Hangi Hogwarts Binasına Aitsin?

1 dakikada okuyabilirsin


38
75 paylaşım, 38 puan

Hangi Hogwarts binasına ait olduğunu merak ediyor musun? Bu Harry Potter Hogwarts Bina testi sana cevabı verecek. Harry Potter serisinde, Hogwarts’ın dört binası Hufflepuff, Gryffindor, Slytherin ve Ravenclaw olarak adlandırılır. Her binanın görkemli bir tarihi vardır. Eğer gerçek bir Potterhead isen, kendini Hogwarts’ta mutlaka hayal etmiş olmalısın. Ancak hangi Hogwarts binasına yerleşeceğin konusunda kafan karıştıysa, Seçmen şapka sana söylemeden önce öğrenmek için bu testi mutlaka çözmelisin.

 1. 1 Yanan bir binada mahsur kaldın ve çıkmak için sadece 10 saniyen var. Aşağıdakilerden hangisini yapardın?

  1. Tabi ki kendimi kurtarırdım.
  2. Hemen hala binada olan arkadaşlarımı kurtarabilmek için yardıma koşardım.
  3. Arkadaşlarımı kurtarabilmenin bir yolu varsa bunu denerdim ama eğer bir yol yoksa kendimi düşünürdüm.
  4. Arkadaşlarımı kurtarmayı denerdim, ama emin değilim.
 2. 2 Birileri sana ve arkadaşlarına zorbalık yapsa nasıl tepki verirsin?

  1. Üzerinde durmam, o insanlarla vaktimi boşa harcamaktan daha önemli işlerim var.
  2. Onlara karşı gelirim.
  3. Kaçar ve ağlarım, fakat bunu kimseye söylemem.
  4. Yanlarından ayrılır, yaptıkları her şeyi babama anlatırım ve intikam planları yapmaya başlarım.
 3. 3 Sadece en prestijli büyücülerin gidebileceği büyük bir büyücü ziyafeti var ama ailen güvenlik nedeniyle gitmene izin vermiyor. Ne yaparsın?

  1. Evde kalır ailemle tartışmaya girmem, yapmam gereken işlerle ilgilenirim. Ama yine de sessizliğimle onları cezalandırırım.
  2. İkna etmek için elimden geleni yaparım. Yeterince sızlanınca hayır diyemeyeceklerdir.
  3. Gizlice giderim, asla öğrenemezler.
  4. Ne söylüyorlarsa onu yaparım. Sonuçta benim için en iyi olanı düşünüyorlar.
 4. 4 Dolabında en çok hangi renk kıyafetin var?

  1. Mavi
  2. Yeşil
  3. Kırmızı
  4. Sarı
 5. 5 Sahip olduğun en iyi özellik sence hangisi?

  1. Hırs
  2. Cesaret
  3. Zeka
  4. Nezaket
 6. 6 Başka insanlardaki hangi özellik seni en çok rahatsız eder?

  1. Aptallık
  2. Sahtekarlık
  3. Korkaklık
  4. Tembellik
 7. 7 Quidditch takımınızda boş bir pozisyon var. En iyi arkadaşın o pozisyona girmeyi çok istediğini biliyor. Ancak, bu aralar sana kızgın ve Quidditch takımına girmemen için sihir kullanarak hile yaptı. Onun ne yaptığını profesöre söylersen, Hogwarts'tan atılır. Ne yaparsın?

  1. Onunla yüzleşirim ama kimseye söylemem. Hogwarsttan atılmasını istemem.
  2. Çok sinirlenirim ve onunla hiç konuşmadan bir profesöre söylerim, yaptığının karşılığını almalı!
  3. Onunla uğraşmam ve kendime yeni arkadaşlar bulurum. Zaten benim için gerçek bir arkadaş değildi.
  4. Önce herkesin içinde ne yaptığını anlatır aşağılanmasını sağlarım ardından bir profesöre söylerim.
 8. 8 İnsanlar seni nasıl tanımlar?

  1. Kurnaz
  2. Cesur
  3. Kİbar
  4. Zeki
 9. 9 Bazı son sınıf öğrenciler 1. sınıflara zorbalık yapıyor. Sen 3. sınıfsın ne yaparsın?

