Bebeğinizin Cinsiyetini Nasıl Anlarsınız?

1 dakikada okuyabilirsin


1
5 paylaşım, 1 puan

Gelişen teknoloji ile bebeklerin cinsiyetleri artık rahatlıkla ultrason aracılığıyla anlaşılabiliyor. Ama söz konusu insanın çocuğu olunca, heyecan duygusundan, ultrasonda görünecek aya kadar bekleyemeyip çeşitli yöntemlerle anlamaya çalışabiliyor. Bizler de zamanında ultrason mu vardı diyerek bebeğin cinsiyetini anlamanıza yardımcı olabilecek anneanne yöntemlerini derledik. 

İçeriğimizle ilgili yorumlarınızı aşağıdaki yorumlar kısmında bekliyoruz. 🙂

 1. 1 Kırmızı Lahana Testi


  En ilginç yöntemlerden ilki ile başlayalım: Kırmızı Lahana Testi! Bu testte lahanayı kaynatıp suyunu idarınızın içerisine 1-2 damla damlatıyorsunuz. Eğer idrarınızın rengi morlaşırsa erkek çocuk, daha çok pembeleşirse de kız çocuk olacak demektir.

 2. 2 Sarımsak Testi


  Sarımsak malum oldukça kokan bir ürün. Söz konusu yüksek seviyelerde üretilen hormonlar olunca annedeki etkileri de farklılaşıyor. Bu testte bir diş sarımsak yediğinizde cildinizde yüksek oranlarda bir koku meydana geliyorsa erkek çocuk, eğer herhangi bir koku olmuyorsa ya da oldukça az seviyede ise kız çocuk demektir.

 3. 3 Maya Takvimi


  Maya topluluğunu duymuşsunuzdur. Bir çok konuda geleceği tahmin edip etmedikleri ile ilgili tartışmalar yaşanmaktadır. Özellikle Maya Takvimi ve dünyanın sonu hakkında. Neyse gelelim bebeklerin cinsiyeti ile ilgili olan öngörülerine. 

  Mayalara göre, annenin ve bebeğin doğum yıllarının her ikisi de çift ya da tek sayı ise kız çocuğu, eğer biri tek biri çift sayı ise erkek çocuğu olacak demektir.

 4. 4 Sabah Bulantısı


  Anneliğin belki de en zor durumlarından birisi bulantı. Kimi annelerde çok yoğun seyreden bu bulantılar kimi annelerde daha hafif olabiliyor. İşte testimiz de tam bu aşamada gün yüzüne çıkıyor. Eğer ilk üç ayda çok yoğun bir sabah bulantınız var ise kız çocuğu, hafif bulantılar oluyorsa erkek çocuğu olacak demektir.

 5. 5 Bebeğin Konumu


  Oldukça yaygın olan bir bilgidir aslında bebeğin anne karnındaki konumuna göre cinsiyet belirlemek. Bu genel kanıya göre bebeğiniz karnınızın daha çok alt kısmındaysa erkek çocuğu iken, daha çok üst kısımdaysa da kız çocuğu olacak demektir.

 6. 6 Aş Erme Durumları


  Aş erme durumları da bebeklerin cinsiyetini ön görmede yaygın olarak kullanılıyor. Daha çok tuzlu şeyler yiyorsanız kız çocuğunuzun olma ihtimali yüksek iken, tatlı yiyecekler yiyorsanız kız çocuğunuzun olma ihtimali yüksek demektir.

 7. 7 Meme Uçları


  Son yöntemimiz ise meme uçları. Hamileliğiniz sırasında meme ucunuzdaki renk değişikliğine dikkat etmeniz gerekli. Eğer rengi koyulaştı ise erkek çocuğu demekken, herhangi bir değişiklik olmadıysa kız çocuğu olacak demektir.


Paylaşmayı unutma!

1
5 paylaşım, 1 puan

Tepkin?

Yorumsuz Yorumsuz
0
Yorumsuz
Sinir şey Sinir şey
0
Sinir şey
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Ben Şok Ben Şok
0
Ben Şok
Koptum Koptum
0
Koptum
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Mikemmel Mikemmel
0
Mikemmel

0 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ne Yazmak İstersiniz?
Kişilik Testi
Hangi ünlüye benzediğini merak edenlere özel sorular dizisi hazırlayın
Quiz
Birazcık daha bilgi yarışması tadında doğru ve yanlış cevapların olabileceği sorular dizisi hazırlayın
Anket
Bir anket hazırlayın insanlar acaba ne düşünüyor hemen öğrenin
Metin
Kontrol tamamen sizde ne yazmak istediğinize siz karar verin
Liste
Yazacak sebebi çok olanlara
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Send this to a friend