
0
Mikemmel

0 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ne Yazmak İstersiniz?
Kişilik Testi
Hangi ünlüye benzediğini merak edenlere özel sorular dizisi hazırlayın
Quiz
Birazcık daha bilgi yarışması tadında doğru ve yanlış cevapların olabileceği sorular dizisi hazırlayın
Anket
Bir anket hazırlayın insanlar acaba ne düşünüyor hemen öğrenin
Metin
Kontrol tamamen sizde ne yazmak istediğinize siz karar verin
Liste
Yazacak sebebi çok olanlara
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Send this to a friend