  1. Birinci sınıfları korurum.
  2. Beni ilgilendirmez. Karışmam.
  3. Onlar için üzülürüm ama havalı görünmek için gülümseyerek uzaklaşırım.
  4. Kendimi çok kötü hissederim ama hiç bişe yapmam, benimle de uğraşabilirler.
 10. 10 Eğer seçme şansı sende olsaydı hangi binaya yerleşmek isterdin?

  1. Ravenclaw
  2. Slytherin
  3. Gryffindor
  4. Hufflepuff

Hangi Hogwarts Binasına Aitsin?

Yayın tarihi
 1. Quiz sonucu

  Gryffindor'a Yerleştin!

  Tebrikler! Hogwarts'ın en cesuru seçildin. Seçimlerine göre sana en uygun bina Gryffindor! Hogwarts'ın dört kurucusundan biri olan Godric Gryffindor tarafından kurulan bu bina, en cesur ve en cüretkarlara ev sahipliği yapmıştır. Sende tıpkı onlar gibi, her zaman adil görünen şeyi yapma eğilimindesin. Her ne kadar bazen düşünmeden hareket etmen sonradan başını belaya soksada bu özelliğinden vazgeçmiceksin. Arkadaşların için neredeyse her şeyi yapmaya hazırsın, hatta onları kurtarmak için yanan bir binaya bile girecek cesarettesin! Gryffindor seçilenler diğer Gryffindor'larla ve Hufflepuff'larla oldukça iyi anlaşır. 

  Ünlü Gryffindor'lar Harry Potter, Hermoine Granger, Ron Weasley, Albus Dumbledore, Peter Pettigrew, Sirius Black, Remus Lupin, Neville Longbottom, tüm Weasley ailesi ve daha fazlasını içerir.

  Sonuçlarınızı Paylaşın
 2. Quiz sonucu

  Slytherin'e Yerleştin!

  Tebrikler! En iddialı binadasın! Slytherin'desin! Hogwarts'ın dört bina kurucusundan biri olan Salazar Slytherin tarafından kurulan bu bina kurnazlığı sembolize etmektedir. Slytherin'in amblemi bir yılandır. Sende bu yılan gibi zarifsin. Slytherinler en kurnaz ve hırslı olanlar olarak bilinir. Slytherinden çok sayıda Kara Büyücü çıkmıştır, ancak aynı zamanda iyi büyücülerden fazlasıyla vardır. Tıpkı bu iyi büyücüler gibi, sen de hedefine ulaşmak ve başkalarını yenmek için kararlı ve isteklisin. Bununla birlikte, biraz duyarsız olma ve kendini diğerlerinden üstün görme gibi özelliklerinde yok değil. Sen de Gryffindor gibi çok cesursun ama başkalarını kurtarmaktan çok kendine dikkat etme eğilimindesin. Bu nedenle, her zaman Gryffindor'lardan daha güvende olacaksın. Slytherinler diğer binalarla iyi anlaşır ama en az Gryffindor'larla bir araya gelir.

  Bu binanın bazı tanınmış büyücüleri Voldemort (diğer adıyla Tom Riddle), Malfoys, Severus Snape, Bellatrix Lestrange, Merlin (evet, tüm zamanların en ünlü büyücülerinden biri olan Merlin) ve çok daha fazlası.

  Sonuçlarınızı Paylaşın
 3. Quiz sonucu

  Ravenclaw'a Yerleştin!

  Tebrikler! Bilginlerin olduğu binadasın! Ravenclaw'dasın! Rowena Ravenclaw tarafından kurulan Ravenclaw, sürekli öğrenenlere ve en bilgili zihinlere sahip olanlara değer verir. Binanın amblemi, "başkalarının tırmanamayacağı yerde süzülen" bir kartaldır. Ravenclaw'lar en zeki ve en bilge olanlardır! Ravenclaw'lar Hogwarts'ın en zekileri olarak bilinirler! Sende tıpkı onlar gibi, iyi şeyler yapmaya ve zekanı ortaya koymaya kararlısın. Bununla birlikte, başarılı olmak ve hedeflerine ulaşabilmek adına herşeyi yapmaya hazırsın. Gösterişçi biri olarak da tanınabilirsin, çünkü bazı insanlar senin zekanı kıskanıyor olabilir. Ravenclaw'lar bazen eksantrik olarak adlandırılır. Sonuçta Ravenclaw'lar tuhaf şeylere sıradan insanlardan daha çok değer verir. Ravenclawlar en bilge olanlardır! 

