Hala Çözülememiş 10 Korkunç Sevgililer Günü Gizemi

1 dakikada okuyabilirsin


Birçok insan için 14 Şubat, sevgilisiyle romantik birlikteliğini kutlamak için keyifli bir tarihtir. Ancak bu, Sevgililer Günü’nde karanlık, gizemli ve trajik şeylerin olmayacağı anlamına gelmez. Aslında, tüm zamanların en korkunç cinayetlerinden birinin adını bile taşıyor. 1929’da, Al Capone için çalıştığına inanılan bir grup Chicagolu gangster, yedi rakip çete üyesini soğukkanlılıkla öldürdü ve olay sonsuza kadar Sevgililer Günü Katliamı olarak anıldı. İşte sizin için Sevgililer Günü’nde gerçekleşmiş olan ve gizemi hala çözülememiş 10 hikaye daha:

 1. 10 Jodine Serrin Cinayeti


  2007 Sevgililer Günü'nde Art ve Lois Serrin, 39 yaşındaki kızları Jodine'i apartman dairesine ziyarete gitti. Jodine zihinsel engelliydi ve bağımsız olarak yaşayabildiği halde, onu kontrol etmek için ebeveynlerinin sık sık ziyaret etmesi gerekiyordu. O gece Serrinler apartman dairesine vardıklarında ışıklar açıktı ama zincir kilitlendiği için ön kapının kilidini açamadılar. Jodine'in adını söylediklerinde cevap alamayan Art, kapıyı kırarak açtı. Karanlık yatak odasına girdi ve kızının kimliği belirsiz bir adamla seks yaptığını görünce şaşırdı. Art, adama giyinmesini ve Loris ile birlikte başka bir odada beklerken gitmesini söyledi.

  Üzerinden biraz zaman geçmesine rağmen, Jodine ailesiyle buluşmak için dışarı çıkmamıştı. Serrinler yatak odasına döndüler ve korkunç bir manzaraya maruz kaldılar. Jodine'in cansız çıplak bedeni yatağında haraketsiz bir şekilde yatıyordu. Dövülmüş ve boğularak öldürülmüştü. İnanılmaz bir şekilde, Jodine’in katili, ebeveynleri hâlâ apartmanın içindeyken onu öldürecek kadar küstahça davrandı ve ne yaptığını öğrenmeden önce bir şekilde dışarı çıkmayı başardı. Jodine'nin katiliyle yaşadığı cinsel ilişkiye rıza göstermemiş olması ve ailesinin tecavüze uğradığı sırada bilmeden içeri girmiş olması da ihtimaller arasındaydı.

  Olay yerinden DNA kanıtı toplandı, ancak şimdiye kadar Jodine Serrin’in katili yakalanamadı ve kimliği tespit edilemedi.

 2. 9 Marilu Geri Cinayeti


  1986 Sevgililer Günü sabahı Stephen Geri, işe gitmek için Houston'daki evinden ayrıldı. Stephen'a göre, eşi Marilu o sırada hala yataktaydı. Birkaç saat sonra Stephen, Marilu’nun annesi Maria Serrato’yu işyerinden aradı. Stephen, Marilu'nun telefona cevap vermediğini iddia etti ve Maria'dan Marilu'nun o gün bir partiye hazırlanmasına yardım etmek için evlerini ziyaret etmesini istedi. Maria kızı Marilu'nun evine vardığında, kızının öldürüldüğünü görünce şok oldu. Marilu dört kez vurulmuştu ve vücudunda hem 38'lik hem de 22'lik mermiler vardı. Hırsızlık ya da soygun belirtisi yoktu ve çok geçmeden şüphe Stephen'a dönmüştü.

