Pokemon Go’da En Güçlü Su Tipi Pokemonlar

1 dakikada okuyabilirsin


0
3 paylaşım

Pokemon Go Türkiye’de yeniden popülerlik kazanıyor ve herkesin ne tür Pokemon yakalaması, eğitmesi ve savaşlarda kullanması gerektiğini araştırmaya başlamasına neden oluyor.

Pokémon Go, oyunculara birçok farklı nesilden en sevdikleri Pokemon türlerini yakalama fırsatı sunuyor. Her benzersiz Pokemon’un farklı yetenekleri ve istatistikleri olması, oyuncuların diğer oyunculara karşı GYM’lerde ve Raid’lerde savaşmak için en iyi Pokemon’u seçme konusunda kafa karışıklığına neden olabiliyor.

Bu yazımızda ateş, yer ve kaya tipi Pokemon’lara karşı süper etkili olan su tipi Pokemon’lara odaklanacağız. Şu anda oyunda seçilebilecek çok sayıda su Pokemon’u var, ancak bazıları diğerlerinden biraz öne çıkıyor. 

İşte Pokemon Go’daki en iyi su tipi Pokemon’lar:

 1. 10 Kingler


  Kingler, oyuncuların Kanto bölgesinde karşılaştığı ilk Pokemonlardan biridir. Pokemon'un ilk neslinin bir parçasıdır. Kingler'ın iletişim kurmak ve düşmanlarını yenmek için kullandığı büyük bir pençesi var. Her oyuncunun Pokemon koleksiyonunda olması gereken güçlü bir su tipi Pokemon'dur.

  Kingler, Krabby'nin evrimleşmiş hali olduğu için bir üst evrimi mevcut değildir. Pokemon Go'da Krabby'yi Kingler'a dönüştürmek 50 Krabby Candy'e mal olmaktadur. Kingler ayrıca 2022 yılının Şubat ayında tekrarlanması büyük bir ihtimal olan Pokemon Go Love Cup etkinliği sırasında oyuncuların yapacakları savaşlara harika bir katkısı olabilir ve ateş, buz ve çelik tipi Pokemon'lar karşısında ne kadar güçlü olduğunu kanıtlayabilir.

  Kingler'ın Maksimum Sayısal Değerleri

  CP: 3198

  Saldırı: 240

  Savunma: 181

  Dayanıklılık: 146

  Kingler'ın Sahip Olabileceği En İyi Yetenekler

  Hızlı Saldırı: Bubble (Su) / 12 dps

  Ana Saldırı: Crabhammer (Su) / 53.7 dps

 2. 9 Feraligatr


  Feraligatr su Pokemon'ları arasında, Pokémon GO'nun geleneksel olarak en güçlü Pokemon'larından biridir. Sadece Feraligatr için değil tüm Totodile ailesi için de durum aynıdır. Güçlü istatistikleri, güçlü hamleleri ve güçlü potansiyeli ile su tipi Pokemon'ları arasında her oyuncunun sahip olmak isteyeceği Pokemon'lardan biridir. 

  Feraligatr, Johto bölgesinden bir su tipi bir Pokemon'dur. 100 Totodile Candy ile Croconaw'dan evrimleşir. Feraligatr, Totodile'in son evrimidir.

  Feraligatr'ın Maksimum Sayısal Değerleri

  CP: 3230

  Saldırı: 205

  Savunma: 188

  Dayanıklılık: 198

  Feraligatr'ın Sahip Olabileceği En İyi Yetenekler

  Hızlı Saldırı: Water Gun (Su) / 12 dps

  Ana Saldırı: Hydro Cannon (Su) / 56.8 dps

 3. 8 Empoleon


  Empoleon; su ve çelik tipi bir Pokemon'dur. Elektrik, savaşçı ve yer tipi hareketlere karşı zayıftır, ancak böcek, ejderha, peri, uçan, buz, normal, zehir, psişik, kaya, çelik ve su tipi saldırılara karşı dayanıklıdır. Empoleon'un pek çok Pokemon'a karşı bu kadar dirençli oluşu ve ortanın üzeri istatistiklere sahip olması onu kesinlikle en güçlü su tipi Pokemon'ları listesine sokmaktadır. 