  Ravenclaw'dan ünlü büyücüler arasında Luna Lovegood, Cho Chang, Ignatia Wildsmith (seyahat etmenin en etkili yollarından biri olan Floo Powder'ın kurucusu), Helena Ravenclaw, Garrick Ollivander (ünlü asa yapımcısı), Quirinus Quirrell ve çok daha fazlası yer alır.

  Sonuçlarınızı Paylaşın
 4. Quiz sonucu

  Hufflepuff'a Yerleştin!

  Tebrikler! Sen en kibar yere aitsin! Hufflepuff'tasın! Helga Hufflepuff tarafından kurulan Hufflepuff, dürüst ve kibar insanlara değer verirdi. Tıpkı senin gibi. Seçmen şapka şarkısına göre, Hufflepuff çok kibardı ve genellikle bu özellikteki büyücüleri alırdı. Nezaketinizden dolayı diğer binalarla iyi geçindiğiniz bilinmektedir. Hufflepuff'lar sadık birer arkadaşlardır. Tüm binalar arasında en yardımsever olandır. Diğer binalara kıyasla daha geri planda kalan bir üne sahip olsanız da, bu kesinlike doğru değildir. Çünkü yalnızca Hufflepuff'lar gösteriş yapmayı sevmezler. Bununla birlikte, binanız hem iyi hem de kötü en az sayıda ünlü büyücünün bulunduğu bina gibi görünüyor, ancak bunun nedeni belki de Hufflepuff'ların Slytherins, Gryffindors ve Ravenclaw'lardan daha mütevazı olmasıdır. Hufflepuff, en az karanlık büyücünün çıktığı binadır. 

  Hufflepuf'tan ünlü büyücüler arasında Cedric Diggory (Üçlü Sihirbaz turnuvasında ölen kahraman, Nymphadora Tonks (ünlü Pheonix Düzeni üyesi) ve daha pek çoğu yer alır.

  Sonuçlarınızı Paylaşın

Paylaşmayı unutma!

38
75 paylaşım, 38 puan

Tepkin?

Yorumsuz Yorumsuz
73
Yorumsuz
Sinir şey Sinir şey
89
Sinir şey
Bayıldım Bayıldım
749
Bayıldım
Sevdim Sevdim
121
Sevdim
Ben Şok Ben Şok
48
Ben Şok
Koptum Koptum
16
Koptum
Üzüldüm Üzüldüm
58
Üzüldüm
Mikemmel Mikemmel
68
Mikemmel

31 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Yesss sslytherin’deyim en çok sevdiğim ve kesinlikle bana en yakışan bina ayrıca orada Draco malfoy’la yada bir akrabasıyla birlik olup gryffindor’lara sataşabilirim ????

   1. Knk ne bu şiddet bu celal, az relax
    Tamam anladık ergensin falan ama git yastık tıka ağzına öyle anırıp bağırırsın rahat rahat

   2. Slytherin olunca ne olmus yanı her Slytherinliler kötü değildir tıpkı her Gryffindore un cesur her Ravenclaw ın zeki her Hufflepuff on adaletli omadıgı gibi Slytherinliler SLYTHERİN’E oldukları için gurur duyarlar hatırlatıtım en güçlu Büyücü olan merlinde bir slytherindi mesela Regulus Arcturus Black sır voldemort düşsğn diye öldü hatırlatırım..!

 2. Ben Gryffindor, kardeşim Slytherin çıktı bizim iş Sirius ve Regulus gibi olacak sanrım

Ne Yazmak İstersiniz?
Kişilik Testi
Hangi ünlüye benzediğini merak edenlere özel sorular dizisi hazırlayın
Quiz
Birazcık daha bilgi yarışması tadında doğru ve yanlış cevapların olabileceği sorular dizisi hazırlayın
Anket
Bir anket hazırlayın insanlar acaba ne düşünüyor hemen öğrenin
Metin
Kontrol tamamen sizde ne yazmak istediğinize siz karar verin
Liste
Yazacak sebebi çok olanlara
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Send this to a friend