  Stephen birkaç tabancaya sahipken, hiçbiri Marilu'yu vurmak için kullanılmamıştı ve bir tanığı varmış gibi görünüyordu. Ancak Stephen'ın mazeretinin bazı yönleri biraz şüpheli görünüyordu. Cinayetin olduğu sabah Stephen, evden normalden birkaç saat önce ayrılmıştı ve satt 7 ile 11 arasında, postane ve donut dükkanı da dahil olmak üzere birkaç farklı yeri ziyaret ederek işlerini halletmişti. Cinayetin ertesi günü, Stephen tüm bu aynı yerlere dönerek ve özellikle çalışanlara önceki sabah orada olduğunu hatırlatarak kaşlarını kaldırdı.

  Muhtemel sebep, Stephen'ın karısına yaptırdığı 400.000 dolarlık bir sigorta poliçesiydi. Marilu'nun ailesi, Stephen'ın, sigorta parasını almasını önlemek için mahkemeye çıkardı ve onu cinayetten sorumlu olmakla suçladı. İki taraf nihayetinde mahkeme dışı bir anlaşmaya vardı, ancak anlaşmayla ilgili ayrıntılar gizlendi. Stephen Geri her zaman masumiyetini korumuştur, bu yüzden resmen karısının cinayeti hala çözülememiştir.

 3. 8 Nicholas Kunselman ve Stephanie Hart Cinayetleri


  20 Nisan 1999'da, Colorado'daki Columbine Lisesi'nde tüm zamanların en kötü şöhretli okul silahlı saldırılarından biri gerçekleşti ve 13 masum kurban öldürüldü. Bölge halkı, 10 ay sonra iki genç öğrencinin daha ateşli silahla öldürülmesinden oldukçta rahatsız oldu.

  O zamanlar, 15 yaşındaki Nicholas Kunselman ve 16 yaşındaki kız arkadaşı Stephanie Hart, Columbine Lisesi'nde ikinci sınıftaydı. Nicholas, okulun yakınındaki bir Subway sandviç dükkanında çalışıyordu. Sevgililer Günü'nde saat 01:00'dan kısa bir süre önce, başka bir Subway çalışanı mağazanın önünden geçti ve yerin kapalı olması gerektiği halde ışıkların açık olduğunu fark etti. Çalışan içeri girdiğinde, hem Nicholas hem de Stephanie'nin tezgahın arkasında vurularak öldürüldüğünü gördü.

  Nicholas gece vardiyasında çalışıyordu ve Stephanie kapanışa yakın bir saatte onu ziyaret etmek için dükkana yanına gelmişti. Bir noktada, bilinmeyen bir saldırgan tarafından pusuya düşürüldüler. Ürkütücü bir tesadüf olarak, ilk Columbine kurbanlarından biri olan Rachel Scott, öldüğü sırada aynı Subway mağazasında işe alınmıştı.

  Tek ipucu, cesetler keşfedilmeden kısa bir süre önce mağazadan uzaklaşan kırmızı ceketli kimliği belirsiz bir adamın görülmesiydi. Hiçbir şey çalınmamış gibi göründüğünden, sebep soygun gibi görünmüyordu. Bir soruşturma, o sırada bölgede bir uyuşturucu çetesinin faaliyet gösterdiğini ortaya çıkaracaktı, bu yüzden cinayetlerin uyuşturucuyla ilgili olabileceği teorisi yapıldı. Ayrıca Stephanie'nin annesi, kendi mülkünde yasadışı uyuşturucu faaliyetine izin verdiğini iddia ederek, dükkanın sahibini dava etmek için başarısız bir girişimde bile bulundu.

  Üzerinden bunca yıl geçmiş olmasına rağmen yetkililer, Nicholas Kunselman ve Stephanie Hart'ı kimin öldürdüğünü hala belirleyemedi.