  Empoleon, Sinnoh bölgesindendir. 100 Piplup Candy ile Prinplup'tan evrimleşir. Empoleon, başlangıç Pokemon'u Piplup'ın son evrimidir.

  Empoleon'un Maksimum Sayısal Değerleri

  CP: 3279

  Saldırı: 210

  Savunma: 186

  Dayanıklılık: 197

  Empoleon'un Sahip Olabileceği En İyi Yetenekler

  Hızlı Saldırı: Metal Claw (Çelik) / 13.7 dps

  Ana Saldırı: Hydro Cannon (Su) / 56.8 dps

 4. 7 Swampert


  Swampert; Great, Ultra ve Master League'de kullanabileceğiniz başlıca su tipi Pokemon'lardan biridir. Sahip olduğu hamleleri son derece esnektir ve bu liglerin her birinde belirli Pokemon'lara karşı Swampert'i nasıl kullandığınıza bağlı olarak hareket seti biraz değişse de, onu her yerde kullanabilmek son derece yararlıdır. Swampert, efsanevi bir Pokemon değildir, bu yüzden onu vahşi doğada kolaylıkla bulma ve yakalama şansınız var.

  Swampert'in sahip olduğu tek handikapı ise çimen tipi Pokemon'lardan oldukça fazla hasar oluşudur. Çimen bir tipi Pokemon ile karşılaştığınızda yerine başka bir Pokemon'u çağırmak oldukça mantıklı bir hamle olacaktır. Yoksa kısa sürede Swampert gibi bir kozunuzu kaybedebilirsiniz. Diğer yandan Swampert; ateş, elektrik, zehir, kaya ve çelik tipi saldırılara karşı ise oldukça dayanıklıdır. 

  Swampert, Hoenn bölgesindendir. 100 Mudkip Candy ile Marshtomp'tan evrimleşir. Swampert, Mudkip'in son evrimidir.

  Swampert'in Maksimum Sayısal Değerleri

  CP: 3362

  Saldırı: 208

  Savunma: 175

  Dayanıklılık: 225

  Swampert'in Sahip Olabileceği En İyi Yetenekler

  Hızlı Saldırı: Water Gun (Su) / 12 dps

  Ana Saldırı: Hydro Cannon (Su) / 56.8 dps

 5. 6 Suicune


  Suicune en iyi efsanevi Pokemon değildir, ancak su tipi söz konusu olduğunda, Ultra veya Master League savaşlarında rekabet etmek için bir Pokemon'a ihtiyacınız varsa kesinlikle en iyilerinden biridir. Master League'deki diğer su tipi Pokemon'ların çoğundan önemli ölçüde daha düşük istatistiklere sahip olduğu için Ultra Lig'de çok daha iyi etkili olacaktır. 

  Örneğin Suicune; Groudon, Mamoswine, Togekiss, Metagross veya Garchomp'u yenmek için harika bir seçimdir. Ancak Mewtwo, Zekrom, Reshiram, Zapdos, Dragonite, Ho-Oh ve Raikou ile savaşırken yetersiz kalacaktır ve savaşı kaybedecektir. Suicune; Articuno, Gengar, Mewtwo (Zırhlı), Lugia, Lapras'a karşı savaşabileceği ve Ho-Oh'u yenme şansının daha yüksek olduğu Ultra Lig'de daha rekabetçi bir Pokémon'dur.

  Suicune, Johto bölgesinden bir Pokemon'dur. Başka bir Pokemon'a evrilmez veya ondan evrilemez.

