Rüyada Nefes Alamamak Ne Anlama Gelmektedir?

3 dakikada okuyabilirsin


Birçok insan deliksiz bir gece uykusundan uyandığında rüyalarının büyük bir kısmını hatırlar. Rüyalarımızda hedeflerimiz ve geleceğimiz gibi gerçekleşmesini istediğimiz, planladığımız şeyleri görmemiz oldukça mümkündür. Bazen kaybettiğimiz insanlar ve eski sevgililerimiz gibi geçmişte kalan insanları da görürüz. Kimi zamanda kendi başımıza gelmesinden korktuğumuz ama hayal ettiğimiz bazı yaygın şeyleri görürüz rüyalarımızda. Örneğin, pek çok insan rüyasında düşüyormuş gibi hisseder ve sonra yere çarpmadan hemen önce sarsılarak uyanır.

İnsanların görmekten korktuğu ama yaygın olarak gördükleri bir diğer rüya nefes alamamaktır. Rüyada nefes alamadığını görmek kimse tarafından görülmek istenen bir rüya olmasada, bu tür rüyalar gördüğünü bildiren binlerce insan vardır. Rüyada doğrudan nefes alamama dışında dumandan boğulma, nefesini tutma, hatta su altında kalma gibi nedenlerden dolayı nefes alamama sıklıkla görülen diğer rüyalardır.

İnsanların merak ettiği tek şey basitçe şudur: Rüyada nefes alamamak ne anlama gelir?

Birçok insan rüyaların sembolik anlamlar taşıdığına inanır. Bazıları, rüyaların, bedenlerimizin ve zihinlerimizin yüzeyinin altında saklı olan şeyleri bize anlatmak için bedenimizin bizimle bir iletişim yolu olduğuna inanır. Bazen her şey basit ve anlaşılır görünsede, aslında biz uyurken rüyalarımızda başımıza gelen şeylerin altında gizli metaforlar vardır.

Rüyada nefes alamamak söz konusu olduğunda, birçok uzman bunun kişisel sorumluluk ve stres duygunuzla ilgili olduğunu söylemektedir. Uzmanlar rüyada nefes alamamanın aynı zamanda yaşamınızdaki kısıtlamaların bir simgesi olduğunu ve nefes alma yeteneğinin kaybının, hayatınızın çok fazla stresli olduğunu, sizi strese sokan unsurlardan kurtulamadığınızı ya da uzaklaşamadığınızı gösterdiğini ifade ediyor. Rüyalarında nefes alamadıklarını gören insanlar ise hayatta kendilerine çok fazla yüklenildiğinin ve başarmak için uğraştıkları şeyleri gerçekleştirememelerinin bir işareti olarak yorumlamaktadırlar. 

Rüya uzmanları rüya da olsa bu korkutucu düşünce ve duyguları hiç yaşamamanın ya da özellikle rüyada nefes alamamak gibi kabusları görmemenin mümkün olduğunu söylüyorlar. Eğer siz de bu tür rüyalar görüyorsanız, günlük yaşamınızdaki stresinizi ve endişenizi kontrol etmeye çalışmak bu tarz rüyalar görmenizin azalmasını sağlayacaktır. İç huzurunuzu bulmaya çalışmak ve hayattan daha çok zevk almak bu tür korkutucu rüyalardan kaçınmanın en önemli yollarından biridir. Herkese huzurlu uykular, tatlı rüyalar dileriz.


Paylaşmayı unutma!

Tepkin?

Yorumsuz Yorumsuz
0
Yorumsuz
Sinir şey Sinir şey
0
Sinir şey
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Ben Şok Ben Şok
0
Ben Şok
Koptum Koptum
0
Koptum
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Mikemmel Mikemmel
0
Mikemmel

0 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ne Yazmak İstersiniz?
Kişilik Testi
Hangi ünlüye benzediğini merak edenlere özel sorular dizisi hazırlayın
Quiz
Birazcık daha bilgi yarışması tadında doğru ve yanlış cevapların olabileceği sorular dizisi hazırlayın
Anket
Bir anket hazırlayın insanlar acaba ne düşünüyor hemen öğrenin
Metin
Kontrol tamamen sizde ne yazmak istediğinize siz karar verin
Liste
Yazacak sebebi çok olanlara
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Send this to a friend