 4. 7 China Rose Sims'in Ortadan Kaybolması


  Şubat 1988'de İngiliz mobilya satıcısı David Sims, Filipinler'e bir iş gezisine çıktı ve kendisinden 20 yaş küçük China Rose adında bir kadınla evlendi. China, yeni kocasının İngiltere'ye dönmesine eşlik etti ve çift sonrasında Southend'de bir eve taşındı. Ancak evlilikleri kısa sürede dağılmaya başladı ve China, kız kardeşine David'i kendisine şiddet uyguladığı için terk etmek istediğini söyledi. Hatta David'in, boşanmaktan daha ucuz olduğu için onu öldürmesi için birini tutacağını söylediğini bile iddia etti.

  1993 Sevgililer Günü'nde China bir aile partisine katıldı ve bu parti herkesin onu hayatta son görüşüydü. China, hasta babasını görmek için Filipinler'e dönmek istediğini ifade etmesine rağmen, ailesiyle bir daha asla iletişime geçmedi.

  Ortadan açıklama yapmadan kaybolan sadece China değildi. David'de aynı anda ortadan kaybolmuştu. David, en son China'nın ortadan kaybolmasından yaklaşık iki ay sonra çiftin evinde görüldü, ancak daha sonra açıklama yapmadan yine ortadan kayboldu. David'in önceki evliliğinden iki kızı olmasına rağmen, onlarla da teması kesildi.

  Yıllar sonra, polis daha önce Southend'deki evini David ve China ile paylaşan Geoffrey Paston'u bulacaktı. Paston'a göre, David ondan evi satmasını ve gelirleri David’in takma adı “Anthony Peter Lewis” adı altında bir hesaba yatırmasını istemişti. Bu paranın yaklaşık 40.000 poundu David'i temsil ettiğini iddia eden bir adam tarafından alındı ve hesapta en az 10.000 pound daha kaldı ve hiç dokunulmadı. China'nın öldürüldüğü kuvvetle tahmin ediliyor, ancak kendisi veya kocası bulunamadığı için dava sonuca ulaşamadı. 

 5. 6 Julie Valentine'nın Bulunması


  13 Şubat 1990 sabahı Glenn Hayward, Güney Carolina, Greenville'de bir alışveriş merkezinin arkasında bulunan bir arizede yürüyordu. Sevgililer Günü için karısına verecek birkaç kır çiçeği arıyordu. Burası yasadışı bir çöplük alanı olarak biliniyordu ve o gün arizede atılmış bir sürü eşya vardı. Hayward bir Sears marka elektrikli süpürge kutusuyla karşılaştı ve içinden kötü bir koku geldiğini fark etti. Hayward kutuyu açtığında, yeni doğmuş bir kız çocuğunun çürüyen vücudunu buldu.

  Bulunduğunda bebeğin bedeni bir battaniye ve biraz gazeteye sarılıydı. Göbek kordonu hala bağlıydı ve plasenta da kutunun içindeydi. Bebeğin bulunmadan yaklaşık beş gün önce doğduğu ve doğumundan yaklaşık iki gün sonra öldüğü tahmin edilmektedir. Tüm göstergeler, çocuğun sağlıklı doğduğu ve midesinde yemek izleri bulunduğundan, bir noktada ona bakıldığı yönündeydi. Müfettişler, bebeğin ölüm nedenini ve kimliğini belirleyemedikleri için ona "Julie Valentine" adını verdiler.

  Tek önemli potansiyel ipucu, bebeğin bulunmasından üç gün önce siteye park etmiş kırmızı bir Pontiac Fiero'nun içinde bir adamın görüldüğü bildirildi. Ancak bu adamın davayla herhangi bir bağlantısı olup olmadığını kimse bilmiyor, bu nedenle çocuğun kimliği belirlenene kadar "Julie Valentine" olarak bilinmeye devam edecek.