  Suicune'nin Maksimum Sayısal Değerleri

  CP: 3372

  Saldırı: 180

  Savunma: 235

  Dayanıklılık: 225

  Suicune'nin Sahip Olabileceği En İyi Yetenekler

  Hızlı Saldırı: Extrasensory (Psişik) / 10.9 dps

  Ana Saldırı: Hydro Pump (Su) / 47.3 dps

 6. 5 Milotic


  Milotic, Pekmon Go'daki yüksek güçlü su tipi Pokemon'lardan bir diğeridi. Güçlü istatistikleri, farklı ve güçlü hamle çeşitliliği ve Waterfall yeteneği ile Milotic, Vaporeon ve Gyarados için iyi bir yedek olabilir. Bununla birlikte, aşağıda açıklandığı gibi, Milotic sağlam bir Dragon avcısı yapar.

  Milotic, Hoenn bölgesinden su tipi bir Pokemon'dur. 100 Feebas Candy ile Feebas'tan evrimleşir ve evrimi için Feebas Candy'e ek olarak Buddy Pokemon olarak 20 km birlikte yürümeniz gerekmektedir.

  Milotic'in Maksimum Sayısal Değerleri

  CP: 3398

  Saldırı: 192

  Savunma: 219

  Dayanıklılık: 216

  Milotic'in Sahip Olabileceği En İyi Yetenekler

  Hızlı Saldırı: Waterfall (Su) / 16 dps

  Ana Saldırı: Surf (Su) / 45.9 dps

 7. 4 Vaporeon


  Vaporeon, Eevee evrimlerinden biri olan su tipi bir Pokemon'dur. İnanılmaz derecede yüksek dayanıklılık statüsü ve hızlı saldırı olarak Water Gun yeteneği, onu en üst düzey GYM savunucularından ve saldırganlarından biri yapmaktadır. 

  Vaporeon, Kanto bölgesinden bir Pokemon'dur. 25 Eevee Candy ile evrimleşir.

  Vaporeon'un Maksimum Sayısal Değerleri

  CP: 3521

  Saldırı: 205

  Savunma: 161

  Dayanıklılık: 277

  Vaporeon'un Sahip Olabileceği En İyi Yetenekler

  Hızlı Saldırı: Water Gun (Su) / 12 dps

  Ana Saldırı: Hydro Pump (Su) / 47.3 dps

 8. 3 Gyarados


  Gyarados, Pokemon Go'da Ultra ve Master League kategorilerindede oldukça iyi rekabet edebileceği için kullanabileceğiniz su tipi Pokemon'lardan biridir. Karşılabileceğiniz efsanevi ve güçlü Pokemon'lar göz önüne alındığında, Master League'de rekabet etmek biraz daha zorlu olabilir. Bununla birlikte, Gyarado'nun olağanüstü hamle seti ve yüksek istatistikleri, onu Pokemon'larınız arasında esnek ve güçlü bir seçim haline getirmektedir.

  Gyarados, Kanto bölgesinde bulunan ve 400 Magikarp Candy ile evrimleşen, uçan ve su tipi bir Pokemon'dur. Uçan ve su tipi bir Pokemon oluşu Gyarados'u elektrik ve kaya tipi saldırılara karşı zayıf bırakır. Ancak böcek, savaşçı, yer, ateş, çelik ve su tipi saldırılara karşı dayanıklıdır. Gyarados, zayıf yönlerine kıyasla iki kat daha fazla dirence sahiptir. Takımınızda Gyarados var ise elektrik tipi bir Pokémon'a karşı savaşabilecek başka bir Pokemon mutlaka bulundurmalısınız.

  Gyarados'un Maksimum Sayısal Değerleri

  CP: 3834

  Saldırı: 237

  Savunma: 186

  Dayanıklılık: 216

  Gyarados'un Sahip Olabileceği En İyi Yetenekler

  Hızlı Saldırı: Waterfall (Su) / 16 dps

  Ana Saldırı: Hydro Pump (Su) / 47.3 dps

 9. 2 Palkia


  Palkia, sınırlı bir süre için yalnızca beş yıldızlı Raid'lerde ortaya çıkan efsanevi bir Pokemon'dur. Oyuncuların Palkia'yı yakalamak için tam bir ayı vardı, ancak ondan sonra tekrar ortadan kayboldu. Sadece özel araştırma projelerinde ve etkinliklerde yakalayabileceğiniz bu efsanevi Pokemon başka bir şekilde yakalamak inanılmaz derecede zordur. 

