Rüyada Dondurma Görmek Ne Anlama Gelmektedir?

4 dakikada okuyabilirsin


O kadar gerçek hissettiren bir rüya hayal edin ki neredeyse rüyanızdaki dondurmayı tadabiliyorsunuz. Rüyasında dondurma gören bazı kişiler aslında gerçektende bunu deneyimleyebiliyor. Sizinde eğer rüyanızda bu durum düşündüğünüzden daha sık oluyorsa, bunun nedeni bilinçaltınızın bazı şeyleri anlamlandırmaya çalışmasındandır.

Rüyalar evrensel bir deneyimdir. İstatistiklere göre yetişkinlerin yalnızca %0,38’i hiç rüya görmediklerini belirtiyor. Yine yetişkinlerin %6,5’e kadarı da geçmişte rüya gördüklerini ancak yakın zamanda hatırlamadıklarını söylüyor. Düşme, kovalanma ve hatta tüm dişlerinizin dökülmesi gibi bazı rüyalar en yaygın görülen rüyaların başında gelmektedir. Ardından ise geçmiş olayları hatırlamak veya gelecek planları tahmin etmek gibi rüyalarda oldukça yaygındır ama bunlar daha kişisel ve özeldir. Rüyalarınızı sabahları eşinize ya da arkadaşınıza anlatmak eğlenceli olsa da, bazen beyninizin duygusal olarak işlemeye çalıştığı bir şey için bir uyarı işareti olabilir. Peki rüyada dondurma görmek ne anlama gelmektedir? Aslında bunun anlamı rüyayı gören kişiye ve nasıl gördüğüne göre değişmektedir.

Rüyada dondurma görmek, iyi şans ve mutluluğun sembolü olabilir.

Dondurma, yaygın olarak tercih edilen lezzetli ve ferahlatıcı bir tatlı olarak kabul edilir, bu yüzden rüyada dondurma görmek iyiye işaret olmalıdır, değil mi? Rüyasında dondurma gören birçok kişi onu neşe, aşk ve çoğu zaman çocukluk anılarıyla ilişkilendirirken, aslında durum her zaman böyle değildir.

Rüyada dondurma görmek İslam’da iyi şans ve mutluluğun simgesiyken, rüyanızda dondurmayı yiyor musunuz, sipariş mi ediyorsunuz yoksa yere mi düşürüyorsunuz, yani anlayacağınız rüyanızda dondurmayla ne yaptığınıza bağlı olarak, aşırı hoşgörü ve gerçekçi olmayan hedeflerin bir işareti de olabilir. Dondurmanın rüyada sunulma şekli, rüyayı gören kişinin nasıl bir ruh hali içerisinde olduğunu gösterebilir. Bu nedenle dondurma hakkındaki bir rüyanın tüm bağlamını analiz etmek daha doğru olacaktır. Çünkü dondurmanın tadı, dondurmayı yediğiniz mekan, dondurmayı yerken yanınızda kimler ve neler olduğu gibi ayrıntılar bile, neden rüyanızda dondurma gördüğünüzü anlamada önemli bir faktör olabilir.

Rüyada dondurma görmek bir çok şeye işaret edebilir.

Rüyanızda dondurmayı nasıl ve ne şekilde gördüğünüz çok çeşitli anlamlara gelebilmektedir. Şöyle ki rüyada kendi kendine dondurma yemek aşka delalettir, yakında özel biriyle tanışacağınızın göstergesidir. Aynı zamanda ailenizle iyi bir ilişki içerisinde olacağınızı da işaret edebilir. Başkalarının dondurma yediğini görmek, yakında güzel haberler alacağınız anlamına gelirken, ancak aynı zamanda gergin bir ilişkiniz olduğu anlamına da gelebilir. Çocuklarınızı ilk kez dondurma almaya götürdüğünüzü görerseniz, bu olumlu bir işarettir. Bunların aksine rüyanızda bir grup insanın sizi işaret edip gülerken sizsiz dondurma yediğini görmek anlayacağınız gibi yalnızlık ve sıkıntı halinden dolayı o kadar da olumlu bir anlamı olmayacaktır.

Rüyanızda dondurma satmak, çalmak ve düşürmek, bir şeylerin eksikliği, korku veya özlem duygusuna işaret edebilir. Rüyada çok fazla dondurma yedikten sonra hastalanmak, beyninizin size yaşam tarzınızın biraz fazla materyalist olduğunu söyleme şekli olabilir. Rüyada çikolatalı dondurma görmek, hassas olduğunuz ve birçok şeyi önemsediğiniz anlamına gelirken, vanilyalı dondurma hayatınızda bir şeylerin eksik olduğu anlamına gelebilir. Çilekli dondurma ise genellikle sevginin bir göstergesidir. Bir dahaki sefere rüyanızda dondurma gördüğünüzde, bunun sadece lezzetli bir tatlıdan çok daha fazlası olduğunu unutmayın, çünkü beyniniz size bir şeyler anlatmaya çalışıyor olabilir. 


Paylaşmayı unutma!

Tepkin?

Yorumsuz Yorumsuz
0
Yorumsuz
Sinir şey Sinir şey
0
Sinir şey
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Ben Şok Ben Şok
0
Ben Şok
Koptum Koptum
0
Koptum
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Mikemmel Mikemmel
0
Mikemmel

0 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ne Yazmak İstersiniz?
Kişilik Testi
Hangi ünlüye benzediğini merak edenlere özel sorular dizisi hazırlayın
Quiz
Birazcık daha bilgi yarışması tadında doğru ve yanlış cevapların olabileceği sorular dizisi hazırlayın
Anket
Bir anket hazırlayın insanlar acaba ne düşünüyor hemen öğrenin
Metin
Kontrol tamamen sizde ne yazmak istediğinize siz karar verin
Liste
Yazacak sebebi çok olanlara
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Send this to a friend