 6. 5 Antonio Saldivar'ın Gizemli Ölümü


  14 Şubat 2014 tarihinde saat 18:00'da, 17 yaşındaki Houstonlı genç Antonio Saldivar, kız arkadaşını ziyaret etmek için annesinin arabasını ödünç aldı. Sevgililer Günü hediyesi olarak ona bir oyuncak ayı vermeyi planlıyordu. Antonio o gece eve geri dönmeyince, annesinin defalarca cep telefonunu arayıp mesaj göndermesine neden oldu. Sabah saat 4:00'da Antonio nihayet telefonunu açtı ve annesine eve döndüğünü bildirdi. Yaklaşık yarım saat sonra Antonio annesinin arabasını beton bir direğe çarptı. Ancak Antonio kaza mahallinde hiçbir yerde bulunamadı. Ama tuhaf bir şekilde ayakkabıları arabada bırakılmıştı.

  Antonio 27 Şubat'a kadar kayıp bir kişiydi. Ta ki Texas Limanı'ndaki bir geri gönüşüm hurda metal fabrikası çalışanın onun cesedini, Houston gemi kanalı içindeki bir rıhtımın altında suda sıkışıp kaldığını bulana kadar.

  Görgü tanıklarından biri polise, Antonio'nun arabasıyla kaza yaptıktan sonra yanına koyu renkli bir SUV'un durduğunu gördüğünü söyledi. Antonio ayrıca hurda metal fabrikasının yakınında, onu arayan arama gönüllülerinin erişemeyeceği güvenli bir alanda bulundu. Peki bedeni oraya nasıl geldi? Antonio Saldivar’ın ailesi, hala onun ölümüyle ilgili cevaplar aramaya devam ediyor.

 7. 4 Marcy Jo Andrews'un Ortadan Kaybolması


  1984'te 24 yaşındaki Marcy Jo Andrews ve iki kadın arkadaşı, Sevgililer Günü'nü Casey Nowicki'nin Chicago'daki dairesinde bir partiye katılarak geçirdi. Nowicki, arabasıyla bir viyadüğe çarparak Andrews'ün bileğini yaraladığında onu ve arkadaşlarını eve götürüyordu. Nowicki arabasının anahtarlarını Andrews’un arkadaşlarına verdi ve kendisi yaralanan Andrews'i bir taksiyle hastaneye götürürken bir çekici çağırmalarını istedi. O gecenin ilerleyen saatlerinde arkadaşları Nowicki'nin dairesini aradılar ve korkmuş gibi görünen Andrews ile konuştular ve Nowicki'nin onu asla hastaneye götürmediğini iddia etti. Bu, Andrews’un arkadaşlarının ondan son kez haber alışı olacaktı. Sonraki birkaç gün boyunca Nowicki'nin dairesini ziyaret etmek için defalarca girişimde bulundular, ancak Andrews'ın çoktan ayrıldığını ve onları içeri almayı reddettiğini iddia ettiler. Polise haber verildiğinde Nowicki aynı hikayeyi anlattı ve Andrews’un nerede olduğuna dair tüm söylenenleri yalanladı.

  2000 yılında Nowicki, sonunda Andrews’un cinayetiyle suçlandı. Savcılığın teorisi, Nowicki'nin Andrews'ı evine geri götürüp ilaç vermesiydi, böylece ona defalarca cinsel saldırıda bulunabilirdi. Savcılık, kazayı takip eden günlerde Andrews'ı Nowicki’nin dairesinde gördüğünü iddia eden çok sayıda tanık çıkardı. Bir tanık olan Michael John Panisi, bir radyatöre kelepçelenmiş ve çıplak olarak Andrews'ı gördüğünü ve daha sonra onun yerde ölü yattığını gördüğünü ifade etti. Panisi, Nowicki'nin Andrews'in cesedinden kurtulmadan önce kasıtlı bir şekide aşırı doz ilaç verdiğini iddia etti.

  Casey NowickiNowicki’nin savunma ekibi, savcının tanıklarının, çoğunun sabıka kaydı olduğu ve ifadeleri karşılığında anlaşmalar yapıldığı için güvenilmez olduğunu savundu. Yine de Nowicki hala tecavüz ve cinayetten suçlu bulundu ve ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı. Buna rağmen, Marcy Jo Andrews’un cesedi hâlâ bulunamadı.