  Master League'e hükmeden, Sinnoh bölgesine ait bu ejderha ve su tipi Pokemon, sadece beş yıldızlı Raid'lerde nadiren göründüğü için belirli sayıda Pokemon eğitmeninde bulunmaktadır. İyi bir su tipi bir Pokemon sahibi olmak istiyorsanız, Palkia Raid'lerde tekrar göründüğünde onu yakalayabilmek için elinizden geleni yapın. 

  Bu arada Palkia'nın hiçbir şekilde bir Pokemon'a veya bir Pokemon'dan evrilemediğini unutmayın.

  Palkia'nın Maksimum Sayısal Değerleri

  CP: 4512

  Saldırı: 280

  Savunma: 215

  Dayanıklılık: 189

  Palkia'nın Sahip Olabileceği En İyi Yetenekler

  Hızlı Saldırı: Dragon Tail (Ejderha) / 16.4 dps

  Ana Saldırı: Draco Meteor (Ejderha) / 50 dps

 10. 1 Kyogre


  Kyogre, Pokemon Go'da yer alan efsanevi Pokemon'lardan biridir. Kyogre'nin diğer efsanevi Pokemon'lara kıyasla etkinliklerde ve beş yıldızlı Raid'lerde biraz daha az ortaya çıkan efsanevi Pokemon'lardan biri olduğunu söyleyebiliriz. Bunu GYM'lerde ve savaşlarda oldukça nadir olarak görmemizden de anlayabiliriz. Yani oldukça az sayıda Pokemon eğitmeninin sahip olduğu Pokemon'lardan biridir. 

  Pokemon Go oynayan birçok eğitmen Kyogre'nin gelmiş gçmiş en güçlü su Pokemon'u ve Master League'de ortaya çıkan diğer güçlü efsanevi Pokemon'lara karşı kullanmak için en ideal Pokemon'lardan biri olduğu konusunda hem fikirdir.

  Kyogre, Hoeen bölgesine ait su tipi bir Pokemon'dur. Elektrik ve çimen tipi hareketlere karşı zayıftır, ancak ateş, buz, çelik ve su tipi saldırılara karşı dayanıklıdır. Kyogre hiçbir şekilde bir Pokemon'a veya bir Pokemon'dan evrilemez.

  Kyogre'nin Maksimum Sayısal Değerleri

  CP: 4652

  Saldırı: 270

  Savunma: 288

  Dayanıklılık: 205

  Kyogre'nin Sahip Olabileceği En İyi Yetenekler

  Hızlı Saldırı: Waterfall (Su) / 16 dps

  Ana Saldırı: Surf (Su) / 45.9 dps


Paylaşmayı unutma!

0
3 paylaşım

Tepkin?

Yorumsuz Yorumsuz
6
Yorumsuz
Sinir şey Sinir şey
6
Sinir şey
Bayıldım Bayıldım
4
Bayıldım
Sevdim Sevdim
1
Sevdim
Ben Şok Ben Şok
2
Ben Şok
Koptum Koptum
0
Koptum
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Mikemmel Mikemmel
8
Mikemmel

0 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ne Yazmak İstersiniz?
Kişilik Testi
Hangi ünlüye benzediğini merak edenlere özel sorular dizisi hazırlayın
Quiz
Birazcık daha bilgi yarışması tadında doğru ve yanlış cevapların olabileceği sorular dizisi hazırlayın
Anket
Bir anket hazırlayın insanlar acaba ne düşünüyor hemen öğrenin
Metin
Kontrol tamamen sizde ne yazmak istediğinize siz karar verin
Liste
Yazacak sebebi çok olanlara
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Send this to a friend