 8. 3 Maureen Fields'in Ortadan Kaybolması


  2006'da 41 yaşındaki Maureen Fields, Nevada, Pahrump'taki Wells Fargo bankasında çalışıyordu ve Sevgililer Günü'nde işe geldiğinde çok tedirgin görünüyordu. Maureen, otoriter olduğu iddia edilen kocası Paul Fields ile sorunlu bir evliliğin ortasındaydı ve iş arkadaşlarına "bir şeyler olacak" dedi ve rrtesi gün Maureen kayboldu.

  Kocasına göre, Maureen işe gitmek için o sabah evlerinden ayrılmış, ama asla geri gelmemişti. Bir gün sonra, Maureen’in terk edilmiş aracı, Ölüm Vadisi yakınlarındaki Mojave Çölü'nün ücra bir bölümünde kuma sıkışmış halde bulundu. Çantası ve bir çift külotlu çorap da dahil olmak üzere birkaç eşyasıyla birlikte yerde kan ve kusmuk izleri olan bir battaniye de vardı.

  Maureen Fields'ın terk edilmiş aracıBoş bir Xanax hap şişesi de bulunduğundan, çölde dolaşıp intihar etmiş olabileceğine dair spekülasyonlar vardı. Ancak, cesedi asla ortaya çıkmadı ve hap şişesindeki parmak izleri silindiğinden, sahne sahnelenmiş gibi görünüyordu. Külotlu çorabında erkek DNA'sı bulundu. Ancak polisin ana şüpheli olduğunu düşündüğü Paul Fields ile eşleşmedi.

  2012 yılında bulunan erkek DNA'sı, Keith Wayne Holmes adlı yaşlı bir suçluyla eşleştirildiğinde dava şaşırtıcı bir şekilde yön değiştirdi. Sorgulandığında Holmes, Maureen'i çölde yalnız bırakmadan önce rızasıyla seks yaptığını iddia etti. Holmes ayrıca Paul'ü tanıdığını iddia etti, ancak bu noktada demanstan muzdaripti ve sorulara inandırıcı cevaplar veremedi. Holmes, Nisan 2014'te hapishanede öldü. Paul Fields karısının ortadan kaybolmasının başlıca şüphelisi olmaya devam ediyor, ancak olanların gerçek ayrıntıları belirsizliğini koruyor.

 9. 2 Rundle Ailesinin Cinayeti


  1985'te Cassandra Rundle, Colorado Springs'te iki çocuğuyla yaşayan 37 yaşında iki kez boşanmış bir kadındı. Çocukları 12 yaşındaki Detrick ve 10 yaşındaki Melanie'di. 14 Şubat sabahı Cassandra’nın ikinci eski kocası, Sevgililer Günü hediyesi olarak ona bir müzik albümü vermek için eve geldi. Eve geldiğinde tüm ailenin vahşice öldürülmüş olduğunu gördü. Cassandra’nın çıplak vücudu yatağında bulundu. Boğulmadan önce bağlanmış, tecavüze uğramış ve dövülmüştü. Melanie'nin cesedi kendi yatak odasında bulundu ve o da tecavüze uğramış ve boğulmuştu. Aynı zamanda kafatası kırılmıştı ve Melanie'nin odasının durumu, ölümünden önce büyük bir mücadeleye işaret ediyordu.

  Detrick kendi yatak odasında dövülerek öldürülmüştü ve yanında, üç aile üyesinin de öldürümesinde silah olarak kullanılan kanlı bir hokey sopası vardı. Detrick'in o sabah katil gelmeden önce dışarı çıkmış ve cinayetler devam ederken eve dönmüş olması muhtemel görünüyordu.

  Cassandra, ölümünden önceki aylarda yerel bir gazetede kişisel ilanlar yayınlamıştı. Bu ilanlarla ilgili 80'den fazla yanıt aldı ve birkaç kişiyle temas kurdu, ancak bu kişilerin hiçbirini cinayetlerle ilişkilendirecek birkanıt bulunamadı. 1992'de bir anne ve iki çocuğunun katledilmesi nedeniyle şu anda Kuzey Carolina'da idam sırasında oturan Philip E. Wilkinson adlı eski bir askerden şüphelenildi. Bu suç, Rundle cinayetleriyle bazı benzerlikler taşıyordu, ancak Wilkinson'un bu cinayetlerle alakalı bir bağlantısı bulunamadı. Bu korkunç cinayetlerin üzerinden bunca sene geçmesine rağmen faili bulunamamıştır.

 10. 1 Billy Trimbach Cinayeti


  1992 Sevgililer Günü'nde Billy ve Cindy Trimbach, Stoneham, Colorado'da evlendi. Billy, birinci evlilik yıldönümlerinde vurularak öldürüldü ve Stoneham'dan yaklaşık 80 kilometre uzakta bir yolun kenarında bulundu. Garip bir şekilde davayı araştıran şerif, Billy bulunmadan kısa bir süre önce aynı yoldan geçmişti. Tam o noktada birden fazla araç gördüğünü hatırladı ve belki de Billy’nin cesedinden kurtulmaya çalışırken katilin yanından geçip gitmiş olabilirdi.

  Soruşturma sonunda dikkatler, kocasının ölümü üzerine 500.000 dolarlık hayat sigortası poliçesi alan Cindy Trimbach'a yöneldi. Cindy'nin arabasının içinde, Billy'nin cesedinin bir noktada orada olabileceğini gösteren fiziksel kanıtlar da bulundu.

  Şüphe bulutu, Cindy'yi önceki evliliğinden olan 10 yaşındaki oğlu James'le birlikte Montana, Butte'ye taşınmaya zorladı ve yakında bu hikayenin şok edici bir detayı olacaktı. Nisan 1994'te bir Butte gazetesi, Billy Trimbach'ın cinayeti hakkında Cindy'nin şüpheli olduğundan bahseden bir makale yayınladı. James'le, Jeremy Bullock adlı 11 yaşındaki bir sınıf arkadaşı okulun oyun alanında bu makale ile ilgili alay etti. James ise silahla ateş ederek ve Jeremy'i öldürerek karşılık verdi.

  James işlediği nedeniyle bir çocuk ıslah evine gönderildi ve Cindy 1996'da doğal nedenlerden öldü. Yıllar geçtikçe, Cindy'nin Billy'nin cinayetini işlemek için birini tuttuğuna dair söylentiler yayıldı ve en az bir uyuşturucu satıcısının olaya karışmakla övündüğü bildirildi. Ancak, Billy Trimbach’ın ölümü hakkındaki tüm gerçek asla ortaya çıkarılmadı.

Kaynak: 1


Paylaşmayı unutma!

Tepkin?

Yorumsuz Yorumsuz
0
Yorumsuz
Sinir şey Sinir şey
0
Sinir şey
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Ben Şok Ben Şok
0
Ben Şok
Koptum Koptum
0
Koptum
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Mikemmel Mikemmel
0
Mikemmel

0 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ne Yazmak İstersiniz?
Kişilik Testi
Hangi ünlüye benzediğini merak edenlere özel sorular dizisi hazırlayın
Quiz
Birazcık daha bilgi yarışması tadında doğru ve yanlış cevapların olabileceği sorular dizisi hazırlayın
Anket
Bir anket hazırlayın insanlar acaba ne düşünüyor hemen öğrenin
Metin
Kontrol tamamen sizde ne yazmak istediğinize siz karar verin
Liste
Yazacak sebebi çok olanlara
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Send this to a friend